سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپادانستنی و اطلاعات عمومیسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

وقتی یک پاکت چیپس سیب زمینی می خورید برای بدنتان چه اتفاقی می افتد.

زمانی که هوس میان وعده میکنید ، احتمالا به  فکر یک پاکت چیپس سیب زمینی می افتید چون ترد و چرب و خیلی خوشمزه هستند.خوردن یک پاکت چیپس کامل خیلی آسان است. این یک وعده راحت واقعاً دوست داشتنی است و همراه با آن مقداری نوشیدنی سرو می شود.

 

اما آیا تا به حال آن را کنار گذاشتید و به این فکر نکرده اید که وقتی چیپس میخورید دقیقاً چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟ به خصوص اگر هر روز یک پاکت می خورید؟

 هر وقت یک پاکت چیپس سیب زمینی می خورید حقایق پنهان و آنچه در بدن شما اتفاق می افتد را فاش می کنیم. (چرا به جای تهیه چیپس ، هیچ یک از روش های پخت و پز سالم را امتحان نمی کنید؟)

1_می توانید وزن اضافه کنید:

اگر هر روز از خوردن چیپس سیب زمینی لذت می برید ، احتمال اینکه بتوانید وزن اضافه کنید خیلی بالاست مشاهده کنید ، محققان دانشگاه دیکین دریافتند کسانی که نمک اضافی مصرف می کنند در نهایت غذاهای چرب بیشتری می خورند. هرچه چیپس شور بیشتری بخورید ، مصرف شما بیشتر می شود و این منجر به افزایش وزن می شود. علاوه بر آن، یک مطالعه در هاروارد نشان داد که شرکت کنندگانی که به عنوان بخشی از رژیم غذاییشان چیپس سیب زمینی داشتند هر سال مورد ارزیابی قرار می گرفتند و وزن بیشتری پیدا می کردند. جای تعجب نیست که وقتی چیپس در لیست میان وعده های ما هستند باعث افزایش وزن می شوند.

Bored guy lying down on couch eating potato chips and drinking a beer

2_معتاد خواهید شد:

یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان صدای خوردن چیپس را دوست دارند.سری دیگری از مطالعات منتشر شده در ژورنال Appetite نشان داد که شرکت کنندگان در صورت داشتن کرانچ ، چیپس بیشتری مصرف می کنند و هنگام شنیدن صدای آن در مقایسه با زمانی که هدفون روشن است و صدا نمیاد، چیپس بیشتری می خورند.

اگر تصور می کنید چیپسی تازه تر است ، فکر می کنید که آن مطلوب تر است و همین امر باعث می شود یک پاکت چیپس را یکباره بخورید. این توضیح می دهد که چرا این اتفاق می تواند و باعث میشود خوردن چیپس نیز ادامه یابد. بنابراین می توانید ببینید که چرا آنها یک میان وعده جدی اعتیاد آور هستند.

Woman eating potato chip with car

3_شما کالری خالص مصرف می کنید:

وقتی روی یک پاکت چیپس سیب زمینی را نگاه می کنید ، میبینید که آن کالری ، چربی و سدیم زیادی دارند. از چیپس مواد مغذی دریافت نمی کنید ، چون سرخ می شوند. وقتی غذاهایی را می خورید که فاقد هرگونه ارزش غذایی واقعی هستند ، به طور کلی، در نتیجه بیشتر غذا می خورید ، چون سریعتر گرسنه خواهید شد. درعوض ، شما می خواهید غذاهایی را که مدت طولانی تری احساس سیری دارند ، استفاده کنید. 

Doctor's Hand Measuring Blood Pressure Of Male Patient.

4_فشار خونتان می تواند بالا برود:

شواهد زیادی وجود دارد که مصرف زیاد سدیم با خطر بالاتر فشار خون بالا مرتبط است. یکی از اجزای اصلی چیپس سیب زمینی میزان سدیم است. چیپس میان وعده نمکی است. اگر مرتباً میان وعده های فوق العاده نمکی مانند چیپس سیب زمینی می خورید ، به مرور زمان فشار خونتان بالا می رود. یک مطالعه نشان داد که ارتباطی بین خوردن چیپس سیب زمینی و افزایش بیماری قلبی وجود دارد ، بنابراین اگر می خواهید از خودتان محافظت کنید ، بهتر است مصرف روزانه چیپس را کنار بگذارید.

Ridge potato chips in bag

5_می توانید خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهید:

این کمی افراطی به نظر می رسد ، اما طبق انجمن سرطان آمریکا ، چیپس سیب زمینی حاوی ترکیب آکریل آمید است که هنگام سرخ شدن ، بو داده یا پخته شدن در غذاهای نشاسته ای زیاد ایجاد می شود. مطالعاتی وجود دارد که این ترکیب را به سرطان مرتبط می کند ، بنابراین اگر هر روز چیپس سیب زمینی می خورید ، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا