سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار بین المللاخبار سیاسی

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

رئیس دولت‌های نهم و دهم خطاب به “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه به سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا تحویل داده شد.

متن این نامه به شرح زیر است :

                                                                          بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صل الله علی خاتم الانبیاء حضرت مصطفی محمد (ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

جناب آقای باراک حسین اوباما

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

جناب عالی در اوج اعتراضات و نارضایتی عمومی ملت ها ، از چند دهه سیاست ها و رفتار سلطه طلبانه دولتهای متوالی آمریکا  و با شعار تغییر  و  اینکه مصمم هستید آن سیاست ها  و  رفتارها   را اصلاح نمایید، حقوق ملت ها را به رسمیت بشناسید و به فرهنگ و استقلال ملت ها احترام بگذارید، سکان مدیریت دولت آمریکا را به دست گرفتید.

این تعهدات صریح جناب عالی از جمله اعلام علنی و همچنین کتبی شما برای اصلاح روابط با ملت ایران و جبران حدود شصت سال اجحافات و مظالم رفته توسط دولتهای متعدد آمریکا علیه ملت ایران ، متاسفانه به هر دلیل ، جامه عمل نپوشید و همان سیاست ها و روند خصمانه گذشته کمابیش به شکل دیگری ادامه پیدا کرد.

گرچه انتظار این بود که در دوره ریاست جمهوری شما ، گذشته جبران شود ، یا دست کم از ظلم جدید علیه ملت ایران ممانعت شود، اما مسائل فراوانی اتفاق افتاد که از بین همه فقط به یک مورد می پردازم که اخیرا روی داده است.

در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۳ هجری شمسی ( نهم ژوئیه ۲۰۱۴) ، دادگاهی در آمریکا به بهانه های واهی و بدون ارائه هیچ سند معتبری حکم به تصرف حدود دو میلیارد دلار از ثروت ملت مظلوم ایران را به ناحق و با زورگویی آشکار صادر کرد و در اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۲۰ آوریل ۲۰۱۶) نظام قضایی آمریکا آن حکم را تایید و اموال را مصادره نمود که این امر با اعتراضات گسترده و عمومی ملت ایران مواجه شد.

ملت ایران انتظار دارد ، این مورد خاص که تماما و مشخصا در دوره حکومت جناب عالی و آن هم در اواخر دوره ریاست شما و بر خلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین المللی اتفاق افتاده است ، توسط جناب عالی و به سرعت مرتفع شده ، حق ملت ایران استیفا گردد ، منابع به طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود.

گرچه بر این باورم که در هر صورت ملت ایران ، کلیه حقوق پایمال شده خود را بازپس خواهد گرفت اما اینجانب مشفقانه به شما نصیحت می کنم که اجازه ندهید این لکه ننگ و نقطه تاریک و حادثه تلخ به نام شما در تاریخ روابط یکسویه و غیرعادلانه دو کشور ثبت گردد و بی اعتمادی تاریخی تعمیق یابد.

نامه اینجانب مطلقا جنبه سیاسی ندارد بلکه صرفا از منظر حقوق انسانی و در دفاع از حق مسلم ملتم نگاشته شده است و چنانچه جناب عالی آن را با نگاه و ملاحظات سیاسی مطالعه کرده اید ، ضروری است یک بار دیگر و صرفا از منظر نگارنده آن را مرور نمایید.

با آرزوی سلامت و بهروزی برای تمام ملت ها

خادم ملت ایران

محمود احمدی‌نژاد
تصویر متن فارسی این نامه و ترجمه غیررسمی آن به شرح زیر است:

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

انتشار نامه احمدی نژاد طول کشید، کاربران سر شوخی را باز کردند+کامنت
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اطلاع رسانی مهر مردم از تحویل نامه احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین کشورمان برای باراک اوباما رئیس جمهور امریکا به سفارت سوئیس در تهران خبر داد.

این پایگاه گفته است این نامه به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع امریکا تحویل داده شده است.

متن این نامه هنوز منتشر نشده اما در پی انتشار خبر تحویل این نامه کاربران اینترنت واکنش های متفاوتی را در فضای مجازی نسبت به این اقدام نشان داده اند.

این واکنش های از شبکه های اجتماعی و همچنین بخش نظرات خبر منتشر شده در سایت باشگاه خبرنگاران جمع آوری شده است.

‏***  احمدی نژاد ورداشته به اوباما نامه نوشته،یکی نیس بگه داداچ داری اشتباه میزنی ایشون کمتر100روز دیگه بیشتر رئیس جمهور نیس

***  امیدوارم احمدی نژاد نامه رو داده باشه ترجمه کرده باشن و نخواسته باشه زبان انگلیسیش رو به رُخ اوباما بکشه

***  نامه برای چی برای … ازش طرفداری کنند؟

*** احمدی نژاد مرد همیشه غافلگیر کننده

***  یک سوء تفاهم در تاریخ سیاسی ایران!!!!!!

***  ای بابا ما از دست این احمدی نژاد دو دقیقه آرامش نداریم

***  درخواست وام کرده!!!!!!

***  قطعاً بزرگی و اقتدار ایران را به او گوشزد کرده .

*** خدا رحم کنه،مصیبت جدیدی رو رقم زد باز

*** دوباره چه خوابی برای مردم دیدی حاج محمود؟

***  نامه؟ چرا ایمیل نزده؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا