سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپادانستنی و اطلاعات عمومیمجله پزشکی و سلامت

8 خاصیت گردو

شاید فکر کنید که گردو به عنوان یک ماده اصلی  دسر و ، کلوچه ها ، براونی ها و باقلوا است. اما گردو برای میان وعده ، یا  برای سالادها ، سبزیجات پخته شده ، غلات سبوس دار و هوموس نیز مناسب است. علاوه بر تردی ، گردو مواد مغذی مهمی را ارائه می دهد و مزایای سلامتی آن را با حمایت علمی ارائه می دهد. در اینجا برخی از مزایای برتر این مغز درخت سالم ارائه شده است.

گردو غنی از مواد مغذی است

یک اونس (حدود یک چهارم فنجان یا 14 نصف گردو)  شامل 18 گرم چربی  ، 4 گرم پروتئین ، 2 گرم فیبر و مقادیر کمتری منیزیم ، آهن ، کلسیم ، و ویتامین های گروه B. منگنز یک ماده معدنی است که از استخوان های سالم پشتیبانی می کند و برای تولید کلاژن و ترمیم زخم مورد نیاز است. همچنین گردو مملو از آنتی اکسیدان هایی است که به عنوان اثرات ضد التهابی شناخته می شوند ، که به محافظت در برابر شروع و پیشرفت سرطان ، بیماری های قلبی و بیماری های تخریب عصبی کمک می کند.

آنها چربی های سالم را تحویل می دهند

آلفا لینولنیک اسید یا ALA نوعی اسید چرب امگا 3 است که برای کاهش التهاب شناخته می شود. گردو بیش از هر نوع مغز دیگری حاوی ALA است. مطالعه ای در سال 2020 که در مجله Nutrients منتشر شده است ، اثرات مصرف گردو بر مشخصات اسیدهای چرب امگا -3 بزرگسالان سالم را طی یک دوره چهار هفته ارزیابی کرده است. محققان دریافتند که پس از یک ماه مصرف روزانه چند اونس گردو ، وضعیت امگا 3 افراد بهبود می یابد. آنها همچنین کاهش وزن و چربی بدن را تجربه کردند ، علاوه بر این  آب بدن هم افزایش یافت.

گردو می تواند به سلامت روده و قلب کمک کند

محققان می گویند ، ترکیبات فعال زیستی موجود در گردو ممکن است نقش مهمی در تغییر محیط روده دارد. در یک مطالعه شش هفته ای درباره بزرگسالان دارای اضافه وزن با خطر قلبی عروقی ، افزودن گردو به رژیم غذایی آنها باعث افزایش باکتری های مفید روده شد که کاهش فشار خون و کلسترول را در پی داشت. 

گردو به کاهش فشار خون کمک می کند

در یک مطالعه در سال 2019 ، منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا ، محققان دریافتند وقتی افراد مورد مطالعه گردو کامل می خوردند ،  از مزایای بیشتری نسبت به زمانی که رژیم غذایی با مشخصات اسید چرب مشابه اما بدون گردو مصرف می کردند ، برخوردار شدند. نتایج شامل کاهش فشار خون دیاستولیک مرکزی (فشاری که به سمت قلب حرکت می کند) و تغییرات مثبت در کلسترول بود.

آنها می توانند برای سلامت مغز مفید باشند

خوردن گردو ممکن است به کندی روند الزایمر و فراموشکاری در افراد مسن کمک کند ، بر اساس مطالعه سال 2020 که در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده است. محققان به طور تصادفی بیش از 600 بزرگسال را به رژیم غذایی با 15٪ کالری از گردو یا یک رژیم غذایی بدون گردو اختصاص دادند. در حالی که گردوها هیچ تاثیری بر عملکرد شناختی افراد سالم نداشتند ، MRI مغز نشان داد که آجیل ها تأثیر بیشتری بر روی افراد با ریسک بالاتر ، از جمله سیگاری ها ، و افرادی که دارای نمره آزمون عصب روانشناختی پایین تر هستند ، دارند.

گردو از ابتلا به سرطان پستان جلوگیری می کند.

محققان با توجه به مطالعات قبلی بر روی حیوانات ، اثرات رشد سرطان پستان در زنان را ارزیابی کردند. در این کارآزمایی ، زنان دارای توده پستان به طور تصادفی برای دو یا سه هفته قبل از جراحی دو انس گردو در روز مصرف کردند و گروه دیگر مصرف نکردند. دانشمندان دریافتند که مصرف گردو  بیش از 450 ژن را در تومورها تغییر می دهد به طریقی که می تواند رشد سرطان را سرکوب کرده و نتایج بقا را بهبود بخشد.

آنها در تنظیم وزن نقش دارند

 افزودن گردو باعث کاهش احساس گرسنگی و بهبود تنظیم اشتها می شود. محققان می گویند تأثیر گردو در سیری می تواند به دلیل تغییراتی در سیستم عصبی مرکزی باشد که نشانه های غذایی را تحت تأثیر قرار می دهد.  این تغییر می تواند به جلوگیری از خطر چاقی کمک کند.

گردو می تواند باروری مردان را بهبود بخشد

بزرگترین آزمایش بالینی  برای بررسی اثرات مصرف مغزها بر عملکرد جنسی در مردان سالم در ژورنال Nutrients در سال 2019 منتشر شده است. محققان دریافتند بیش از 14 هفته مردانی که روزانه حدود دو وعده (دو اونس) مخلوط آجیل می خورند  افزایش قابل توجهی در عملکرد ارگاسم و میل جنسی داشته اند. این ترکیب از 50٪ گردو ، 25٪ بادام ، و 25٪ فندق تشکیل شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا