سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
شبکه های اجتماعی

تلاش برای ممنوعیت فعالیت افراد زیر 13 سال آمریکایی در فضاهای مجازی

جمعی از نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، طرح و لایجه جدیدی را در جهت مراقبت از افراد زیر 13 سال در آمریکا به کنگره ارسال کردند.

این طرح در جهت حفاظت کودکان کم سن و سال و زیر 13 سال از ضررات شبکه های اجتماعی که باعث بحران سلامتی روانی و ذهنی در کودکان و نوحوانان آمریکایی شده اتخاذ شده است.

این لایحه اشاره می کند حداقل استفاده سن کاربران شبکه های اجتماعی باید بالای 13 سال باشد. برای نوجوانان 13 تا 18 ساله هم شرط رضایت والدین برای استفاده فرزندان خود از این شبکه ها الزامی است و این پلتفرم ها نباید از الگوریتم های پیشنهادی برای جوانان بهره ببرند.

براساس خبری که «ان‌پی‌آر» رادیو ملی آمریکا منتشر کرده است، والدین نوجوانان باید خودشان حساب کاربری آنها را ثبت و فعال نمایند و فرم شناسایی کاملی ارائه بدهند تا بتوانند ثبت نام را کامل نمایند.

براساس این لایحه افراد زیر 13 سال تا زمانی که نیاز به ورود به حساب کاربری نباشد می توانند آن را مشاهده کنند.

«تام کاتن» و «کتی بریت» سناتورهای جمهوری خواه و «برایان شاتز» و «کریس مورفی» دموکرات، معتقد هستند بحران حاد سلامت روانی و ذهنی بین نوجوانان آمریکایی این کشور مشاهده می شود و از اوضاع روانی نوجوانان آمریکایی ابراز نگرانی دارند. زیرا بسیاری از افراد خصوصا زیر سیزده سال از نظر زیستی هنوز امادگی بسیاری از مسائل را ندارند.

طرفداران این طرح چهارشنبه 26 آوریل این طرح را ارائه داده بودند.

هرچند پیش از این بسیاری از پلتفرم ها یه صورت مستقل یا اجازه عضویت به افراد کم تر از سیزده سال را نمی دادند یا در نسخه خاصی می توانستند عضو شوند که امکانت لازم برای رده سنی کودکان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا