سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار حوادث

کلاهبرداری کلان یک زن/۷۰۰مردعیاش به حسابش پول ریختند و به آدرس قلابی رفتند!

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری میلیونی با پیشنهاد نامتعارف در شبکه‌های اجتماعی در یکی از استان‌های همجوارخبر داد.

سردار عزیز‌اله ملکی اظهار داشت: در رصد صورت گرفته از سوی کارشناسان  پلیس فتا‌، مشاهده شد فردی باقراردادن پیامی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با موضوع دعوت به انجام اعمال منافی عفت در ازای دریافت مبلغی اقدام به کلاهبرداری می‌ کرد، لذا مراتب به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید خانمی پس از دریافت مبلغ ۱.۵میلیون ریال یک آدرس جعلی برای برقراری ارتباط نامشروع برای فرد قربانی ارسال می‌ کند.در ادامه با هماهنگی مقام قضایی طی  بررسی‌های فنی و تخصصی مشخص شد طی دفعات متعددی این عمل را تکرار و از افراد قربانی مبلغ ذکر شده را کلاهبرداری می کند.

سردار ملکی ادامه داد: همچنین فردی با مراجعه به این پلیس بیان داشت که با شخصی در پیامی در یکی از شبکه‌های اجتماعی آشنا شده و مبلغ ۱.۵میلیون ریال را برای وی ارسال‌ کرده است ، ولی متهم پس از دریافت وجه، ارتباط خود را با شاکی قطع و اقدام به کلاهبرداری کرد. در بررسی صورت گرفته مشخص شد  شیوه و شگرد وی با فرد رصد شده مشابه است.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه با بررسی‌های فنی و پلیسی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت م.خ شناسایی و طی یک عملیات میدانی و رعایت اصل غافلگیری در استان کرمان دستگیرشد و به پلیس فتا هرمزگان انتقال داده شد.همچنین در بازرسی منزل وی چند کارت بانکی و چندین موبایل و یک دستگاه رایانه همراه کشف شد.

وی بیان کرد: در بازجویی به عمل آمده ابتدا متهم منکر هرگونه اقدام بزهکارانه شد‌، ولی پس از روبرو شدن با ادله موجود به بزه انتسابی معترف و بیان داشت با طراحی یک صفحه در شبکه اجتماعی و درج پیام برای ایجاد رابطه نامشروع فرد قربانی را شناسایی و از وی درخواست مبلغ ۱.۵ میلیون ریال‌ می کرد. همچنین در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد از سراسر کشور با وی تماس گرفته شده است و در مجموع مبلغ ۱۰۵میلیون تومان کلاهبرداری کرده  است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا