سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله پزشکی و سلامت

زنان می‌توانند با پیاده‌روی از سکته مغزی پیشگیری کنند

در جوامع امروزی یکی از بیماری‌های شایع ناتوان‌کننده سکته مغزی است. فشار خون بالا، بالا بودن چربی‌های خون، دیابت، سیگار از عوامل تأثیرگذار در ایجاد سکته مغزی هستند.

تحقیقات نشان داده است که برای کاهش خطر سکته مغزی در زنان پیاده‌روی بسیار موثر می‌باشد. بر طبق این تحقیقات زنانی که در هفته به مدت 2 ساعت یا بیشتر پیاده‌روی می‌کنند در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.

زنان می‌توانند با  پیاده‌روی از سکته مغزی پیشگیری کنند
زنان می‌توانند با پیاده‌روی از سکته مغزی پیشگیری کنند

در طی این تحقیق 39315 زن 45 سال و بالاتر آمریکایی مورد بررسی قرار گرفتند. این زنان به مدت 9 تا 11 تحت نظر قرار گرفته شدند. نتیجه این بررسی‌ها نشان داد زنانی که به صورت مداوم و منظم پیاده‌روی می‌کردند. نسبت به سایرین کمتر به سکته مغزی دچار شدند.

زنانی که در مدت این تحقیق 2 ساعت یا بیشتر در هفته پیاده‌روی می‌کردند 30% کمتر از زنان کم تحرک درمعرض خطر سکته مغزی قرار گرفته‌اند. این کاهش خطر در زنانی که به طور منظم پیاده روی سریع داشته‌اند به میزان 37% درصد رسیده است. اما در طی این تحقیق برای زنانی که به فعالیت‌های بدنی شدید می‌پرداخته‌اند، کاهشی در خطر بروز سکته مغزی مشاهده نشده است. بر همین اساس محققان معتقد هستند که برای کاهش خطر سکته مغزی بهترین انتخاب داشتن فعالیت‌های بدنی متوسط مانند پیاده‌روی سریع است.

منبع: پرشین وی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا