سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار رسانه خارجیاخبار رسانه و تلویزیوناخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجیبیوگرافی

بیوگرافی Anabella Avery Throne – آنابل سُرن ( اختصاصی )

ترجمه اختصاصی نسیم ورد

Bella_Thorne_March_18,_2014_(cropped)

آنابل سُرن ( آنابل ترن )
آنابلا آوری سُرن ( متولد هشتم اکتبر ۱۹۹۷) بازیگر و خواننده آمریکایی است.
او نقش های: « روتی اسپاوی» در سریال تلویزیونیه «بدترین دشمن خودم»
تانسی هنریکسون در چهارفصل «عشق بزرگ»،و سی سی جونز در سریال کانال دیزنی به نام«اون رو بلرزون» رو بازی کرد. اون همچنین به عنوان
هیلاری/لری در «درهم و برهم» و سیلیا در« الکساندر و یه روز افتضاح،ناگهوار،
خیلی بد» بود. در سال ۲۰۱۵ اون به عنوان مادیسون در « داف» ، آماندا در « اوج کامل » و هازل در « آسمون بزرگ» نقش آفرینی کرد. سِرون اخیراً به عنوان پایگی
در « سریال های فرمت آزاد ،عشق مشهور» بازی کرده.

اوایل زندگی

سِرون در پمبُورک پینس،فلوریدا ،و از والدین  تامارا و دلانسی رینالدو “ری”سرون متولد شد. اون سه خواهر و برادر بزرگتر، کایلی ،دنیل و رمی دارد که اونها هم بازیگرن.
پدر اون تبار کوبایی داشت. سرون اظهار کرده که از اجداد اون همچنین ایتالیایی و ایرلندی تبار به شمار میاد.

حرفه

۲۰۰۳_۲۰۰۹: پول کثیف جذاب و بدترین دشمن من

اولین فیلم سرون به شکل نقش ناشناس در نقش یک طرفدار حاشیه ای درسال
۲۰۰۳ در فیلم«چسبیده به تو» ،اون از موقع در پروژه های فیلم و سریال که شامل همراهی و o.c در نقش کوچکتر تیلور تانسند بازی کرد.در سال ۲۰۱۷
اون مجدد در فصل دوم سریال پول جذاب کثیف به عنوان نقش اصلی بازی کرد.
اون نقش « مارگو دارلینگ» رو بازی کرده .
مجموعه حول وکیل و خانواده‌ی آقای نیک جورج میچرخه ، زمانی که پدر نیک به طرز مرموزی تو سقوط هواپیما مُرد اون قبول کرد که وکیل خانواده‌ی دارلینگ بشه در حین اینکه کشف کنه کی آدمکشی کرده.
در سال ۲۰۰۸ ، سُرن در کنار کریستین اِسلَتر و تِیلر لانتر در دارامای مجموعه ای کوتاه مدت «بدترین دشمن خودم» درخشید ،که برای اون جایزه‌ی هنرمند جوان برای اجرای نقش« روزی اِسپایوی » رو برنده شد . سُرن بازی دشمنش رو به عنوان یه پیشرفت اصلی توصیف کرد چون این اولین نقش تکراری تو حرفه‌اش بود. توی همون سال ، در سه قسمت پایانی «جاده‌ی اکتبر» در نقش «آنجلا فِریلی» درخشید ، عشق دوران پیش از نوجوانی شخصیت های اصلی .
برادر بزرگترش رِمی ستاره ی مهمان در همان قسمت به عنوان اِدی لاتِکا ی جوانتر شد .
در سال ۲۰۰۹ ، در مجموعه‌ی اینترنتی « مونک کوچولو » درخشید ، که سریال های موناک رو نمایش میداد به عنوان وندی یکی از همکلاسی های موناک بود.
قسمت های اینترنتی در دی وی دی به نام« بهترین موناک» قابل دسترسی است.
همچنین در سال۲۰۰۹ یک نقش به عنوان یه دشمن انتقام جو رو در فیلم ترسناک
«فراموشم نکن» رو ایفا کرد. سُرن همچنین یه نقش پشتیبان در یک درامای خانوادگی به نام «تمشک جادویی»، که فیلم در جشنواره سین کوئست و جشنواره
بین المللی سان فرانسیسکو فیلم های آسیایی آمریکایی در سال۲۰۱۰ نمایش داده شد.

۲۰۱۰-۱۳ : عشق بزرگ و اون رو بلرزون

سُرن در ۲۰۱۲

640px-Bella_Thorne_2,_2012در سال ۲۰۱۰ ، سُرن جایگزین جولین وِجبی در نقش تَنسی «تینی» هنریکسون ، بیل و دختر جوانتر بارب در فصل چهارم عشق بزرگ اِچ-بی-اُ شد. سُرن به عنوان نقش اصلی در سیتکامِ «اون رو بلرزون » کانال دیزنی ، که در اصل به نام برقص، برقص شیکاگو بود درخشید . سُرن نقش «سی‌سی جونز» ، یه رقاص با اهداف بلند رو برای یه حرفه زیر چراغ نور افکن با وجود نارساخوانی بازی کرد.
برنامه یه مرکز کمدیِ دوستانه است در برنامه رقص نوجوان (در یه برنامه در قالب یه برنامه دیگه ) با بازی اصلی سُرن و زِندایا .
مجموعه ی دوربین چند رسانه ای در هالیود کالیفرنیا در جولای سال ۲۰۱۰ شروع به تولید و هفتم نوامبر ۲۰۱۰ در کانال دیزنی نمایش داده شد.
زمانی که اون یه مقام مهم توی کار در تلویزیون و فیلم داشت ، سُرن هیچ تجربه‌ای تو رقص حرفه‌ای قبل از اینکه بازیگر بشه نداشت .
بعد از امضا کردن در برنامه در اکتبر ۲۰۰۹ ، اون هر شب شروع به رفتن سه تا کلاس رقص کرد. اولین کار تکی سُرن «به من نگاه کن» بود که در بیست و یکم جون بیرون اومد ، تو صد تا کار(نمودار) داغ بیلبرد آمریکایی به شصت و هشتمی رسید. در جستجوی داغ نمودارهای تاپ آمریکا نهم شد و طلای آر-آی-اِی-اِی رو بدست آورد. در بیست ونهم سپتامبر ۲۰۱۱ کانال دیزنی اعلام کرد که فصل دوم « اون رو بلرزون » رو به بیست وشش قسمت توسعه داده . یه قسمت مخصوص نود دقیقه‌ای « ساخت ژاپن » در هفدهم آگوست ۲۰۱۰ با قسمت پایانی فصل دوم روی آنتن رفت .
در چهارم جون ۲۰۱۲ کانال دیزنی اعلام کرد که« اون رو بلرزون » برای فصل سوم دوباره شروع شده. در سال ۲۰۱۲ ، سُرن بازیگر نقش «آوالون گرین» رو در فیلم اصلی کانال دیزنی « دوستان متظاهر » بود.
«تی-تی-وای-اِل-اِکس-اُ-اِکس» در ششم مارس بیرون اومد و در صد تا نمودار داغ بیلبرد آمریکایی نود و هفتم شد. در سی‌ام مارس سال ۲۰۱۳ به وسیله‌ی رکوردهای هالیوود از طریق توییتر تأیید شد که سُرن رسماً در طبقه بندی رکوردها
ثبت شده .
در بیست و پنجم جولای ۲۰۱۳ ، کانال دیزنی اعلام کرد که « اون رو بلرزون » بعد از پایان فصل سوم متوقف میشه . سُرن در بیست و سوم آوریل ۲۰۱۳ آلبوم شروع کارش رو با یازده آهنگ اعلام کرد . سُرن درباره‌ی آلبوم صحبت کرد ، گفت : « چیزی که طرفدار ها میتونن انتظار داشته باشن اینه که فقط از بقیه متفاوت باشه برای اینکه من نمیخوام یکی از اون هنرمند هایی باشم که آدم بتونه شبیهش باشه : اوه بله ، من اون ها رو از اون آهنگ میشناسم . همه‌ی آهنگ های من با همدیگه خیلی متفاوتن . بنابراین من نمیخوام که فقط به عنوان یه ژانر شناخته بشم .بریتنی اِسپیرز گفت ، کِشا و سرنوشت بچه به عنوان تجلی آلبوم هستن .

۲۰۱۴_تا به حال:فیلم ها وعشق مشهور

Bella_Thorne_4,_2012درسال ۲۰۱۴سُرن در کمدی درهم و برهم با آدام سندلر و دردو بریمر همبازی شد و به عنوان دختر سندلر به بازی پرداخت.او هم چنین در فیلم الکساندر و یه روز افتضاح،ناگوار و خیلی بد(۲۰۱۴)و داف(۲۰۱۵)،یه رقیب دبیرستانی رو بازی کرد.
در سی ام جولای سُرن در یه قسمت از فصل پانزدهم سی اِس آی ( یک سریال تلویزیونی و پلیسی ) درقسمت «کتاب سایه ها» که در نوزدهم اکتبر۲۰۱۴ به نمایش دراومد به ایفا نقش پرداخت.سُرن در «عاقبت روح۲:تا به حال دوست دخترم به نام کامی کاهیل رو دیدی»،عشق شخصیت رویان چوا ،ماکس دویل رو بازی کرد . فیلم به عنوان یه برنامه ویژه برای هالوین در اکتبر۲۰۱۴به نمایش دراومد. در پانزدهم اکتبر سُرن اعلام کرد که اولین آلبوم رو کنسل کرده و گفت که با «تنظیم بدموسیقی » که تو کارش داشت راضی نبود.اون در هفدهم نوامبر ای پی ،جرسی منتشر کرد. سینگل اصلیش ترکی به نام«هرجور میخوای صداش کن»بود که در چارت داغ ترین آهنگ های بیلبورد دنس کلاب اول چهل و هفتم بود که در ده هفته در چارت به شماره دهم ترقی کرد و جزو ده تا ثابت موند. گزارش شد که سُرن یه قرارداد امضا کرده که مجوعه کتاب رو بنویسه که شروع اولین رمانش تحت نام «ریزش پاییز» صورت میگیره. سُرن یه قرارداد امضاکرده که با کیرا سدویک به عنوان نقش اصلی در یه فیلم هیجانی آسمون بزرگ بازی کرد.سُرن در سریال های ام تی وی که اقتباسی از فیلم اصلی« تخفیف فاحش دهنده» بازی کنه.به سُرن نقش اصلی سریال «منظور،نینای افتضاح» پیشنهاد شد که اون حس کرد بیشتر نمادین میشه. درسال ۲۰۱۵اون در دوبله کارتون انیمیشنی«شاهزاده قور باغه» در نقش پرنسس قورباغه ای به دوبله در مقابل دریک بل و کامرون دالاس پرداخت.فیلم برنامه ریزی شده بود که روی فیلم و دی وی دی در سی ام جون سال ۲۰۱۵توسط شرکت لایون گیت هوم به عرضه برسه. دریکم جون ۲۰۱۵ گفته شده بود که سُرن در کنار کیان لاولی در فیلم «دوستان بیل» درنقش کیت بازی میکنه این فیلم در آی تون در یازدهم اکتبر ۲۰۱۶منتشر شد.

اون همچنین نقش جیمی یه نوجوان سرخورده که یه راز رو در خودش نگه میداره رو در فیلم ایفا کرد. سُرون تایید کرده که اون قرارداد امضا کرده برای فیلم آمریکاییه آفتاب نیمه شب که براساس اقتباسی از فیلم ژاپنی به همین نام درسال۲۰۰۶به همین نام ساخته شده به بازی کرد که انتظار میره در چهاردهم جولای ۲۰۱۷برای نخستین بار نمایش داده بشه. همچنین در سال۲۰۱۵اون به عنوان اشلی یه جوان و مشهور در «الوین وسنجاب ها:راه تراشه» ظاهرشد.درسال۲۰۱۶سُرن رین در صدای تیلور پری رو اجرا کرد! برای هالوین ساخته شده بود.
زندگی شخصی
پدر سُرن درسال۲۰۰۷ براثر حادثه تصادف موتور درگذشت. سُرن دیسلکسیا یا همان خوانش پریشی  در اول ابتدایی تشخیص داده شده بود. اون در خانه تحصیل کرد قبل اینکه به مدرسه دولتی بره که اونجا کمی سختی متحمل شده بود. اون یادگیریش رو بعداز اینکه به مرکز سولیوان رفت پیشرفت کرد و شروع کرد به خواندن و نوشتن و شروع به پیشرفت نمود. اون دیسلکسیا رو در آوریل ۲۰۱۰در مصاحبه ای درمجله چیرلیدر انجام داد وتوضیح داد که اون از پس مشکلش با خواندن دقیق همه چیز که پیدا میکرده که شامل لیبل موادغذایی غلات حتی میشده براومده. در بیست و سوم آگوست
سال۲۰۱۶ در توییتر به عنوان دوجنسگرا بیرون اومد.
بشردوستی
سُرن  به عنوان یکی از حامیان مشتاق انسانی ، موسسه ی کوستیک فیبروسیس و سازمان نوماد که تحصیل ،غذا و تجهیزات دارویی و پزشکی رو برای بچه های آفریقا فراهم میکنن فعالیت میکنه.

ترجمه اختصاصی نسیم ورد . هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع اخلاقا و شرعا و فانونا تخلف می باشد .

فیلمو گرافی :

Year Title Role Notes
2003 Stuck on You MC Sideline
2007 Craw Lake Julia Short film
Finishing the Game Sue
Blind Ambition Annabella
The Seer Claire Sue (young)
2009 Water Pills Psych Out Girl Short film
Forget Me Not Angela Smith (young)
2010 My Day. My Life Herself Documentary[62]
One Wish The Messenger
Raspberry Magic Sarah Patterson
2012 Katy Perry: Part of Me Herself Documentary
2013 Underdogs Laura (young) Voice
The Frog Kingdom Princess Froglegs Voice
2014 Blended Hilary “Larry” Friedman
Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend? Cammy Cahill
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day Celia Rodriguez
The Snow Queen 2: The Snow King Gerda Voice[63]
2015 The DUFF Madison Morgan
Big Sky Hazel
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip Ashley Grey
2016 Shovel Buddies Kate
Ratchet & Clank Cora Voice
Boo! A Madea Halloween Rain
2017 You Get Me Holly
2018 Midnight Sun Katie Post-production
TBD Amityville: The Awakening Belle Jones Completed
Keep Watching Jamie Post-production
The Babysitter Sonya Post-production
The Death and Life of John F. Donovan Jeanette Post-production

تلویزیون :

Year Title Role Notes
2006 Entourage Kid Episode: “I Wanna Be Sedated”
2007 The O.C. Young Taylor Townsend Episode: “The Case of the Franks”
2007–2008 Dirty Sexy Money Margaux Darling Recurring role (season 2)
2008 October Road Angela Ferilli Episode: “Stand Alone by Me”
2008 My Own Worst Enemy Ruthy Spivey Main role
2009 Little Monk Wendy Main role
2009 In the Motherhood Annie Episode: “Practice What You Preach”
2009 Mental Emily Episode: Pilot
2010 Big Love Tancy “Teenie” Henrickson Main role (season 4)
2010 Wizards of Waverly Place Nancy Lukey Episode: “Max’s Secret Girlfriend”
2010–2013 Shake It Up CeCe Jones Lead role
2011 Good Luck Charlie CeCe Jones Episode: “Charlie Shakes It Up”
2011 PrankStars Herself Episode: “Adventures in Dogsitting”
2012 Frenemies Avalon Greene Television film
2014 Phineas and Ferb Brigitte Voice role; episode: “Night of the Living Pharmacists”
2014 CSI: Crime Scene Investigation Hannah Hunt Episode: “The Book of Shadows”
2014 Red Band Society Delaney Shaw Episodes: “How Did We Get Here?”, “What I Did For Love”
2015 K.C. Undercover Jolie Episode: “Spy-Anoia Will Destroy Ya”
2015 Perfect High Amanda Television film
2015 Scream Nina Patterson Episode: Pilot, “Hello, Emma”, “The Dance”
2017 Famous in Love Paige Townsen Lead role[64]

بازی های ویدئویی

Year Title Voice
2006 The Ant Bully Ant Kid
2016 Marvel Avengers Academy Greer Grant / Tigra[65]

اجرا در صحنه :

Year Title Role Notes
2015 Alice in Wonderland Alice March 12 – May 3[66][67]

انتشارات

Year Title Publisher Notes
2015 Autumn Falls Ember (ISBN 978-0385744348) Teen novel[68]
2016 Autumn’s Kiss Ember (ISBN 978-0385744362) Teen novel[69]
2016 Autumn’s Wish Delacorte Press (ISBN 978-0385744379) Teen novel[70]

جوایز و نامزدی ها :

Year Award Category Work Result Ref.
2008 Young Artist Awards Best Performance in a TV Series – Guest Starring Young Actress The O.C. Nominated [71]
2009 Young Artist Awards Best Performance in a TV Series – Guest Starring Young Actress October Road Nominated [72]
Best Performance in a TV Series (Comedy or Drama) – Supporting Young Actress My Own Worst Enemy Won [72]
2010 Young Artist Awards Best Performance in a TV Series – Guest Starring Young Actress Mental Nominated [73]
2011 Young Artist Awards Best Performance in a TV Series (Comedy or Drama) – Leading Young Actress Shake It Up Won [74]
Outstanding Young Ensemble in a TV Series (shared with cast) Shake It Up Nominated [74]
Best Performance in a TV Series – Guest Starring Young Actress 11–15 Wizards of Waverly Place Nominated [74]
Best Performance in a TV Series – Recurring Young Actress 11–16 Big Love Nominated [74]
Imagen Awards Best Young Actress – Television Shake It Up Nominated [75]
2012 Young Artist Awards Best Performance in a TV Series – Leading Young Actress Shake It Up Nominated [76]
Outstanding Young Ensemble in a TV Series (shared with cast) Shake It Up Nominated [76]
Imagen Awards Best Young Actress – Television Shake It Up Won [77]
ALMA Awards Favorite TV Actress – Comedy Shake It Up Nominated [78]
2013 Young Artist Awards Best Performance in a TV Movie, MiniSeries, Special or Pilot – Leading Young Actress Frenemies Won [79]
Young Hollywood Awards One to Watch Herself Won
2014 Young Hollywood Awards You’re So Fancy Herself Won [80]
Best Social Media Superstar Herself Nominated [80]
Teen Choice Awards Choice Female Hottie Herself Nominated [81]
2015 Shorty Awards Actress Herself Won [82]
Teen Choice Awards Choice Movie: Villain The DUFF Won [83]
Choice TV: Scene Stealer Scream Nominated [83]
2017 Teen Choice Awards Choice TV Actress: Drama Famous in Love Pending [84]

Bella_Thorne_2010

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا