سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجیپیشخوان اروپا

ویلیام و هری عصبانی می گویند که مصاحبه مارتین بشیر با بی بی سی منجر به مرگ دیانا شد.

شاهزادگان عصبانی ویلیام و هری، مدیر BBC و روزنامه نگار مارتین بشیر را به دلیل فریب پرنسس دیانا برای مصاحبه ننگین با او که به گفته آنها  به”ترس ، پارانویا و انزوا” دایانا دامن زده بود ، مورد سرزنش قرار دادند چون منجر به مرگ او شد.

ویلیام اصرار داشت که ویژه برنامه “پانوراما” هرگز نباید دوباره پخش شود و افزود: ” این مصاحبه سهم عمده ای در بدتر شدن روابط والدین من داشت و از آن زمان باعث آسیب رساندن به تعداد بی شماری افراد دیگر شده است.”

هری افزود: مادر ما زنی باورنکردنی بود که زندگی اش را وقف خدمت کرد. او مقاوم ، شجاع و بی چون و چرا صادق بود. اثر موج دار فرهنگ استثمار و اقدامات غیراخلاقی در نهایت جان او را گرفت. “

برادران – که روابط بین خودشان تحمیلی است -ولی در انزجار از صداوسیمای انگلیس متحد هستند ، که مصاحبه نوامبر 1995 را در آنجا پخش کرد ، جایی که مادر آنها سکوتش را در مورد رابطه پرنس چارلز با کامیلا پارکر بولز شکست ، و گفت: “ما سه نفر بودیم در این ازدواج ،بنابراین کمی شلوغ بود. “

در حالی که در آن زمان دیانا از چارلز جدا شده بود ، منجر به اصرار ملکه شد که این زوج باید بالاخره از هم طلاق بگیرند. در پی طلاق ، او عنوان اعلیحضرت سلطنتی اش را از دست داد – و همینطور تمام امنیتی را که به همراه داشت.

نزدیک دو سال بعد ، در آگوست 1997 ، دیانا هنگام گذراندن تعطیلات با دوست پسرش دودی فاید ، در یک تصادف ماشینی در پاریس درگذشت. ویلیام و هری در آن زمان 15 و 12 ساله بودند.

شاهزاده ها در پی یافته های گزارش رسمی لرد دایسون که روز پنجشنبه منتشر شد ، صحبت کردند و بشیر را مورد انتقاد قرار دادند، او با استفاده از اسناد جعلی ، از جمله اظهارات بانکی تمسخرآمیز که نشان می داد کارکنان کاخ برای داستانهای مربوط به او پول می گیرند ، دیانا را وادار به مصاحبه کرد.

این گزارش همچنین در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر گزارشگران ، بی بی سی ، از جمله رئیس سابق بی بی سی ، لرد هال بود.

اواخر روز پنجشنبه ، ویلیام و هری بیانیه های خودشان را صادر کردند. ویلیام گفت: “به نظر من این شیوه فریبکارانه مصاحبه به طور موثر بر گفته مادرم تأثیر گذاشت. این مصاحبه سهم عمده ای در بدتر شدن روابط والدین من داشت و از آن زمان به تعداد بیشماری افراد دیگر آسیب رسانده است.

“دانستن اینکه کوتاهی های بی بی سی به طور قابل توجهی در ترس ، پارانویا و انزوای مادرم که از آن سالهای آخر زندگی با او به خاطر دارم ، ناراحتی وصف ناپذیری ایجاد می کند.

“اما آنچه بیشتر من را ناراحت می کند این است که اگر بی بی سی شکایات و نگرانی های اولیه را در سال 1995 را به درستی بررسی می کرد ، مادرم می فهمید که فریب خورده است. او نه تنها توسط یک خبرنگار سرکش ، بلکه توسط مدیران بی بی سی که به جای سوال های سخت به راه دیگری نگاه می کردند ، شکست خورد. “

او افزود: بی بی سی “هنگام بررسی شکایات و نگرانی ها در مورد برنامه ، بی کفایتی بدی از خود نشان داد و در گزارشش به رسانه ها طفره رفت و آنچه را که از تحقیقات داخلی اش می دانستند ، پنهان کرد.”

“این دیدگاه قاطعانه من است که این برنامه” پانوراما “مشروعیت ندارد و هرگز نباید دوباره پخش شود. این به طور موثر روایتی نادرست را تاسیس کرد که بیش از یک ربع قرن توسط بی بی سی و دیگران بصورت تجاری شده است. “

“این روایت حل و فصل شده اکنون باید توسط بی بی سی و هر کسی که در مورد این وقایع نوشته یا قصد دارد بنویسد ، پرداخته شود.”

هری – که کراهتش را نسبت به مطبوعات پنهان نکرده است ، افزود: “از کسانی که به نوعی مسئولیت پذیرفته اند ، از داشتن آن ممنونم. این اولین گام به سوی عدالت و حقیقت است.

او افزود: “اما آنچه عمیقا مرا نگران می کند این است که این قبیل اقدامات – و حتی بدتر از آن – هنوز هم بطور گسترده هستند. و حالا، از یک خروجی ، یک شبکه یا یک انتشار نیز بزرگتر است. 

مادر ما زندگیش را به همین دلیل از دست داد و هیچ چیز تغییر نکرده است. با محافظت از میراث او ، ما از همه محافظت می کنیم ، و از شأنی که او با آن زندگی کرده حمایت می کنیم. بیایید به یاد بیاوریم او کی بود و برای چه چیزی ایستاده بود. “

ویلیام گفت: “در عصر اخبار جعلی ، پخش خدمات عمومی و مطبوعات آزاد هرگز از اهمیت زیادی برخوردار نبوده اند. این ناکامی ها که توسط روزنامه نگاران شناسایی شده اند ، نه تنها مادرم و خانواده ام را ناامید می کنند بلکه مردم را نیز نا امید می کنند. “

اکنون بی بی سی نامه های عذرخواهی را به همراه شاهزاده چارلز به ملکه و شاهزادگان ارسال کرده است ، در حالی که بشیر از سمتش به عنوان سردبیر بی بی سی کنار رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا