سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

حمله با کامیونت به ساختمان یک روزنامه در هلند؛ راننده متواری است

پلیس هلند روز سه شنبه از برخورد یک خودروی کوچک باری به دفتر یکی از نشریات خبری این کشور در شهر آمستردام خبر داد.

پلیس شهر آمستردام در توییتی اعلام کرده است که این خودرو حوالی ساعت چهار بامداد به وقت محلی به صورت عمد به سوی ساختمان یکی از سازمان های تولید محتوای مطبوعاتی هدایت شده و پس از برخورد با آن آتش گرفته است.

بنا به گزارش های رسیده دفتر مدیریت روزنامه معتبر «دی تلگراف» که بیشترین تیراژ مطبوعاتی را در این کشور در اختیار دارد در این ساختمان واقع شده است.

320x180_cmsv2_aed61b2a-3883-5ae8-a1bc-50d3022ffffd-3191969

پلیس هلند معتقد است که برخورد خودرو کاملا عمدی و با قصد قبلی صورت گرفته است. شبکه های تلویزیونی هلند نیز تصاویری از این حادثه را منتشر کرده اند که نشان می دهد ماموران آتش نشانی برای مهار شعله های آتش ایجاد شده پس از برخورد خودرو با بخش شیشه ای نمای شیشه ای ساختمان وارد عمل شده اند.

به گزارش پلیس، راننده خوردو پس از این اقدام پا به فرار گذاشته و متواری شده است.

از سوی دیگر سردبیر روزنامه دی تلگراف هلند در واکنش به این حادثه آنرا عمدی توصیف و تاکید کرده است وی و همکارانش مرعوب اینگونه اقدامات نخواهند شد.

شهردار آمستردام پس از حادثه صبح روز سه شنبه اعلام کرد تدابیر مضاعف امنیتی در اطراف ساختمان روزنامه دی تلگراف و دیگر رسانه هایی که دفتری در این شهر دارند.

منابع امنیتی از آغاز تحقیقات در باره این حادثه خبرداده اند. این در حالیست که ساختمان دیگری در آمستردام که در آن دفتر یک روزنامه قرار داشت پنجشنبه گذشته هدف پرتاب یک نارنجک قرار گرفته بود. فردی که دست به این اقدام زده بود دستگیر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا