سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

متخصص تغذیه در مورد یکی از عوارض بزرگ نوشیدن آب لیمو میگوید.

گویا این نوشیدنی محبوب در صبح از هضم غذا پشتیبانی می کند ، اما در واقع ممکن است  یک عارضه جانبی بزرگ را تجربه کنید.

آیا می خواهید سالم تر باشید؟ اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی ، مربیان بهداشت ، و .. میگویند “هر روز صبح یک لیوان آب با لیمو بنوش!”. گرچه این عادت صبحگاهی فوایدی دارد ، اما ممکن است دقیقاً همان چیزی نباشد که طرفداران آن ادعا می کنند.

لورن منکر ، MS ، RDN ، مشاوره تغذیه می گوید: “در حالی که رسانه های اجتماعی ادعا می کنند که نوشیدن آب به همراه لیمو متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد ، چربی را تجزیه می کند و بدن را سم زدایی می کند ، اما علم پزشکی علاقه ایی به این مزایا نشان نمی دهد.” 

به جای بهره مندی از ادعای هضم و متابولیسم بهتر ،قسمت ناخوشایندی از این سلامتی وجود دارد. یکی از مهمترین عوارض جانبی نوشیدن آب و لیمو این است که می تواند باعث سوزش معده و ریفلاکس اسیدی شود.

مانکر میگوید: “برای برخی از افراد ، به ویژه کسانی که ریفلاکس اسیدی دارند ، نوشیدن آب و لیمو ممکن است علائم ریفلاکس را بدتر کند. خوردن یا نوشیدن هر چیز اسیدی ، خواه آب لیمو باشد ، گوجه فرنگی یا گریپ فروت ، می تواند علائم ریفلاکس را تحریک کند ، که برای برخی از افراد کاملاً ناخوشایند است.”

ریفلاکس اسیدی زمانی اتفاق می افتد که اسید معده به مری برود و باعث التهاب و تحریک شود. به گفته کارشناسان جان هاپکینز ، حدود 20٪ از افراد مبتلا به ریفلاکس معده و مری هستند که در غیر این صورت GERD نیز شناخته می شود. pH – معیاری  است که میزان اسیدیته را اندازه گیری می کند – ph آبلیمو بین 2 تا 3 است ، به این معنی که اسیدی است. غذاهای اسیدی بیشتر باعث تشدید علائم GERD می شوند در حالی که غذاهای قلیایی (با pH بالا) ، غذاهای حاوی فیبر بالا و غذاهای غنی از آب می توانند علائم را تسکین دهند.  

خبر خوب این است که نوشیدن آب لیمو ممکن است لزوما از این طریق روی شما تأثیر نگذارد.

مانکر می گوید: “اگر اثر سوزش را احساس نمی کنید، نوشیدن آب لیمو می تواند به شما در حفظ آب بدن کمک کند ، به خصوص اگر طعم مرکبات را بیشتر از نوشیدن آب ساده دوست دارید.”

او می افزاید: “در نهایت ، حفظ آب رسانی مناسب به سلامت کلی بدن کمک می کند ، و اگر طعم آب و لیمو را دوست دارید و این باعث می شود بیشتر بنوشید و این چیز خوبی است.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا