سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپادانستنی و اطلاعات عمومیسبک زندگیمجله پزشکی و سلامتمقالات

طبق مطالعات انجام روزانه این کارها کلید کاهش وزن است.

 

بسیاری از مطالعات مختلف وجود دارد که نکات و راهکارهایی برای کاهش وزن به شما نشان می دهد. یک مطالعه نشان می دهد که 15 دقیقه بیشتر از حد معمول خوابیدن می تواند به کاهش وزن کمک کند. مطالعه دیگری می گوید خوردن صبحانه  30 دقیقه بعد از خواب بیدار شدن می تواند به کاهش وزن کمک کند. و اکنون این مطالعه که توسط انجمن قلب آمریکا در سال 2018 منتشر شده است ، بیان می کند که هر روز قرار گرفتن بر روی ترازو  ممکن است کلید کاهش وزن باشد.

این مطالعه 12 ماهه 1042 بزرگسال و وزن آنها را در طول سال ردیابی کرد. نتایج حاکی از آن است که کسانی که هفته ای یک بار یا حتی کمتر از آن خودشان را وزن می کنند کاهش وزن ندارند  ، در حالی که کسانی که هفته ای شش یا هفت بار روی ترازو می روند به طور متوسط ​​1.7٪ کاهش وزن دارند.

دلیل موفقیت کسانی که وزن کشی روزمره مداوم داشتند نظارت بر خودشان بود. بر اساس مطالعه ای که توسط مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی منتشر شده است ، نظارت بر خود یکی از جنبه های مهم برنامه های تاثیرگذار کاهش وزن است. در مطالعات خود ، آنها دریافتند که “ارتباط معنی داری بین نظارت بر خود و کاهش وزن به طور مداوم یافت می شود. هنگامی که فرد روی کاهش وزنش با نظارت روزانه تمرکز می کند احتمال موفقیت بیشتر است. 

به طور منظم روی ترازو رفتن به فرد کمک می کند تا بدن خودش را بفهمد. نوسان وزن حتی به صورت روزانه طبیعی است ، به خصوص اگر تغییراتی در رژیم غذایی ، مصرف مایعات و مصرف الکل ، سطح هورمون ها ، سطح فعالیت ، بیماری و موارد دیگر وجود داشته باشد. حتی خانم ها با گذراندن چرخه قاعدگی افزایش وزن کمی را تجربه می کنند. 

با این حال ، توجه به این نکته نیز مهم است که برای برخی افراد  ، روزانه روی ترلزو رفتن می تواند یک وسواس ناسالم ایجاد کند. اگر روی ترازو رفتن به طور منظم برای سلامت روان شما مفید نیست ، یافتن راه های دیگری که باعث ایجاد نظارت بر خودتان در زندگی  می شود می تواند مفید باشد. چه احساسی داری؟ لباس شما  مناسب است؟ آیا غذاهایی که می خورید برای بدن شما خوب است یا احساس نفخ و خالی شدن انرژی  در شما ایجاد  می کند؟

به طور کلی ، تمرکز بر رژیم و وزن تمرکز بر سلامت عمومی و احساس بهتر در بدن شما است. اگر نظارت بر خود با ترازو برای تلاش برای کاهش وزن مفید است و شما را برای رسیدن به اهداف خود مسئول می داند ، آن را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید. اگر مفید نیست ، روشهای دیگری برای نظارت بر خود پیدا کنید که برای اهداف شخصی و سلامتی شما خوب باشد. و اگر نتوانستید موارد خاصی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد ، مشورت با یک پزشک یا یک متخصص تغذیه  همیشه بهترین راه برای شروع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا