سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارپیشخوان اروپامجله پزشکی و سلامت

مقام کاخ سفید می گوید ، این 3 گروه باید بعدا واکسینه شوند.

با توجه به اینکه واکسن های COVID_19 از شرکت های دارویی Pfizer و Moderna در کارآزمایی های بالینی میزان بالایی از کارآیی را نشان می دهند و سازمان غذا و دارو (FDA) قرار است واکسن قبلی را چند روز بررسی کند ، کارشناسان می گویند که خیلی زود واکسن COVID_19 در دسترس آمریکایی ها قرار می گیرد .

با این حال ، با وجود محدودیت منابع اولیه ، سلسله مراتبی در رابطه با اینکه چه کسانی اول باید واکسن بزنند وجود خواهد داشت. در حالی که می دانیم کادر درمان و کسانی که در خانه های سالمندان هستند برای زدن واکسن COVID_19 در بالاترین اولویت قرار دارند ، حالا ما اطلاعاتی در مورد افرادی که شامل این گروه ها میشوند ، داریم. برای اطلاع از اینکه یکی از مقامات کاخ سفید چه کسانی را توصیه می کند ، بخوانید.

در مصاحبه 8 دسامبر با وال استریت ژورنال ، دبورا بیرکس ،پزشکی که در رابطه با ویروس کرونا در کاخ سفید خدمت می کند ، توضیح داد که سه گروه ویژه که ریسک ابتلا به این بیماری در آنها بالاست باید از نظر دسترسی به واکسن COVID_19 در اولویت باشند ، . در طول مصاحبه ، آنجلا ویلیامز ، رئیس و مدیر عامل Easterseals ، یک سازمان غیرانتفاعی ارائه دهنده خدمات و حمایت از افراد دارای معلولیت ، از چگونگی برنامه ریزی دولت و موسسات پزشکی برای اطمینان از عدالت در توزیع واکسن COVID_19 پرسید.

در پاسخ . او گفت: “این واکسن ، بعد از کادر درمان ، باید به افراد آسیب پذیر که بیشتر در معرض عفونت ، بستری و مرگ و میر هستند ، تزریق شود.” “و ما دقیقاً می دانیم که اینها چه کسانی هستند. ما می دانیم که اینها جوامع سیاه و قهوه ای هستند. ما می دانیم که اینها جوامع بومی آمریکا هستند. و این جوامع باید در اولویت قرار گیرند.”

 

1 کادر درمان در اولویت قرار خواهند گرفت:

در حالی که کادر درمان ممکن است از اولین گروه هایی باشند که واکسن دریافت می کنند ، بیرکس توضیح داد که در گروه آنها نیز اولویتهایی وجود دارد. بیرکس گفت: “کادر درمان که آسیب پذیری بیشتری دارند – فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی – جدا از اینکه در کجای سیستم کار می کنند … اگر در معرض خطر باشند، باید در  اولویت اول قرار داشته باشند.” 

2 آموزش در مورد واکسن از نظر دستیابی به ایمنی جمعیت حیاتی خواهد بود:

بیرکس گفت ، دانش مهمترین عامل دستیابی به مصونیت جمعیت است که برای جلوگیری از افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا مورد نیاز است. او توضیح داد: “ما باید در حال حاضر کار کنیم. “هیچ چیزی از این مهمتر وجود ندارد.” 

3.شایعات در مورد COVID_19 از بزرگترین موانع در زدن واکسیناسیون برای تعدادی از افراد است:

در حالی که هدف نهایی واکسیناسیون برای تعدادی از افراد است ، بیرکس توضیح داد که مانع عمده ای برای انجام این کار وجود دارد – یعنی شایعات فراگیر درباره COVID_19 ، واکسن و ابتکارات بهداشت عمومی که به عنوان ابزاری برای مبارزه با بیماری همه گیر اجرا شده است.

بیرکس توضیح داد: “من فکر می کنم ما باید در مورد پرداختن به شایعات موجود در این کشور بسیار پرخاشگرانه عمل کنیم – اینکه COVID_19 در واقع وجود ندارد ، یا کشته شدگان به نوعی ساختگی اند ، یا بستری شدن در بیمارستان ها برای بیماری های دیگر است نه COVID_19.”

“ماسک ها به شما آسیب نمی رسانند – آنها به شما کمک می کنند. ما می دانیم که آنها به ما و همچنین به دیگران کمک می کنند.” 

4 ما هنوز هم باید سرعت انتشار ویروس را قبل از توزیع واکسن کاهش دهیم:

گرچه ممکن است مراحل اولیه واکسن در راه توزیع باشد ، اما بیرکس خاطرنشان کرد که ما در حال حاضر از نظر کاهش سرعت گسترش COVID_19 در یک نقطه حساس هستیم . بیرکس توضیح داد: “ما شاهد انتقال ویروس از فضاهای عمومی به فضاهای خصوصی هستیم زیرا مردم بدون ماسک جمع می شوند … اگر نحوه دور هم جمع شدن را تغییر ندهیم ، ادامه این موج را در سراسر کشور خواهیم داشت.”  

بیرکس گفت: “مردم واقعاً باید بفهمند که انتقال بیماری بدون علامت چقدر شایع است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا