سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیر ترکی

بیوگرافی دمت آکالین (Demet Akalın)

دمت آکالین کورت (متولد ۲۳ آوریل ۱۹۷۲) خواننده ترک است و قبلا مدل بود. در گولجوک قوجاایلی به دنیا آمد و دبیرستان را در مدرسه بارباروس خیر الدین به اتمام رساند. با تشویق های مادرش در کلاس های آموزشی مدل یاشار آلپتکین شرکت کرد و روی این حرفه متمرکز شد. دمت آکالین در آژانس نشه اربرک حرفه مدل را آغاز کرد. در کنار این حرفه، در سال ۱۹۹۰ در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی مختلفی به ایفای نقش پرداخت.

دمت آکالین همزمان با حرفه مدل، در کازینوها شروع به خوانندگی کرد و در نتیجه در سال ۱۹۹۶ اولین آلبوم استدیویی اش با نام “دلیلم” (Sebebim) وارد عرصه موسیقی شد، اما این آلبوم موفقیت زیادی کسب نکرد. بعدها با آهنگ “دری که عشق باز نکرد” (Aşkın Açmadığı Kapı) دوباره فعالیت خود را شروع کرد و آهنگ “به من چه” (Banane) از طرف جوایز ویدیو و موسیقی شبکه کرال، عنوان آهنگ سال را دریافت کرد. همچنین آهنگ های “بی نقص ۱۹” (Kusursuz 19) و “برقص” (Dans Et) برنده گواهی طلایی از MÜYAP شدند.

در طول دهه ۲۰۰۰ میلادی تمامی آلبوم های دمت آکالین موفق بوده و جایگاه او را در موسیقی پاپ ترک محکم کرده است. آلبوم “الماس” (Pırlanta) پرفروش ترین آلبوم ترکیه بوده و در دهه ۲۰۱۰ نیز جایگاهش را حفظ کرده است. در صدر لیست بهترین آهنگ های ترکیه به ترتیب “ببخش” (Afedersin)، “معجزه” (Mucize)، “خوش” (Toz Pembe) و “روح” (Hayalet) قرار دارند. در کنار این آهنگ های برتر دمت آکالین، آهنگ های موفق دیگرش “تجربه” (Tecrübe)، “کیف” (Çanta)، “می شه، می شه” (Olacak Olacak)، “سابقه” (Sabıka)، “عدالت الهی” (İlahi Adalet) و “درس عبرت” (Ders Olsun) هستند.

آلبوم “با آهنگ های مخالف” (Giderli Şarkılarla) از طرف منتقدان به عنوان سبک مخصوص دمت آکالین شناخته شد.

از سال ۲۰۰۷دعوای لفظی اش با هانده ینر (Hande Yener) شروع شد و بعضی اوقات تکرارمی شود.

دمت آکالین در سال ۲۰۱۶ با اوغوز کایهان و در سال ۲۰۱۰ با اندر بکنسیر ازدواج کرد اما هر دو بیشتر از چند ماه طول نکشید. در سال ۲۰۱۲ با همسر فعلی اش، اوکان کورت، ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۴ اولین فرزندش، هیرا، متولد شد.

دمت آکالین تا به امروز دو جایزه پروانه طلایی، چهار جایزه موسیقی ترکیه کرال و ده ها جایزه دیگر دریافت کرده است.

آلبوم ها:

Sebebim – 1996 (دلیلم)
Unuttum – 2003 (فراموش کردم)
Banane – 2004 (به من چه)
Kusursuz 19 – 2006 (بی نقص ۱۹)
Dans Et – 2008 (برقص)
Zirve – 2010 (قله)
Giderli 16 – 2012 (مخالف ۱۶)
Rekor – 2014 (رکورد)
Pırlanta – 2015 (الماس)
Rakipsiz – 2016 (بی نظیر)

فیلم ها:

Günlerden Pazar – 1992 (روز یکشنبه)
Tele Anahtar – 1994 (تله کلید)
Osman Pazarlama – 2016 (بازاریابی عثمانی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا