سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینماسینمای ایران

گزارش فروش سینمای ایران؛ سه هفته صدرنشینی مارموز

در گزارش فروش این هفته‌ی سینمای ایران از سه هفته صدرنشینی «مارموز» گفته‌ایم و فروش برخی از دیگر فیلم‌های در حال اکران را مرور کرده‌ایم.

این هفته‌ی گیشه سینمای ایران در بالای جدول مانند هفته‌ی گذشته سپری شد. در این هفته تازه‌ترین ساخته‌ی کمال تبریزی یعنی «مارموز»، با بازی حامد بهداد در رتبه‌ی نخست فروش فیلم‌ها ایستاد. این فیلم سینمایی که حالا سومین هفته‌ی اکرانش را سپری کرده است در این هفته ۱۲۴ سینما در اختیار داشت و فروش هفتگی یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون تومان را تجربه کرد. فروش کلی این فیلم کمدی حالا به ۳ میلیارد و ۸۳۶ میلیون تومان رسیده است. فیلم سینمایی «مارموز» علاوه‌بر حامد بهداد، بازیگرانی مانند ویشکا آسایش،مانی حقیقی، رضا ناجی و آزاده صمدی دارد. این فیلم سینمایی در هفته آینده رقیبی به نام «قانون مورفی» دارد اما همچنان از شانس‌های تجربه‌ی فروش بالا به حساب می‌آید.

رتبه دوم این هفته به درام عاشقانه «بمب؛ یک عاشقانه»، ساخته‌ی پیمان معادی تعلق دارد. این ساخته‌ی جدید پیمان معادی در چهارمین هفته اکرانش ۱۲۴ سالن در اختیار داشت و ۹۴۵ میلیون تومان فروخت. این فیلم سینمایی که روایتی از تهران در زمان موشک‌باران را تعریف می‌کند، بازیگرانی مانند پیمان معادی، لیلا حاتمی، سیامک انصاری و حبیب رضایی را دارد و تاکنون به صورت کلی ۴ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان فروخته است. این فیلم سینمایی با اینکه به صورت همزمان با چند فیلم‌ کمدی اکران شده است عملکرد به نسبت خوبی داشته است.

رتبه سوم این هفته سینمای ایران در اختیار فیلم سینمایی «کلمبوس»، ساخته‌ی هاتف علیمردانی است. این فیلم سینمایی در چهارمین هفته اکرانش ۱۳۸ سینما در اختیار داشته است و ۶۷۰ میلیون تومان فروخته است. «کلمبوس» نیز یک فیلم کمدی است. این فیلم سینمایی بازیگرانی مانند فرهاد اصلانی، سعید پورصمیمی،شبنم مقدمی، مجید صالحی و هانیه توسلی دارد. فیلم سینمایی «کلمبوس» تاکنون فروش کلی ۲ میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان را تجربه کرده است. رتبه چهارم این هفته متعلق به یک کمدی دیگر است؛ فیلم سینمایی «پاستاریونی»، ساخته‌ی سهیل موفق. این فیلم سینمایی در این هفته که پنجمین هفته‌ی اکرانش بود در ۹۷ سینما روی پرده رفت و ۳۱۸ میلیون تومان فروخت. «پاستاریونی» با بازی سام درخشانی، بهاره رهنما و گوهر خیراندیش تاکنون به مجموع درآمد یک میلیارد و ۷۹۸ میلیون تومان دست پیدا کرده است. رتبه پنجم این هفته‌ی گیشه‌ی سینمای ایران در اختیار فیلم سینمایی «اتاق تاریک»، ساخته‌ی روح‌الله حجازی است. این فیلم سینمایی در این هفته که دومین هفته اکرانش بود ۵۸ سینما در اختیار داشت و ۲۸۵ میلیون تومان فروخت. «اتاق تاریک» با بازی ساعد سهیلی و ساره بیات که به موضوع کودک آزاری پرداخته است، تاکنون در مجموع ۴۵۸ میلیون تومان فروخته است. در ادامه‌ی مطلب دَه فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کرده‌ایم.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیف نام فیلم هفته فروش هفتگی
۱ مارموز ۳ ۱,۳۰۵,۰۸۸,۰۰۰
۲ بمب؛ یک عاشقانه ۴ ۹۴۵,۶۱۵,۰۰۰
۳ کُلمبوس ۴ ۶۷۰,۶۷۱,۰۰۰
۴ پاستاریونی ۵ ۳۱۸,۳۵۱,۰۰۰
۵ اتاق تاریک ۲ ۲۸۵,۸۴۰,۰۰۰
۶ دزد و پری ۲ ۱ ۲۰۲,۴۹۱,۰۰۰
۷ میلیونر میامی ۴ ۱۸۷,۰۸۸,۰۰۰
۸ پیشونی سفید ۲ ۱۲ ۱۰۴,۵۴۹,۰۰۰
۹ مغزهای کوچک زنگ زده ۱۴ ۹۶,۹۹۷,۰۰۰
۱۰ هزارپا ۲۶ ۴۹,۱۰۴,۰۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا