سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

6 نکته ای که باید قبل از انتخاب یک متخصص فیزیوتراپی در نظر بگیرید.

 

 فیزیوتراپیست ها می توانند یک دنیا از برنامه های درمانی خوب را ارائه دهند که به شما کمک می کند تا با خیال راحت و به طور موثر بهبود پیدا کنید. کارلی گراهام ، DPT از فیزیوتراپی فینیش لاین در شهر نیویورک می گوید ، آنها حتی می توانند به بیمارانی که آسیب ندیده اند کمک کنند تا از آسیب دیدگی احتمالی در آینده جلوگیری کنند. او می گوید: “ما همیشه می توانیم مشکلی را که قبلاً برای شما اتفاق افتاده یا آسیب دیده اید، حل کنیم.” “اما هرگز از  فیزیوتراپی برای سالم ماندن و حفظ تحرک در تمام مراحل زندگی نترسید.”

 اگر می خواهید برای انتخاب یک فیزیوتراپیست احساس اطمینان کنید  در اینجا ، برخی از افراد، نکاتی را در مواردی که باید قبل از سپردن بدنتان به دست کسی در نظر بگیرند ، به اشتراک می گذارند.گ

 

1_آیا آنها برای درمان مشکل خاص شما مهارت دارند:

 داشتن سطح تحصیلات دکترا برای کلیه پزشکان جدیدی که وارد نیروی کار می شوند اجباری است به این معنی که حدود 6 تا 7 سال تحصیل کرده باشند. در حالی که آموزشهای مقدماتی به این معناست که همه فیزیوتراپیست ها در بسیاری از روش های درمانی از جمله قلب و عروق و ریوی ، انکولوژی ، بهداشت زنان ، سالمندان ، نورولوژی ، ارتوپدی و ورزش مهارت دارند ، اما معمولاً جستجوی یک متخصص منطقی تر است.

کریستن گاسنیک ، دکتر فیزیوتراپی  در مرکز پزشکی Holy Name در Teaneck ، نیوجرسی ، می گوید مطمئن شوید که پزشک شما برای درمان بیماری شما آموزش دیده است. “یک متخصص در یک رشته خاص، تحصیلات متمرکز بیشتری داشته که نیازهای خاص بیمار را برآورده می کند”.

مارتین ریدلی ، DPT ، یک فیزیوتراپیست در Tru Whole Care در شهر نیویورک میگوید:”ما بر اساس نظم و انضباطی که کار می کنیم تأکید بیشتری بر آموزش مداوم خودمان داریم. انتخاب یک فیزیوتراپیست براساس مشکل شما یک قانون کلی است”.

 

2_آیا آنها مدارک اضافی دارند:

علاوه بر آموزش برای یک تخصص خاص ، بسیاری از فیزیوتراپیست ها دوره های اضافی را برای کسب آموزش در سایر زمینه های مورد علاقه می گذرانند. برای کسب اطلاعات در تخصص او ، به تخصص های بالقوه درمانگر نگاه کنید. گاسنیک گفت این درمانگرها می توانند برای ورزشکاران سطح بالاتر مفید باشد. علاوه بر این ، “برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است دارای یک CSCS ، یک مدرک تخصصی بالقوه باشند ، که به آنها امکان می دهد در ورزشگاه های تجاری یا خصوصی به عنوان مربی کار کنند.” این برای افرادی که بسیار فعال هستند و می خواهند بعد از آسیب دیدگی به تناسب اندام یا ورزش برگردند مفید است.

3_آیا آنها به شما یک برنامه شخصی می دهند؟

فیزیوتراپی نباید متناسب با همه باشد. دو فرد مبتلا به “سندرم باند IT” ممکن است علل زمینه ای کاملاً متفاوتی داشته باشند و باید بر این اساس درمان شوند. گراهام هشدار می دهد ، بنابراین مراقب انتخاب  فیزیوتراپیست باشید چون این موضوع باعث می شود آنها به طور واقعی آنچه را برای بهتر شدن نیاز دارید برطرف نکنند.

او توصیه می کند فردی را پیدا کنید که حداقل 30 دقیقه مراقبت شخصی را در یک جلسه ارائه دهد. در اولین جلسه شما ، فیزیوتراپیست باید برنامه ای را ترسیم کند. ریدلی توضیح می دهد: “این برنامه مراقبت باید اهدافی را داشته باشد که از روز اول ذکر شده باشد و توضیحی در مورد چرایی دستیابی به آنها یا عدم موفقیت آنها باشد.”

4_آیا آنها شما را درمان می کنند؟

اعتماد در رابطه پزشک و بیمار کلیدی است و تا حدی ناشی از احساس راحتی است. به همین دلیل ویژگی هایی مانند مهربانی ، همدلی و راحت بودن مهم هستند. به یاد داشته باشید: شما می خواهید مدت زمانی را با هم سپری کنید. گراهام می گوید: “ما افرادی هستیم که ممکن است زندگی شما را بعد از سکته مغزی برگردانیم یا به شما کمک کنیم آن ماراتونی را که هرگز فکرش را نمی کردید بپیمایید”. “بنابراین توانایی برقراری ارتباط با آن فرد و اهداف آنها به انگیزه بیمار و درمانگر کمک می کند و در عین حال به بیمار کمک می کند تا درمان شود.”

همچنین مهم است که فیزیوتراپیست شنونده خوبی باشد. ریدلی می گوید: “بسیاری از ارزیابی های تشخیصی PT از سابقه ذهنی بیمار ناشی می شود.” “آنها باید یک شنونده خوبی باشند تا مشکل شما را تشخیص دهند.”

5_آیا آنها اجازه می دهند دستگاه ها همه کارها را انجام دهند:

به گفته گاسنیک ، شما باید مراقب انتخاب فیزیوتراپیستی باشید که بیش از حد به روشهای غیرفعال اعتماد می کند ( تحریک الکتریکی و سونوگرافی). او گفت ، “این نشانه PT با کیفیت پایین است” ، و خاطرنشان کرد که این روش ها گزینه های درمانی مکمل هستند که فقط برای تسکین درد طراحی شده اند. “اگرچه آنها می توانند کمک درمانی باشند ، اما به اصلاح به مواردی مانند عدم تعادل عضلات ، کاهش قدرت ، ضعف مکانیکی بدن یا کاهش انعطاف پذیری که زمینه های بسیاری از بیماری ها هستند ، کمک نمی کنند.”

هشدار دیگر: ادامه انجام تمرینات مشابه برای چندین روز یا هفته های متوالی. او می گوید: “فیزیوتراپیست شما باید مرتباً وضعیت شما را ارزیابی کرده و پیشرفت کند و قابلیت درمان سختی بیماری را افزایش دهد تا بتوانید با فیزیوتراپی به پیشرفتتان ادامه دهید.” به حداکثر پتانسیل خودتان رسیده اید و دیگر جایی برای پیشرفت ندارید؟ “آن زمان است که شما باید از فیزیوتراپی مرخص شوید و برنامه مراقبتتان را با یک برنامه ورزشی در منزل ادامه دهید.” البته ، مگر اینکه شما برای اقدامات پیشگیرانه تحت فیزیوتراپی باشید، پس این مدت به زمان ماندن شما بستگی دارد.

6_آیا آنها تمرین می دهند؟

در یک جلسه یک ساعته نمی توانید همه کارها را انجام دهید. این بدان معناست که ، چه حرکات قدرتی تأیید شده باشد ، چه حرکات کششی یا تحرک ، شما مجبور خواهید بود مدتی را خارج از مطب فیزیوتراپیست بگذارید. و متخصص فیزیوتراپی شما باید تمرینی در خانه را برای ادامه درمانتان به شما بدهد. در غیر این صورت ، ممکن است متخصص فیزیوتراپی مراقبت کاملی از شما نکند ، که این می تواند روند پیشرفت شما را آهسته کند.

آموزش نیز بخشی از این روند است. آموزشهای یک فیزیوتراپیست را در نظر بگیرید: گراهام می گوید: “آنها وظیفه دارند” به شما آموزش دهند که چگونه می توانید به بهبودی برسید و به شما کمک می کنند تا مشکلتان را حل کنید. ” “اما این شما هستید که می توانید با انجام تمرینات و حفظ قدرتتان برای نتایج طولانی مدت در خانه به درمان ادامه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا