سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مطالب جالب

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

سینمای کلاسیک پایه سینمای امروزی است و بازیگران سینمای کلاسیک هم بزرگان تمام بازیگران حال حاضر اند، انسان هایی که با هنرهای شان به تاریخ پیوستند نام خودرا جاودانه کردند. بی شک سینمای کلاسیک هالیوود زیبایی ها و مفاخر خاص خودرا داشت و همه ی بر این باورند که آن دوران دنیای هالیوود بسیار بهتر و افتخار آمیزتر بودو رسوایی های اخلاقی در بین بازیگران زن و مرد وجود نداشت.

 

بسیاری بر این باورند که در آن زمان مردانگی هنوز وجود داشت و عشق واقعی دیده می شد. اما واقعیت این است که بازیگران سینمای هالیوود در آن دوره نیز به اندازه ای هم اکنون مشکلات اخلاقی و رفتاری داشتند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما رابا عده ای از رسوایی های اخلاقی که تعداد زیادی از بزرگان هالیوود در آن دوران به وجود آورده بودند آشنا کنیم.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

کلارک گیبل بیشتر یک آفرینش است تا یک بازیگر. در اوایل کارش، وی توسط مدیران کمپانی فیلمسازی مترو گلدوین مایر آموزش داده شده و از یک بازیگر تئاتر آماتور به یکی از بزرگترین ستارگان دنیای هالیوود تبدیل شد.

 

دراین مدت وی 5 بار ازدواج کرد و هیچ گاه به هیچ یک از انها وفادار باقی نماند. جالب این‌که او به رغم داشتن همسر چنان روابط آزادی با جوآن کرافورد داشت که مسئولان کمپانی مترو گلدوین مایر این دو را تهدید کردند:

 

که درصورت ادمه ی این روابط، بر اساس بندهای اخلاقی که در قراردادهای انها وجوددارد هر دویشان را اخراج خواهد کرد. درسال 1934، کلارک گیبل در فیلم آوای وحش با یک بازیگر زن بسیار جوان تر از خود به نام لورتا یانگ همبازی شد. در آن دوران گیبل با ماریا لانگهام ازدواج کرده بود. یانگ در آن زمان یک کاتولیک بسیار معتقد بوده چنان که در صحنه های فیلم از ادا کردن سخنان رکیک نیز خودداری میکرد.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

بعد از اتمام فیلمبرداری، یانگ برای چند ماه به اروپا رفت و پس از مدتی به کالیفرنیا بازگشت. حدود 19 ماه بعد او اعلام کرد که میـــخواهد یک دختربچه رابه فرزندی قبول کند و دختری را از یک یتیم خانه به فرزندی پذیرفت. این دختر جودی نام داشت ودر واقع دختر خود یانگ بود.به گزارش پارس ناز واقعیت ماجرا این بود که یانگ برای پنهان کردن حاملگی خود به اروپا رفته و بعد از بازگشت دخترش را در کالیفرنیا بدنیا آورده بود.

 

این روش خلاقانه و البته غیراخلاقی باعث شد که اسپنسر تریسی در مورد او بگوید ما اینجا یک خواهر روحانی 20 ساله داریم. برو خودتو مسخره کن. درسال 1966، خانواده ی یانگ واقعیت ماجرا رابه جودی گفتند: پدر او کلارک گیبل بود. اما یانگ هیچ گاه بطور علنی و رسمی تایید نکرد که جودی دختر خود اوست. یانگ برخلاف تعداد زیادی از دیگر بازیگران قدیمی هالیوود عمر طولانی داشت.

 

1- هاوارد استریکلینگ مسئول سقط جنین

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

لورتا یانگ تنها بازیگر دنیای کلاسیک هالیوود نبود که با مشکل داشتن فرزندی نامشروع روبه‌رو شد و تعداد زیادی از بازیگران زن سرشناس آن دوره برای رفع مشکلشان سراغ هاوارد استریکلینگ، که یکی از روسای کمپانی مترو گلدوین مایر بود می رفتند. در واقع وقتی مسئول رسانه ای استودیو مترو گلدوین مایر اعلام میکرد که بازیگری در دوران «استراحت» یا «جراحی آپاندیس» به سر میبرد معنایش این بود که وی در حال سقط کردن جنین خود است.

 

به گفته ی زندگینامه نویس تالولا بنک هد وی نیز مانند تعداد زیادی از زنان دیگر در آن دوره وادار به سقط جنین شد و لیست زنانی که برای اینکار در دهه ی 1930 به استریکلینگ مراجعه میکردند بسیار زیاد بود. زندگینامه نویسان بازیگران سرشناسی مانن جین هارلو، جوان کرافورد، بتی دیویس، لانا ترنر و جودی گارلند نیز همه ی گفته اند که این بازیگران دست کم یکبار وادار شده اند برای اینکار نزد استریکلینگ رفته اند.

 

2- توماس اینس قربانی چارلی چاپلین

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

توماس اینس شاید اسم شناخته شده ای در دنیای امروزی نباشد زیرا طبق معمولً در پشت صحنه حضور داشت و یکی از نخستین سرمایه گذاران بزرگ در صنعت سینما به شمار می‌آید. مرگ او نیز بسیار جنجال آفرین شد. او نخستین کسی بود که استفاده از سناریو را در دستور کار قرار داد ودر ایجاد لوکیشن های خاص و سالن های صدابرداری نیز از افراد پیشگام بود.

 

کمپانی که او تاسیس کرد در نهایت به استودیو فیلمسازی مترو گلدوین مایر تبدیل شد. وقتی که وی استودیو مترو گلدوین مایر را فروخت، استودیو پارامونت را تاسیس کرد و آنرا نیز پس از چند سال فروخت. اما سومین استودیو او درسال 1924 بدلیل شرایط بد مالی آن دوران ورشکسته شد و وی در سن 42 سالگی با یک مشکل بزرگ روبه‌رو گردید. در جشن تولد 42 سالگی اش، اینس با قایق تفریحی که متعلق به ویلیام رندولف هیرست، غول رسانه ای آن دوران بود به یک سفر دریایی رفت.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

ودر این مهمانی بزرگ بازیگران سرشناسی مانند چارلی چاپلین و ماریون دیویس نیز او را همراهی میکردند. بر اساس گزارشات رسمی، اینس بعد از صرف شام به مشکل گوارشی حادی دچار شده و بهمین دلیل از قایق خارج شده و نزد دکتری در هتلی در لس آنجلس برده شد. اینس روزبعد به خانه رفت ودر آن جا مرد.

 

گزارشات رسمی علت مرگ او را ایست قلبی عنوان کردند اما شایعات بسیاری بود که علت مرگ او را شلیک گلوله عنوان کرده بودند. بر اساس شایعات، در قایق تفریحی ناگهان هیرست در مییابد که چارلی چاپلین و ماریون دیویس که در آن زمان معشوقه ی هیرست بود بدلیل مستی بیش از حد به هم نزدیک شده اند. هیرست که از دیدن این خیانت آشکار عصبانی شده بود سعی کرد چاپلین رابا شلیک گلوله بکشد اما تیر او خطا رفته و به اینس اصابت میکند.

 

3- رابطه ی نامشروع اینگرید برگمن و روبرتو روسلینی

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

در گذشته های دور هالیوود، استودیوهای فیلم سازی سعی می‌کردند تصویری معصومانه و بیگناه از ستاره های خود به نمایش بگذارند در حالی‌که اتفاقات شنیع و ناخوشایندی در پشت پرده رخ می داد اما اتفاقی که برای زندگی شخصی اینگرید برگمن افتاد نشان داد که مردم احساس بسیار بدی پیدا می‌کنند وقتی که در مییابند بت های آنان نیز خطاهای انسانی زیادی را مرتکب میشوند.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

زمانی که برگمن رابطه ای مخفیانه رابا روبرتو روسلینی، کارگردان نامدار ایتالیایی، آغاز کرد در واقع همسر یک دکتر به نام پیتر لیندستروم بود. از این رابطه ی نامشروع پسری به نام روبرتو بدنیا آمد و روسلینی و برگمن درسال 1950 تلاش کردند از شرکای زندگی خود جدا شوند تا بتوانند باهم زندگی کنند. این ماجرا چنان سر و صدایی بپا کرد که پای دولت ایالات متحده و مجلس سنا نیز به میان آمد.

 

سناتور کلرادو با تقبیح رفتار برگمن او را زنی تحت تاثیر شیطان نامید . مدتی بعد او روسلینی را یک نازی خائن معتاد به کوکائین دانسته و رابطه ی روسلینی و برگمن باعث شکل‌گیری جریانی در دولت ایالات متحده شد که خواستار این بود که فیلمسازان و بازیگران قبل از ساخت فیلم از مقامات رسمی کشور مجوز گرفته و تعهد دهند که درصورت بروز مشکلات این چنینی بتوان فیلمهای آنان را توقیف کرد.

 

4- فتی آربوکل و اتهام قتل

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

در روز کارگر درسال 1921 در اتاق عدد ی 1219 هتل وستین سنت فرانسیس در سانفرانسیسکو اتفاقی رخ داد که به مرگ ویرجینا راپی، یکی از بازیگران سرشناس آن دوران منجر شده که ازآن به نام نخستین رسوایی بزرگ هالیوود یاد می‌شود. در آن دوران، فتی آرباکل یکی از ستاره های سرشناس هالیوود و یک کمدین فوق العاده با استعداد بود. همه ی از وی بعنوان کمدینی که میلیونها دلار ارزش داشت یاد کرده و او را پادشاه نمایش های خنده دار می‌دانستند.

 

اما درسال 1921 در کمال ناباوری وی در مقام متهم به قتل در دادگاه حاضر شد. در واقع در روز قتل، راپی و آربوکل دریک مهمانی عیاشانه در روز بزرگداشت کارگر شرکت کرده بودند و دوران ممنوعیت خرید و فروش مشروبات الکلی در ایالات متحده درست یکسال قبل آغاز شده بود. بعد از ظهر بود که جیغ های ممتد راپی، افراد بسیاری رابه اتاق او کشاند و او چند روزبعد درگذشت.

 

به گفته ی آرباکل، او راپی رابه اتاقش در طبقه ی بالا برده بود زیرا او از خستگی و تنگی نفس شکایت میکرد. همچنین ادعا می‌کرد که زمانی که وی به حمام رفته بود ناگهان متوجه می‌شود که راپی در اتاق از هوش رفته است. اما بر اساس گزارشات رسمی پلیس آرباکل در تلاش برای تجاوز به راپی او رابه قتل رسانده بود. مدرکی که علیه آرباکل وجود داشت این بود که راپی در لحظات آخر عمر گفته بود:” او اینکار رابا من کرد”.

 

5- ارول فلین

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

زندگی ارول فلین بازیگر سرشناس استرالیایی دهه های 40 و 50 قرن بیستم از هر لحاظ دارای مشکلاتی است. او را برای بازی در فیلمهای مشهوری مانند «ماجراهای رابین هود» «The Adventure of Robin Hood»، «قطار سانتا فه» «Santa Fe Trail» و «داج سیتی» «Dodge City» می شناسند. فلین در سن 48 سالگی و پس از مشکلاتی که با همسر سوم خود داشت با یک دختر 15 ساله به نام بورلی آدلند رابطه ی نامشروعی را آغاز کرد.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

در نهایت آدلند اعلام کرد فلین به زور او را وادار به این رابطه کرده است. ستارۀ مرد سینما متولد هبارت تاسمانیای استرالیا در 14 اکتبر 1909 تبعۀ امریکا و با نام اصلی ارول لزی توماس فلین. فیلم شاخصش رابین هود به شهرت او افزود، پدرش تئودور توماس یک زیست شناس بودو مارش مارل یانگ نام داشت. سه بار ازدواج کرد. همسر اولش لی لی دامتیا ستارۀ سینما بود که پس از هفت سال زندگی مشترک کار به جدائی کشید و یک پسر ثمرۀ ازدواج بود.

 

6- ناتالی وود و مادر شکنجه گر

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

همه ی ناتالی وود رابه خاطر مرگ دردناکش می شناسند، سوار بر یک قایق و همراه با شوهرش، رابرت واگنر و دوستشان کریستوفر واکن. بحث های زیادی در مورد اتفاقاتیکه در روز مرگ او رخ داد شده است. اما ما نمی‌خواهیم در مورد مرگ او صخبت کنیم و هدف ما صحبت کردن در مورد مادر سنگدل اوست. وود در سن 7 سالگی به اجبار وارد ثئاتر شد و هیچ گاه پدر واقعی خودرا نشناخت.

 

وقتی که یک از او پرسید پدرش به چه دلیل مرده است جواب او وحشتناک بود: “به خاطر مادرم”. مادر او ماریا نام داشت که در تلاش برای تبدیل کردن دخترانش به سناره های هالیوود به لس آنجلس نقل مکان کرده بود. بدین ترتیب وی برای تبدیل شدن به یک باریگر معروف دخترش رابه شدت شکنجه می داد.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

ناتالی وود در20 ژوئیه 1938 در سانفرانسیسکو زاده شد. او یک یک بازیگر آمریکایی بود، پیکر ناتالی وود در نوامبر سال 1981، در نزدیک ویلایی شخصی اش درکنار قایق تفریحی او پیدا شد پلیس علت مرگ ناتالی را غرق شدن بر اثر حادثه اعلام کرد اما با توجه به نزاع او با همسرش، ساعتی پیش از مرگ و کبودی های نمایان بر روی بدن ناتالی، گمانه زنی ها دراین باره هیچگاه پایان نیافت.

 

7- جودی گارلند، رژیم لاغری سخت و اجبار به مصرف مواد مخدر

جودی گارلند برای نخستین بار ودر سن 13 سالگی توسط لوییس بی می یر که یکی از موسسان استودیو مترو گلدوین مایر بود کشف شد. در آن زمان گارلند نوجوان دریک سیرک خوانندگی می‌کرد. می یر که تحت تاثیر صدای او قرار گرفته بود از گارلند خواست که با استودیو او قرارداد امضا کند بدون این‌که به استعداد نداشتن او در حوزه ی بازیگری توجهی داشته باشد. نخستین فیلم او در سن 14 سالگی ساخته شد.

 

اما گارلند بدلیل چاقی و بدقوارگی غیرطبیعی برای ستارگان آن زمان هالیوود همواره مورد تمسخر قرار می‌گرفت. اما می یر تنها صدای او را میخواست و صدای گارلند او را به رغم ظاهر نامناسبش به یک بت تبدیل کرده بود. در نهایت استودیو مترو گلدوین مایر تصمیم گرفت که او را وادار به رعایت یک رژیم غذایی کند. آنها به این‌که او نباید چه غذاهایی بخورد نیز بسنده نکرده و یک نفر را مامور غذا دادن به او کردند که بعد از چند لقمه غذا خوردن ظرف غذا را از جلوی دست او برمی داشت.

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

بدین ترتیب وی برای فیلم «جادوگر شهر اُز» «The Wizard of Oz» آماده شد و وقتی در سن 18 سالگی ازدواج کرده به وزن ایده آل ستارگان زن آن دوران «44.5 کیلو گرم» رسیده بود. برای بالا نرفتن وزن، استودیو رژیم لاغری سفت و سختی شامل خوردن تنها سوپ مرغ، قهوه سیاه، 80 سیگار در روز و یک سرکوب کننده ی اشتها هر 4 ساعت یک‌بار را برای وی به اجرا گذاشته بود.

 

بهمین دلیل جای تعچب ندارد که وی تعداد زیادی از اوقات روز را در رویای غذا به سر میبرد و رفته رفته به نوشیدن مشروبات الکلی و قرص های ضد افسردگی روی آورد. زیرا به بیماری جدیدی مبتلا شده بود که به عادات غذایی او ارتباط داشت. این رژیم های ظالمانه باعث شد گارلند در سن 37 سالگی به یک بیماری به نام «عدم ثبات شخصی دائمی» مبتلا شود.

 

به گارلند از زمان بچگی داروهایی برای کاهش وزن، خوابیدن و بیدار شدن می‌دادند و وقتی بزرگ‌تر شد همان‌ گونه به آن‌ها وابسته ماند و بهمین شکل موفق به نامزدی برای اسکار شد و کنسرت بازگشت را در تالار کارنگی شهر نیویورک برگزار کرد. تنها ۳ ماه پس از پنجمین ازدواج، شوهرش پیکر بی جان او را در خانه‌شان در لندن یافت که دلیل آن اوردوز تصادفی بر اثر مصرف خواب‌آورها اعلام شد.

 

8- مرگ عجیب و باورنکردنی جین هارلو و پل برن

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

جین هارلو زیبا و بلوند در 2 جولای سال 1932 با یک تهیه کننده ی سرشناس به نام پل برن ازدواج کرد ودر روز 5 سپتامبر جنازه ی برن پیدا شد. وی تنها با شلیک یک گلوله کشته شده بودو استودیو فیلم سازی مترو گلدوین مایر خیلی سریع مرگ او را در نتیجه ی خودکشی دانسته و ادعا کرد که یک یادداشت از او در مورد خودکشی اش پیدا شده است اما محتوای این یادداشت هیچگاه افشا نشد.

 

در آن زمان هارلو در بیرون از کشور به سر میبرد و استودیو مذکور ادعا کرد که پل برن بدلیل ناتوانی جنسی خودکشی کرده است. و خود خانم جین هارلو هم وقتی که در اثر بیماری کلیه فوت کرد، فقط 26 سال داشت. یکسال بعد سال 1937 فیلمش « Saratoga» اکران شد.

 

9- فرانسیس فارمر

رسوایی‌ های رابطه جنسی بازیگران هالیوود | رسوایی جنسی بازیگران

فرانسیس فارمر که در سن 22 سالگی به استخدام استودیو فیلم سازی پارامونت درآمد اما رفته رفته علیه کمپانی شورش کرد و مسئولین پارامونت نیز برای تنبیه کردن وی از او تنها در نقش های متوسط استفاده میکردند. در واقع وی نسبت به سیاست های شبه برده ای استودیوهای فیلم سازی آن دوران اعتراض داشته و روز به روز بازرسی کردن وی سخت تر می شد. در همین دوران بود که فارمر به مصرف متامفتامین و الکل در مقدار فراوان روی آورد.

 

پس از مرگش هم شایعه ای از برداشتن قسمتی از مغزش همه ی جا پر شد که هیچوقت هم ثابت نشد. او اواخر عمرش با سرطان دست و پنجه نرم کرد و بنظر میرسد که نه در دستان سرد سرطان، بلکه در رنج و هراس از درمان های وحشیانه گذشته، به سوی آرامش ابدی اش رفت. همه ی فرانسیس فارمر را باوجود این‌که قبل از اوج گیری بیماری اش، اعتیاد مسحورش کرده و چند بار دگیر شده بود، سمبل مظلومیت و تنهایی میدانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا