سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار ورزشی

منصوریان: اگر می‌بازیم باید به حریف احترام بگذاریم

57437767

سرمربی تیم استقلال می‌گوید بازیکنان این تیم می‌دانستند که برابر پرسپولیس چه می‌خواستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان با تبریک به هواداران استقلال و تمام فوتبال ایران افزود: قبل از هر چیزی باید این بازی خوب را به تمام فوتبال‌دوستان کشور تبریک بگویم اما بزرگ‌ترین تفاوت بین ما و پرسپولیس، ۴۸ ساعت استراحت کمتر ما بود که در اواخر بازی هم ما را اذیت کرد و باعث شد عقب‌نشینی کنند.

وی افزود: اما مهم‌ترین چیز این است که ما بازی یک بر صفر را به بازی ۳- ۱ برگرداندیم و این نشان از این است که بازیکنان ما می‌دانستند که از تیم پرسپولیس چه می‌خواهند و با شناختی که از این تیم داشتند توانستند نتیجه را به سود خود برگردانند.

منصوریان در ادامه گفت: به تیم فنی و مدیریتی باشگاه تبریک می‌گویم که سر جوان‌های ما صبر کردند و حالا همه خوشحالیم که جوان‌های باتجربه‌ای در تیم ما بازی می‌کنند.

او درباره پرسپولیس هم گفت: ما با این تیم منافع مشترکی داریم که لیگ قهرمانان آسیاست. ما فقط ۹۰ دقیقه با این تیم بازی کردیم و در خارج از این بازی این تیم رقیب سنتی و دوست‌داشتنی ماست و به بازیکنانم هم گفتم که هنگام خوشحالی کردن، فقط جلوی تماشاگران خودمان باشند و به قداست حریف خدشه وارد نشود.

سرمربی استقلال ادامه داد: خوشحالم که با این برد کمی به جدول بازگشتیم من این بازی را نقطه عطفی در لیگ می‌دانم چون توانستیم تیم هجومی پرسپولیس را ببریم. دلیل این پیروزی هم این بود که پرسپولیس تاکنون در ورزشگاه آزادی سه گل از حریفش نخورده بود و مدیریت کردن چنین موقعیتی سخت است.

به گزارش ایسنا، در حالی که عادل فردوسی‌پور، اعلام کرد که گویا برانکو ایوانکوویچ تمایلی به حضور جلوی دوربین و صحبت ندارد، منصوریان گفت: من باید نکته‌ای را اینجا بگویم. ما خیلی دوست داریم این فضایی که اسپانسر مشترک سرخابی‌ها بین ما ایجاد کرده از بین برود. همین الان اسپانسر به من گفت که برای صحبت کردن نیایم اما استقلال و پرسپولیس مال مردم است و این مشکل باید حل شود. ما باید در باخت و برد جلوی مردم پاسخگو باشیم.

منصوریان درباره مهمانی قبل از بازی استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها در آن حضورداشتند نیز گفت: بالا و پایین فوتبال ما خیلی زیاد است. نه به آن مهمانی که همه در آغوش هم بودند و حتی من کنار پرسپولیسی‌ها غذا خوردم و نه به این دعواها و حمله کردن‌ها. باید حرفه‌ای‌تر و منطقی‌تر باشیم. با این جور مراسم‌ها مخالفم. ما یا از این طرف دیوار می‌افتیم یا از آن طرف!

علیرضا منصوریان ادامه داد: در تیم پرسپولیس باید ۴-۵ بازیکن را مدیریت می‌کردیم. نفر اول محسن مسلمان است که سابقه کار کردن زیر نظر خودم را دارد بود که باید از جریان بازی خارجش می‌کردیم زیرا نعمتی برای پرسپولیس است. اولویت دوم ما خارج کردن رابط بین سروش رفیعی و مهدی طارمی بود که در این کار موفق بودیم. نفر بعدی سید جلال حسینی بود. او تجربه کافی داشت و پارسال نیز برای ما خیلی خوب کار کرد.

وی ادامه داد: ما توانستیم این ۴ مرحله را به خوبی انجام دهیم و به بازی برگردیم. فشار سنگینی روی تیم ما بود اما من به بازیکنانم افتخار می‌کنم که توانستند مقابل فشار پرسپولیس دوام بیاورند و تنها نکته تلخ این دیدار درگیری‌های آخر بازی بود.

منصوریان درباره تاکتیک تیمش تصریح کرد: ما ۴۸ ساعت دیرتر شروع کرده بودیم و مقابل السدی بازی کرده بودیم که بخشی از هواداران پرسپولیس نیز دوست داشتند استقلال به عنوان نماینده ایران برنده آن دیدار شود. ما بعد از بازی حدودا ۱۳۰ دقیقه‌ای دو جلسه ریکاوری داشتیم و مجبور بودیم منطقی دفاع کنیم و فقط به دنبال نتیجه باشیم. قابل قبول نیست که مقابل بازیکنانی همچون سروش رفیعی، طارمی، مسلمان، امیری و حتی سید جلال بی‌منطق بازی کنیم.

سرمربی استقلال درباره نبود کمال کامیابی نیا گفت: نمی‌توانم منکر خوب بودن او شوم. نبود کمال در دیدار با ما، باعث شد سه بازیکن پرسپولیس تغییر پست دهند و این به نفع ما شد و بازیکنان ما چون فرشید اسماعیلی و علی قربانی توانستند از این کمبود به نحو احسن بهره ببرند.

وی درباره قضاوت فغانی نیز گفت:‌ علیرضا فغانی فراتر از آسیاست. قضاوت وی فوق‌العاده بود اما ما باید ظرفیت بازیکنان‌مان را زمانی که عقب می‌افتند بالا ببریم. ما هنوز به آن نقطه‌ای از حرفه‌ای بودن نرسیده‌ایم. فغانی خیلی خوب داوری کرد اما معتقدم در صحنه‌ای که مهدی رحمتی اخراج شد، به همراه او ۵ بازیکن دیگر نیز از دو تیم باید اخراج می‌شدند تا بازی وارد حاشیه نشود.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان همچنین در نشست خبری گفت: به بازیکنانم تبریک و خسته بناشید می‌گویم. بازی ماراتن گونه‌ای بود. این برد را به خانواده مرحوم پروحیدری تقدیم می‌کنیم.

او افزود: این اولین داربی‌ای بود که مرحوم پورحیدری کنار ما نبود و خوشحالم که از این آزمون بزرگ سربلند خارج شدیم چون برای منصورخان داربی خیلی مهم بود. ما فردا صبح می‌توانیم کار را برای ذوب آهن آغاز کنیم. تا فردا می‌توانیم خوشحال باشیم. ما یک منافع مشترک در آسیا با پرسپولیس داریم و باید در آنجا هوای هم را داشته باشیم. هوادار فوتبال، یعنی هوادار استقلال و پرسپولیس. به بازیکنانم تبریک می‌گویم چون سخت است بازی یک هیچ عقب افتاده را از پرسپولیس پس بگیرید. گل پرسپولیس شوک بود و بازیکنان ما را بیدار کرد.

سرمربی استقلال درباره درگیری‌های آخر بازی، گفت: نقطه تلخ بازی اتفاقات آخر بازی بود. متاسفانه ما کلا هنوز آنقدر حرفه‌ای نیستیم. علت اصلی‌اش هم از کوچه و خیابان است که بستر را سخت می‌کند و حساسیت را بالا می برد. فشار روی بازیکنان دو تیم زیاد بود. در مجموع دو تیم خیلی خوب بازی کردیم و ما مجبور بودیم که یک پله عقب باشیم. ما جلوی السد ظاهرا ۱۲۰ دقیقه بازی کردیم و استرس زیادی را تحمل کردیم و تایم لازم برای ریکاوری هم نداشتیم. مجبور بودیم با جوانان شرایط را جلو ببریم. به بازیکنانم گفتم مواظب باشند وارد حاشیه نشوند ولی بستر به این شکل شد که مشکل شد. ما باید نگاهمان مثل داربی های دیگر باشد. اگر می‌بازیم به حریف احترام بگذاریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره جوانان استقلال و اینکه شاید اگر تیموریان و جپارف بود، این نتیجه رقم نمی‌خورد و نظرش راجع به بازی بعدی تیمش چیست، گفت: بازی با ذوب آهن سخت‌ترین بازی ماست. آن بازی بسیار اهمیت دارد. همین جا هم ما خیلی اذیت شدیم تا آنها را ببریم. باید قبول کنیم که ذوب آهن از بهترین تیم‌های ایران است. نزدیک به پنج یا شش نفر در این بازی شاید باید بیرون می‌رفتند. من از رحمتی هم پرسیدم. خطایی هم بر روی پادوانی در گل دوم رخ داد. این اتفاق وقتی رخ داد که حواشی دست به دست هم داد وگرنه فغانی این مسئله را حتما می‌دید. ما سه شب پیش در مهمانی مشترک بودیم و همه باهم خاطره می‌گفتیم. به فردوسی‌پور هم گفتم که با مباحث مثل گل دادن قبل بازی هم مخالفم. قبل بازی باید گفت موفق باشید. من فقط آرزو کرده بودم دو تیم سلامت بیرون بیایند. متاسفانه بالانس نیستیم و اواخر بازی را نمی‌پسندم.

منصوریان درباره بازگشت استقلال به بازی، گفت: پرسپولیس تیم بسیار قابل احترامی است و این را می‌دانستیم اگر به آنها گل بزنیم شوکه می‌شوند و این مسائل دست به دست هم داد تا پرسپولیس مدیریت بازی را از دست بدهد. ما اگر گل را از پرسپولیس دقیقه ۷۰ می‌خوردیم، می‌باختیم ولی چون دقیقه ۵ گل خوردیم به بازی برگشتیم. تیم ما بی‌رحم و فیزیکی است. من فقط بعد سه بر یک نگرانی بودم که اثر بازی با السد روی ما اثر نگذارد که متاسفانه گذاشت. اواخر بازی به اسماعیلی گفتم بی هوش هم شوی تعویضت نمی‌کنم. کاوه رضایی بالای ۱۰۰ استارت زد. خدا را بابت برد شکر می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره خوشحالی ویژه‌اش بعد از گل سوم و خالی بودن جایگاه استقلالی‌ها، گفت: من همیشه بعد از گل‌ها خدا را شکر می‌کنم اما درباره سوال دوم باید بگویم که چطور می‌شود بازی با السد انقدر آدم می‌آید که من مجبور می‌شوم مصاحبه کنم و بگویم بقیه بروند ولی این بازی را قبل از بازی می‌گویند ۴۰۰ بلیط بیشتر نمانده است. نمی‌دانم آن گوشه استادیوم چاله دارد که هوادار ما در آنجا نیست؟ در دور رفت احساسم این بود که شاید تیم من هنوز به انتظار هواداران نرسیده است ولی الان هم این اتفاق افتاده است. فکر می‌کنم در نحوه تقسیم بلیط ما هنوز میزبان نبودیم. ما در بلیط‌فروشی مشکل داریم. ساعت ۱۲ به من گفتند ۴۰۰ بلیط بیشتر نمانده است. آمدیم استادیوم دیدیم، پرسپولیسی‌ها فشرده نشسته‌اند و استقلالی‌ها یک گل کوچک هم می شد بازی کرد. این توزیع بلیط باید درست شود. من می‌دانستم که می‌توانیم سکوهای خود را راحت پر کنیم.

منصوریان درباره رکوردش جلوی برانکو، گفت: دیروز هم گفتم اگر ببریم هم نمی‌شود منکر برانکو شد. او به فوتبال ایران خدمت کرده است و من اصلا در ادبیات نماد درست کردن مثل 6 و 4 نیستم. من هیچ‌وقت علامت دستم نمی‌گیرم. از این فضاهای خودخواهانه خارج شویم. این هواداران فضای ملی کشور را معرفی می‌کنند ولی من به نتایجم به عنوان نماد و رکورد نگاه نمی‌کنم.

او در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به کارهای رحمتی چیست، گفت: رحمتی هیچ تقصیری نداشت. او زمین خورده بود و کتفش را گرفته بود. من بدم می‌آید گلرم مثل گلرهای خلیج فارس یک ربع زمین بیفتد ولی او واقعا آسیب دیده بود. متاسفانه هنوز به این موقعیت نرسیده‌ایم که باخت را تحمل کنیم. در حق رحمتی جفا شد. رحمتی امروز کاری نکرد. من تا ثانیه‌های بعد از بازی حواسم به جوانانمان بود و به من گفتند او اخراج شد. او این روزها خیلی خوب خودش را مدیریت می‌کند و با آن فضایی که بین ما و رحمتی ایجاد شد، برنده او بود. او می‌توانست بازگشت خوب داشته باشد یا از ریل خارج شود. به او تبریک می‌گویم هرچند که حسینی هم همتای بیرانوند بوده و در تمرین ما می‌بینید چقدر او هم گلر خوبی است.

سرمربی استقلال در باره بازی با الاهلی امارات، گفت: الاهلی نایب قهرمان سال گذشته آسیا است و تیم بسیار خوبی است. آنها نفرات خوبی دارند. دو سال قبل به نفت به این تیم باختیم. تنها کاری که می‌توانیم برای حفظ این روند داشته باشیم، این بود که از همه بازیکنان استفاده کنیم. خیلی‌ها به من ایراد می گرفتند چرا تغییرات دارم. اگر این کار را نمی‌کردم، جرات نمی کردم اسماعیلی و حقدوست، فرشید باقری و … را بازی دهم. الحمدالله اتفاقات اخیر باعث شد تا باقری برگردد. تنها راه ما این است که ترکیبمان را عوض کنیم. ما بازی سختی با ذوب آهن و الاهلی داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اعتقادش به کار با جوانان، گفت: هر بازیکن جوانی که نتواند خودش را مدیریت کند و از قالب فعلی خارج شود روی نیمکت می‌نشیند. شما به بازیکنان جوان باید بگویید که مسیرتان به لحاظ اخلاقی و تاکتیکی چیست. اگر قرار باشد کسی از ریل خارج شود با او برخورد می شود. کادرمان خیلی کادر خوبی است و هر نفر مسئولیت دو، سه نفر را تحت نظر دارد و در نهایت من، فریبا و عبداللهی کل مجموعه را مدیریت می‌کنیم. خوب است که با جوان کار می‌کنید. اگر تاکتیکت را متوجه شوند مسیر رو به جلو را می روند.

منصوریان ادامه داد: ما دو خریدی که داشتیم را با حوصله انجام دادیم.  شاید اگر آنها (آندو و جپارف) بودند جوانان ما بیشتر راهنمایی می‌شدند. الان هم یک توفیق اجباری شد. آندو از خیلی چیزها گذشت و آمد استقلال. مبلغ بزرگی را بخشید و آمد. جپارف هم بازیکن ماست و آندو هم در رادار ماست. او سه ماه پیش کاپیتان تیم ملی بود. اما درباره روزبه جشمی به اندازه کل تیممان برای او ناراحتم. اگر او رباط پاره نمی‌کرد استقلال پارسال دو جام می گرفت. ما به بستر بازی کردن برای چشمی رسیدیم. با او صحبت کردم و شاید به یک تیم لیگ برتری برود. درباره تیم های عربی هم باید بگویم دیگر آنها ضعیف نیستند. السد ژاوی و چند ملی پوش را داشت. الاهلی خلیل احمد و مهاجم بنفیکا را دارد. آنها چند ملی پوش را هم دارد. از وقتی که آنها به دنبال خرید دفاع و هافبک دفاعی بودند مسیر رشدشان شروع شد.

او درپاسخ به این سوال که آیا این پیروزی سرنوشت قهرمانی را عوض می‌کند و در ضمن دلیل گلزنی‌های استقلال در بازی‌های اخیر، گفت: وقتی کاوه را گرفتم می‌دانستم چه جواهری است. علی قربانی هم خیلی خوب بود ولی اسمش بزرگ نبود و به همین دلیل ابتدا از او انتقاد می‌شد. گل سوم امروز ما یک بغل پای حرفه‌ای بود. اما درباره گل علی قربانی می‌دانستیم که اگر بتوانیم بین انصاری و سید جلال قرار بگیریم، می‌توانیم گل بزنیم. الان بهنام برزای به همراه دو بازیکن یاد شده، بهترین‌های ایران هستند و دست تیم ملی در این میان باز است تا نگاهی به ما داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منصوریان در طول این نشست هربار از تیمش تعریف می‌کرد به چوب می‌کوبید تا اصطلاحا مانع از چشم خوردن تیمش شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا