سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله پزشکی و سلامت

چرا منیزیم برای سلامت بدن لازم است؟

منیزیم عنصری مهم برای بدن است و کمبود آن می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند. منیزیم کارکرد اعصاب و ماهیچه‌ها را تنظیم می‌کند، سطح قند خون را کنترل می‌کند و در تولید پروتئین نقش مهمی دارد. همچنین این عنصر بر استخوان و DNA نیز تأثیرگذار است. کمبود منیزیم در بدن تنها با انجام تست خون و تشخیص پزشک انجام می‌شود.چرا که استفاده بیش از حد از مکمل‌های حاوی منیزیم می‌تواند عوارض جانبی همچون اسهال، حالت تهوع، و درد شکمی را به وجود بیاورد. حتی مصرف بیش از حد این ماده معدنی می‌تواند، باعث بروز حملات قلبی شود که بسیار خطرناک می‌باشد.

چرا منیزیم برای سلامت بدن لازم است؟
چرا منیزیم برای سلامت بدن لازم است؟

می‌توان با مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم کمبود این ماده معدنی در بدن را جبران کرد. منیزیم جذب شده از این راه هیچ ضرری به همراه ندارد و مازاد آن از طریق ادرار دفع می‌شود. راه دیگری که برای جذب این ماده معدنی وجود دارد مصرف مکمل منیزیم کلیسینات است که همانطور که گفته شد باید با تشخیص پزشک مصرف شود در غیر این صورت می‌تواند مشکلات حادی را برای بدن ایجاد کند. همچنین مصرف این مکمل و دیگر مکمل‌های منیزیم دار می‌تواند تأثیر‌گذاری دارو‌های دیگر را مختل سازد.

جذب منیزیم کافی برای کسانی که دچار فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2، پوکی استخوان هستند سودمند‌تر می‌باشد.

منبع: شهر خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا