سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپا

اتحادیه اروپا: بعد از برکسیت برای بریتانیا گزینه بازار واحد وجود نخواهد داشت

میشل بارنیه، نماینده اتحادیه اروپا برای مذاکره با بریتانیا درباره برکسیت روز چهارشنبه ۲۹ اوت (۷ شهریور) گفت:« اتحادیه اروپا آماده است پس از برکسیت رابطه نزدیکی با بریتانیا برقرار کند اما اجازه نخواد داد که بازار واحد این اتحادیه تضعیف شود.»

880x495_cmsv2_d9ab8d2a-5b4b-5703-9ae9-4ca79e4b5e00-3293096

بارنیه بعد از دیدار با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در برلین، پایتخت این کشور به خبرنگاران گفت: «ما حاضریم مشارکت نزدیکی با بریتانیا داشته باشیم. مشارکتی که نظیر آن تا به حال با کشورهای خارج از اتحادیه برقرار نشده است.»

مسئول مذاکره با بریتانیا درباره برکسیت تصریح کرد که این مشارکت می‌تواند جنبه‌های مختلفی از جمله اقتصاد، سیاست خارجی و امنیت را در بر بگیرد.

میشل بارنیه اضافه کرد: «ما به خطوط قرمز بریتانیا احترام می‌گذاریم. در عوض، بریتانیا نیز باید به آنچه که ما هستیم احترام بگذارد. بازار واحد یعنی بازار واحد. گزینه‌ای برای بریتانیا در این مورد وجود نخواهد داشت.»

هشدار به شرکت‌های فرانسوی؛ آمادگی برای شکست مذاکرات بریکسیت

جفروآ رودو بزیو، رئیس انجمن کارفرمایان فرانسه موسوم به «مدف» [MEDEF] روز چهارشنبه ۲۹ اوت به شرکت‌های فرانسوی درباره برکسیت هشدار داد و گفت «شرکت‌های فرانسوی خود را برای شکست مذاکرات بریکست آماده کنند.»

رییس مدف که در مراسم یک دانشگاه تابستانی سخنرانی می‌کرد گفت: «خطاب به کارفرمایان فرانسوی می‌گویم که هیچ‌کدام از شرایط خروج بریتانیا در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ مشخص نیست و خود را باید برای بدترین وضعیت آماده کرد.»

808x487_cmsv2_b9a590b9-8fce-55d6-9bad-e935ba528b20-3293096

او اضافه کرد «برکسیت سخت» یا بدون توافق منجر به نتایج غیرقابل پیش‌بینی خواهد شد.

رییس انجمن کارفرمایان فرانسه به شرکت‌های فرانسوی توصیه کرد که خود را برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده کنند.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز روز دوشنبه با تاکید بر بالا بودن احتمال «برکسیت سخت» از وزیران خواست تا سازمان‌های خود را برای «اقدامات احتمالی برای پیشگیری و مقابله با مشکلات پیش‌رو بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» آماده سازند.

لندن و بروکسل قرار است تا اجلاس اتحادیه اروپا در ماه اکتبر به توافقاتی درباره برکسیت دست‌ یابند اما مذاکرات با مشکلات و اختلافات زیادی همراه است و بیم آن می‌رود که دو طرف به توافقی دو جانبه دست نیابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا