سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار رسانه ایرانیاخبار سیاسی

صدا و سیما شائبه طرفداری از یک نامزد را ایجاد نکند

57414034

وزیر کشور گفت:‌ افرادی که از الان نامزدی خود را اعلام می‌کنند نباید در اماکن عمومی تبلیغات داشته باشند.

 عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه مراسم افتتاح ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما این موضوع را به معاون سیاسی و استانداری ها ابلاغ کردیم و اگر چنین تبلیغاتی انجام شود حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود:  در این ایام جبهه هایی اعلام موجودیت داشتند که آن‌ها باید مجوز بگیرند زیرا در غیراین صورت اقدام آن‌ها غیرقانونی است و با آن برخورد می‌شود.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا حضور افرادی که اعلام کاندیداتوری کردند در صدا و سیما قانونی است یا خیر گفت:‌ اگر این حضور در چارچوب وظایف اداری و مسئولیت آن‌ها باشد بلامانع باشد اما اگر تبلیغات باشد مدیران صد ا و سیما باید مانع آن شوند.

وزیر کشور درباره نسبت صدا و سیما با انتخابات اظهار کرد: قانون در زمینه انتخابات ریاست جمهوری تکلیف را روشن کرده است. در این زمینه کمیته تبلیغات تشکیل می‌شود و صدا و سیما برنامه های انتخاباتی خود را باید به تائید این کمیته برساندکه وزیر کشور هم رئیس این کمیته است. در خصوص اقدامات جاری صدا و سیما نیز من جلسه ای با مدیران صدا و سیما داشتم و تاکید کردم که انتخابات یک موضوع ملی است و صدا و سیما نباید به گونه ای رفتار کند که شائبه طرفداری از نامزدی خاص در میان مردم ایجاد شود. از صدا و سیما خواسته ایم این مسائل را رعایت کند. البته ما در وزارت کشور و شورای نگهبان بازرسی و نظارت هم داریم که اگر به مواردی برسیم که در صدا و سیما یا نهادی دیگر خلاف بی طرفی عمل می‌شود، حتما تذکر دهند.

وزیر کشور همچنین خبر داد که برای انتخابات میان دوره ای مجلس 269 نفر تا هم اکنون که روز آخر ثبت نام است ، ثبت نام کرده اند.

وی همچنین تهیه و ارائه  سوء پیشینه را برای ثبت نام در انتخابات شوراها الزامی دانست و گفت:‌ هماهنگی های لازم انجام شده که افراد این عدم سوء پیشینه ها را تهیه کنند.

رحمانی فضلی همچنین در پایان درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی تصریح کرد: شاید در بخشی از حوزه ها برای انتخابات شوراها ، انتخابات الکترونیکی برگزار کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا