سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین المللاخبار سیاسی

هواپیماهای روسیه پنجشنبه گذشته همدان را ترک کردند

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: پیمان ائتلاف میان ایران، سوریه و روسیه برای مبارزه با تروریسم وجود دارد و هواپیماهای روسیه نیز طبق طراحی عملیات زمینی، پنجشنبه گذشته نوژه را ترک کردند.

1906496به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما، امیر دریابان علی شمخانی گفت: پیمان ائتلاف میان ایران، سوریه و روسیه برای مبارزه با تروریسم وجود دارد و هواپیماهای روسیه نیز طبق طراحی عملیات زمینی، پنجشنبه گذشته نوژه را ترک کردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: قرار نبود هواپیماهای روسی در این پایگاه بمانند بلکه مقرر بود تا روز پنجشنبه بمانند و بروند. این هواپیماها دیروز نرفتند بلکه طبق طراحی عملیات زمینی، پنجشنبه گذشته رفتند و این ناشی از فشار کشورهای دیگر نبود.

وی افزود: کشورهای دیگر از این همکاری های راهبردی، متحیر و غافلگیر شدند به همین علت نتوانستند منویات شومشان را در شکست محاصره حلب به ثمر برسانند.

شمخانی همچنین درباره دیدگاه های متفاوت درباره همکاری های راهبردی ایران و روسیه گفت: در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، کندی و بن بست در تصمیم گیری مدت هاست رفع شده است و متناسب با نیازها برای تامین امنیت کشورمان، ساختار تصمیم گیری ما به ویژه در عرصه دفاعی و امنیتی، زنده، فعال، هوشمند و روزآمد است.

وی تاکید کرد: تروریسم موضوعی پیچیده است که در زمان های مختلف در اربیل، بغداد، دمشق، نیس فرانسه، بلژیک و آلمان بروز می کند؛ نباید اجازه دهیم این منویات شوم هیچ گونه تقربی به امنیت مقتدرانه کشورمان بیابد و این امنیت را که ثمره خون شهدای بیشمار انقلاب و شهدای مدافع حرم است مخدوش کند.

شمخانی گفت: تروریست های مزدور تکفیری در منطقه ای خاص در سوریه نفس های آخر را می کشیدند و باید این فرصت به پیروزی محکم و پایدار تبدیل می شد و خلاف انتظار حامیان تروریسم اعم از امریکا و برخی کشورهای منطقه که توهم توان تغییر معادله قدرت را دارند، منویات منفی آنها را در قبال مردم سوریه باید دچار بن بست و فروپاشی می کردیم.

وی، جنجال رسانه ای درباره همکاری های راهبردی ایران و روسیه را طبیعی دانست و افزود: ائتلاف ضدتروریسم در منطقه به رهبری امریکا با گذشت یک و نیم سال هیچ دستاوردی نداشته، اما دستاوردهای ائتلاف چند ماهه ایران، سوریه، روسیه و مقاومت لبنان آشکار است.

شمخانی دستاوردهای این ائتلاف را در عراق شفاف و در سوریه در چندقدمی پیروزی نهایی دانست و گفت: طبیعی است که باید بسیجی رسانه ای شکل گیرد تا این اقتدار ائتلاف را که تمیزدهنده سخن راست ائتلاف مقاومت از سخن دروغ ائتلاف غرب است نشان دهد و رسانه های مستقل نباید فریب بازی های رسانه را بخورند.

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی – امنیتی ایران با سوریه و روسیه تصریح کرد: اینکه در بخشی از حلب عملیاتی شود که نیازمند پشتیبانی هوایی باشد و این پشتیبانی به خواست مستشاران ایرانی و اقدام روسیه باشد نشانه اقتدار است نه وابستگی.

وی با طرح این پرسش که کی و در کدام صحنه تاریخ ایران، مبتنی بر منویات کشورمان مشارکت داشته ایم افزود: ایران قبل از پیروزی انقلاب حلقه ای از جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی بود و حضورش در ظفار نیز به دستور امریکا بود.

شمخانی گفت: ایران امروز به علت نیازش با همکاری روسیه و مقاومت برای مقابله با فتنه های تکفیری، روسیه قدرتمند را کنار خودش آورده و آن را به عنوان عملیات هوایی درکنار عملیات زمینی که طراح و مستشارش کشورمان است به کار گرفته است که نشانه اقتدار محسوب می‌شود.

وی افزود: یکی از ممیزه های مثبت این مقطع از تاریخ اسلام این است که جمهوری اسلامی توانست برای محکم کاری اهداف منطقه ای و دفاع از مردم مستضعف و زیر ستم تکفیری ها، توان هوایی یکی از قدرت های جهان را در ایام معدود در خدمت پیروزی آن ملت قرار دهد.

جهت عضویت در کانال تلگرام نسیم ورد کلیک کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن