سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجی

شکایت 500 هزار دلاری سازندگان یک فیلم سینمایی از ریچارد گر

richard444a2325f9b58b7d0fd8cf7-1024x693

«ریچارد گر» هنرپیشه ۶۸ ساله هالیوودی شکایتی مبنی بر اختلاس ۵۰۰ هزار دلاری درباره حقوق تبدیل یک کتاب با موضوع آیین بودا به فیلم‌نامه، تسلیم دادگاه کرد.

او شکایت خود را در دادگاه عالی لس‌آنجلس تحویل داد و گفت: با مشارکت و تهیه‌کنندگی «رندوم اَکتس انترتینمنت» با مالکیت اسکات و آنا الیاس در حال کار روی یک پروژه اقتباس فیلم‌نامه از کتابی با عنوان «استخوان‌ های استاد: جستجوی یک راهب بودایی برای قلب گمشده چین» برای خلق یک فیلم سینمایی هستیم. طبق قرارداد من کارگردانی و هنرپیشگی این فیلم را برعهده دارم در حالیکه آنا الیاس کار نوشتن بخش‌هایی از فیلم‌نامه را برعهده دارد که تا اینجای کار، نسخه نوشته شده توسط خانم الیاس بسیار ناقص و ضعیف است و به همین دلیل در این فیلم بازی نمی‌کنم.

گر در ادامه افزود: حالا این دو تهیه‌کننده فیلم من را به طرح شکایت و اخذ خسارت تهدید کرده‌اند در صورتیکه انجام تعهد من به تکمیل و تصویب فیلم‌نامه بستگی دارد.

بر اساس قرارداد ریچارد ژار نقض کننده قرارداد محسوب شده و قرار بوده که کارگردانی و هنرپیشگی فیلم را انجام دهد لیکن اعلام کرده که شرکای وی هیچ حقوقی در زمینه کتاب و پروژه فیلم ندارند و چون خانم آنا الیاس تبدیل محتوای کتاب به فیلم‌نامه را بسیار ضعیف و ناقص انجام داده از ایفای نقش در آن امتناع می‌کند.

پس از تصمیم ریچارد گر، اسکات و آنا الیاس تهیه‌کنندگان این پروژه از گی‌یر شکایت کرده و بابت امتناع وی برای ایفای نقش در این پروژه سینمایی درخواست خسارت ۵۰۰ هزار دلاری از وی کرده‌اند. پس از این اقدام نیز آقای ژار هم در دادگاه لس‌آنجلس علیه جریمه ۵۰۰ هزار دلاری طرح دعوا کرده است.

ریچارد گر هنرپیشه هالیوودی و برنده جایزه گلدن گلوب بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد برای بازی در فیلم «یک افسر پلیس و یک جنتل‌من» است. او در کنار هنرپیشگی در زمینه کارهای انسان‌دوستانه هم بصورت جدی فعالیت دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا