سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارسبک زندگی

ماسک می تواند به بیماری همه گیر Covid-19 پایان دهد.

ماسک زدن آمریکایی ها از اولویت های اصلی دولت بایدن است.
بایدن ، که ماسک زدن را “اقدامی میهن پرستانه” خواند ، روز چهارشنبه دستورالعملی را امضا کرد – اولین بار به عنوان رئیس جمهور – از آمریکایی ها می خواهد برای 100 روز نخست دولت جدید ماسک به انتخاب خود بزنند. دستورالعمل اجرایی همچنین مستلزم استفاده از ماسک بر روی تمام دارایی های فدرال است.

روز چهارشنبه ، بعد از مراسم تحلیف ، وزیر مطبوعات کاخ سفید ، جن ساکی ، ماسک N95 خود را در اتاق جلسات مطبوعات نشان داد. ساکی بعد از برداشتن ماسکش و قبل از مراجعه به سوالات ، گفت: “من امروز ماسک زدم، و اینکارو نیز ادامه خواهم داد.”

ماسک های N95 در تجهیزات محافظت شخصی استاندارد طلایی محسوب می شوند زیرا 95٪ از ذرات ریز و درشت را با استفاده از یک فیلتر الکترواستاتیک منحصر به فرد مسدود می کنند.

این فیلتر با به دام انداختن ذرات خنثی مانند باکتری ها و ویروس ها قبل از عبور از ماسک ، از فرد و اطرافیان محافظت می کند. ماسک N95 که قیمت آن تقریباً 5 دلار است ، به صورت ایمن نیز در صورت قرار می گیرد و بیشتر نشتی که ممکن است با پارچه ای بزرگ یا ماسک کاغذی ایجاد شود را از بین می برد.

مطالعات نشان داده است که ماسک ها به طور قابل توجهی احتمال انتقال ویروس کرونا را کاهش می دهند. اما همه ماسک ها از محافظت برابری برخوردار نیستند. بسته به پارچه و تعداد لایه ها ، ماسک های پارچه ای خانگی و ساده دارای دامنه ای از اثربخشی هستند که می توانند تا 26٪ نیز برسند ، که باعث می شود فردی که از آن استفاده میکند آسیب پذیر شود.

برخی از متخصصان مانند بیمارستان بریگام و زنان و دکتر دانشکده پزشکی هاروارد دکتر ابرار کاران از ابتدای شیوع ویروس کرونا طرفدار استفاده عمومی ماسک های N95 هستند. کاران در مصاحبه ای با خبرنگار پزشکی CNN ، دکتر سانجی گوپتا ، دلیل حیاتی بودن N95s در این مرحله از شیوع ویروس را بیان کرد.

گوپتا پرسید:”اگر به مدت چهار هفته کل کشور این ماسکها را در محیطهای پرخطر مثل داخل منزل استفاده می کردند ، فکر می کنید چه تفاوتی ایجاد کند؟”.

کاران جواب داد: “این می تواند همه گیری را متوقف کند.”

کیفیت محافظت از ماسک صورت بسیار مهم است. یک بیماری تنفسی مثل ویروس کرونا از طریق ذرات معلق در هوا ، ذرات ریزی که موج می زند و در هوا هستند ، منتقل می شود. برخی از ذرات ناقل ویروس به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند از طریق ماسک های با کیفیت پایین و یا اطراف آن عبور کنند و باعث می شود که فرد در برابر استنشاق ذرات ویروسی آسیب پذیر باشد.

کاران در مصاحبه ای با گوپتا گفت: “ما در حال حاضر می دانیم که ذرات هوایی هنگام تهویه ضعیف ، ازدحام جمعیت و تماس نزدیک که طولانی باشد ، به بهترین وجه گسترش می یابند.” “بنابراین ما استدلال می کردیم که در واقع در این شرایط ، ماسک های پارچه ای به تنهایی مانع از ورود سولفات هوا نمی شوند.”

کاران تنها متخصصی نیست که در حمایت از ماسک های با کیفیت بهتر برای عموم مردم سر و صدا داشته است. دکتر Scott Gottlieb ، کمیسر سابق اداره غذا و داروی ایالات متحده ، در مقاله ای در وال استریت ژورنال نوشت که “تشویق آمریکایی ها برای استفاده از ماسک های با کیفیت بالاتر یک قدم ساده است که ممکن است باعث ایجاد تفاوت شود.”

بزرگترین مشکل کمبود تأمین است. این هفته یک سال کامل میشود که ویروس کرونا را پشت سر گذاشتیم و دولت بایدن متعهد شده است که برای تقویت تولید ماسک های N95 و سایر مواد حیاتی بیشتر به قانون تولید  متوسل شود. کارشناسان امیدوارند که تولید بتواند به سرعت قادر به تأمین کافی برای جمعیت باشد.

دکتر آنتونی فاوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، روز جمعه به CNN گفت: “یک N95 که کاملاً مناسب باشد ، بهترین چیزی است که می توانید استفاده کنید.” “حالا می توانید تولید آن را با نرخ بسیار بالاتری انجام دهید.”

کاران معتقد است که ماسک های N95 می توانند یک دارایی اساسی در بازگشایی اقتصاد باشند چون روند زدن واکسن همچنان کساد است و خستگی از قرنطینه افزایش می یابد.

کاران گفت: “اگر از محافظت شخصی بهتری برای افراد برخوردار باشیم ، آنها می توانند با خیال راحت تری به کار خودشان برگردند.”

“این می توانست یکی از راه های بازگشت مردم و تقویت اقتصاد باشد.”

برخی از کشورهای اروپایی قبلاً برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مرزهایشان این اقدام را انجام داده اند. در اوایل این هفته ، آلمان و فرانسه موظف کردند که همه شهروندان از ماسک های فیلتراسیون بالا مانند N95 در همه مکان های عمومی استفاده کنند.

کاران بعد از ماه ها معالجه بیماران ویروسی کرونا می گوید که زمان آن رسیده است که مطمئن شوید ماسک های افراد حتی از اثربخشی بیشتری برخوردار هستند. “تمرکز خود را بر این بگذارید که ماسک های بهتر را به بیشتر افراد ممکن برسانید ، ماسک ها را به عنوان بخشی از فرهنگ آمریکا برای جلوگیری از شیوع در نظر بگیرید.”

نکته کلیدی در اینجا این است که هر وقت در جمع هستید همیشه ماسک بزنید. یک مطالعه در Lancet Digital Health نشان داد که افزایش 10 درصدی استفاده از ماسک می تواند منجر به افزایش سه برابری احتمال حفظ کنترل انتقال ویروس در یک جامعه شود. توانایی کنترل شیوع ویروس کرونا در دست ماست -و همچنین روی صورت ما.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا