سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
گوناگون

فیلم محافظ همسر هیتمن گیشه را قبضه کرد (باکس آفیس هفته)

[ad_1]

فیلم «محافظ همسر هیتمن» در نخستین آخر هفته‌ی اکرانش توانسته با فروشی ۱۱ میلیون دلاری در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد.

طی هفته‌های اخیر فیلم‌های ترسناک نبض سینماهای آمریکا را در اختیار داشتند، اما این هفته فیلم اکشن کمدی محافظ همسر هیتمن با بازی رایان رینولدز، ساموئل ال. جکسون، سلما هایک و مورگان فریمن با نمایش در ۳۳۳۱ سالن ۱۱.۶ میلیون دلار فروخته و موفق‌ترین فیلم گیشه‌ی آمریکای شمالی بوده است. این فیلم دنباله‌ی فیلم موفق «محافظ مزدور» است که با بودجه‌ای ۳۰ میلیون دلاری توانست به فروشی بالغ بر ۱۷۶ میلیون دلار در سراسر جهان دست پیدا کند.

داستان فیلم محافظ همسر هیتمن چهار سال بعد از اتفاقات فیلم قبلی رقم می‌خورد و در آن مایکل برایس هنوز با داریوس کینکید دوست است و حالا همراه با هم برای نجات سونیا، همسر داریوس، تلاش می‌کنند. تا به این ساعت در IMDB، راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز ۶۵ از ۱۰۰، ۲۵ از ۱۰۰ و ۴۷ از ۱۰۰ برای محافظ همسر هیتمن به ثبت رسیده است. برایان ترویت، منتقد یواس‌ای تودی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «رابطه‌ی دو شخصیت اصلی فیلم دوست‌داشتنی است و با بازی‌های خوبی مواجه هستیم، اما محافظ همسر هیتمن روایت و فیلم‌نامه‌ای فرمولی دارد و اغلب اتفاقات و کنش‌های داستانی آن را در سایر فیلم‌های اکشن نیز دیده‌ایم.»

فیلم «یک مکان ساکت ۲» در آخر هفته‌ی منتهی به ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) توانسته با نمایش در ۳۴۰۱ سالن ۹.۴ میلیون دلار بفروشد و با یک پله تنزل در قیاس با هفته‌ی گذشته به جایگاه دوم جدول باکس آفیس رضایت دهد. باکس آفیس موجو رقم فروش فیلم یک مکان ساکت ۲ در بازارهای بین‌المللی و آمریکا را پس از ۲۴ روز نمایش ۱۲۵ و ۹۶ میلیون دلار اعلام کرده است.

داستان فیلم یک مکان ساکت ۲ کمی پس از اتفاقات فیلم نخست رقم می‌خورد و طی آن اِوِلین و لی به همراه فرزندانشان باید با وحشت دنیای بیرون روبه‌رو شوند و در سکوت برای بقا بجنگند. آن‌ها پا به دنیای ناشناخته‌ها می‌گذارند و خیلی زود می‌فهمند موجوداتی که با صوت شکار خود را می‌یابند، تنها تهدید پیش رویشان نیستند. همچنین در بخش‌هایی از فیلم هم نگاهی به روزهای آغازین تسخیر کره‌ی زمین توسط هیولاهای وحشتناک حاضر در اثر و چگونگی نخستین برخورد انسان‌ها با این موجودات ترسناک انداخته می‌شود.

فیلم محافظ همسر هیتمن و یک مکان ساکت 2

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۷۱ و ۲۸ بررسی امتیاز ۹۳ از ۱۰۰ و ۷۳ از ۱۰۰ برای این فیلم ثبت شده است که نشان می‌دهد با فیلم ترسناک قابل تأملی مواجه هستیم. ریچارد اسکات لارسون منتقد اسلنت در بخشی از نقد خود برای یک مکان ساکت ۲ آورده است: «وقتی اهمیت خانواده و میراث باعث ایجاد تنش در فیلم می‌شود، کرازینسکی در منطقه امن خود قرار می‌گیرد. در فیلم توجه ویژه‌ای به کودکان خانواده شده است و در چند صحنه با گرفتار شدن آن‌ها با پویایی و هوشمندی تعلیق و هیجان ایجاد می‌شود. برخلاف بسیاری از فیلم‌های ترسناک که در اغلب دقایق به طور آشکار دشمن اصلی و پلید داستان را به ما نشان می‌دهند، در یک مکان ساکت ۲ در برخی سکانس‌ها نشانه‌ی واضحی از هیولاهای فیلم به چشم نمی‌خورد و همین باعث می‌شود بیننده مدام به دنبال نشانه بصری یا صوتی از آن‌ها بگردد و ترسی عمیق وجود او را فرا بگیرد.»

«پیتر خرگوشه ۲: فراری» (Peter Rabbit 2: The Runaway) در دومین هفته‌ی نمایش‌اش ۶.۱ میلیون دلار فروخته و در جایگاه سوم قرار گرفته است. این فیلم دنباله‌ای برای «پیتر خرگوشه» به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ با بودجه‌ای ۵۰ میلیون دلاری به فروشی بالغ بر ۲۲۰ میلیون دلار دست یافت. اکران پیتر خرگوشه ۲: فراری در کشورهای اروپایی و آسیایی از چند هفته‌ی قبل آغاز شده و این فیلم کمدی و ماجراجویی به کارگردانی ویل گلوک تا به این ساعت در بازارهای بین‌المللی ۷۰ میلیون دلار فروخته که تقریبا نیمی از آن مربوط به استرالیا و انگلستان است.

در دنباله‌ی پیتر خرگوشه توماس و بیا ازدواج کرده‌اند و همراه با پیتر و خانواده‌ی خرگوشی‌اش زندگی می‌کنند. پیتر که از زندگی در باغ خسته شده، به یک شهر بزرگ می‌رود تا تجربه‌های جدیدی کسب کند، اما در این راه او با شخصیت‌های شرور داستان برخورد می‌کند و تمام خانواده را به میان یک ماجرای نفسگیر باز می‌کشاند.

تا به این ساعت برای پیتر خرگوشه ۲: فراری در متاکریتیک، IMDB و راتن‌تومیتوز به ترتیب امتیاز ۴۴ از ۱۰۰، ۶۳ از ۱۰۰ و ۶۶ از ۱۰۰ ثبت شده که نشان می‌دهد فیلم جدید ویل گلوک در نظر سینمادوستان و منتقدان از کیفیتی نزدیک به فیلم قبلی برخوردار است. ایان فریر از مجله‌ی امپایر در یادداشت خود برای این فیلم آورده: «اثر جدید ویل گلوک به خوبی پدینگتون ۲ نیست، اما پیتر خرگوشه ۲ به لطف شوخ طبعی‌هایش در نیمه‌ی دوم‌اش قابل قبول ظاهر می‌شود. یک بار دیگر شاهد تصویرگری داستان محبوب بیترکس پاتر در سینما هستیم.»

فروش فیلم احضار ۳ با اسم کامل «احضار: شیطان مرا وادار کرد» نسبت به هفته‌ی گذشته به نصف کاهش پیدا کرده و این فیلم ترسناک با فروشی ۵.۱ میلیون دلاری در جایگاه چهارم این هفته‌ی باکس آفیس قرار گرفته است. ادامه‌ی ماجراجویی‌های شیطانی اد و لورین وارن در اروپا و برخی کشورهای آسیایی و آفریقایی هم تا به امروز ۸۹ میلیون دلار فروخته تا بتوانیم عملکرد فیلم جدید مایکل چاوز در باکس آفیس را با توجه به دنیاگیری کروناویروس موفق ارزیابی کنیم. این فیلم هم‌اکنون به صورت آنلاین از طریق سرویس HBO Max هم در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد و اگر برادران وارنر به‌جای اکران تیاتری و آنلاین به صورت هم‌زمان احضار ۳ را تنها به سالن‌های سینما می‌آورد، میزان فروش اولیه‌ی آن در سراسر جهان احتمالا از ۱۵۰ میلیون دلار فراتر می‌رفت.

فیلم‌های احضار ۱ و ۲ توانستند علاوه ‌بر موفقیت تجاری رضایت عموم منتقدان و سینمادوستان را هم به دست بیاورند و به همین خاطر از نسخه‌های اصلی این مجموعه همواره به‌عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ترسناک سال‌های اخیر یاد می‌شود. فیلم‌های «احضار ۱» و «احضار ۲» در راتن‌تومیتوز به ترتیب امتیاز ۸۶ از ۱۰۰ و ۸۰ از ۱۰۰ را کسب کرده‌اند و در پایگاه متاکریتیک هم امتیاز ۶۸ از ۱۰۰ و ۶۵ از ۱۰۰ برای آن‌ها به ثبت رسیده است. عملکرد نسخه‌ی سوم در نظر منتقدان کمی ضعیف‌تر از دو فیلم قبلی بوده، اما برای یک فیلم ترسناک همچنان قابل قبول به نظر می‌رسد. امتیاز فیلم احضار ۳ در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک تا به این ساعت به ترتیب بر اساس ۵۳ و ۱۸۱ بررسی ۵۹ از ۱۰۰ و ۵۳ از ۱۰۰ است.

داستان این فیلم بر اساس پرونده‌ی جنایی معروف «شیطان مرا وادار کرد» ساخته شده و به زندگی خانواده‌ای به اسم گِلاتزِل و جوانی با نام آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می‌پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می‌کند تحت سلطه‌ی شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه‌های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری بود که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را مطرح کرد.

اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال ۱۹۸۱ میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب‌خانه‌ی آرن چاین جانسون به دست وی بازمی‌گردد. پیش از این اتفاق خانواده‌ی گلاتزل که در همسایگی جانسون زندگی می‌کردند، ادعا کرده بودند پسر ۱۱ ساله‌ا‌شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون هم پس از کشتن صاحب‌خانه‌اش مدعی شده تحت تأثیر شیطان بوده و حتی خاطره‌ای از ارتکاب قتل در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در تلاش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر برخی مضحک بود و سرانجام آرن چاین جانسون به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شد.

تیم روبی منتقد تلگراف در بخشی از نقد خود برای فیلم احضار ۳ آورده: «مایکل چاوز خود را به‌عنوان یک جانشین زیرک (برای جیمز وان) نشان می‌دهد. او بیننده را وا می‌دارد تا به تماشای اثری با یک فیلم‌نامه سرراست و قابل پیش‌بینی بنشیند که بازی بازیگران آن را می‌توان تا حدودی مناسب ارزیابی کرد و تعهد احضار ۳ به الزامات آثار ترسناک هم قابل توجه است. هشتمین نسخه از سری فیلم‌های احضار به همان جهان آشنا و شلوغ بازمی‌گردد و با وجود مشکلات فیلم‌نامه‌ای کماکان سرگرم کننده است.»

کروئلا و فیلم محافظ همسر هیتمن

فیلم ماجراجویی و جنایی «کروئلا» به کارگردانی کریگ گیلسپی که بر اساس انیمیشن محبوب «۱۰۱ سگ خالدار» ساخته شده این هفته نیز جایگاه پنجم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا را است. شایان ذکر است کروئلا علاوه‌ بر سالن‌های سینما از طریق سرویس آنلاین دیزنی پلاس هم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته و اگر این‌چنین نمی‌شد احتمالا فیلم جدید اما استون فروش بهتری را تجربه می‌کرد.

«مالیفیسنت» ثابت کرد پرداختن از سویه‌ای جدید به انیمیشن‌های قدیمی و به‌خصوص شخصیت‌های منفی آن‌ها جذابیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند برای اکثر فیلم‌بین‌ها جالب توجه باشد؛ زیرا واکاوی ذات و زندگی شخصیت‌های شرور دنیای دیزنی به سینمادوستان فرصت می‌دهد که ضمن مرور خاطرات خوش دوران کودکی خود، از دریچه‌ای تازه به اتفاقات داستان نگاه کرده و شخصیت‌ها برایشان عمق بیشتری پیدا کنند. به همین خاطر در کروئلا هم شاهد چنین رویه‌ای هستیم و دیزنی به سراغ زندگی کروئلا دِویل، دشمن اصلی ۱۰۱ سگ خالدار رفته است. این شخصیت خبیث توله سگ‌ها را می‌دزد تا از پوست آن‌ها برای خز لباس‌هایش استفاده کند!

تا به این ساعت برای کروئلا در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۱۸۸ و ۴۶ بررسی امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ و ۶۱ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. پیتر دبروژ از ورایتی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «کریگ گیلسپی که چند سال قبل با فیلم «من تونیا هستم» خوش درخشید، شخصیت کروئلا را از آن حالت قابل پیش‌بینی در داستان ۱۰۱ سگ خالدار نجات داده و با خلق اثری متمایز یکی از شرورترین شخصیت‌های دنیای دیزنی را با الگویی دور از انتظار و بدیع دوباره متولد کرده است.»

این هفته فیلم «در هایتس» به کارگردانی جان ام. چو با بازی کوری هاکینز، لسلی گریس و دافنه رابین-وگا با نمایش در ۳۵۰۹ سالن در آمریکا تنها ۴.۲ میلیون دلار فروخته و در مکان ششم ایستاده است. داستان این فیلم طی سه روز در محله‌ی لاتین واشینگتن هایتس در نیویورک رخ می‌دهد و به زندگی صاحب یک خواربارفروشی می‌پردازد که درباره‌ی بستن مغازه‌اش و بازنشسته‌شدن در جمهوری دومینیکن بعد از به ارث رسیدن مبلغ قابل توجهی به او، احساسات متناقضی دارد.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۲۳۱ و ۵۰ بررسی امتیاز ۹۷ از ۱۰۰ و ۸۵ از ۱۰۰ برای در هایتس به ثبت رسیده است. برایان لوری منتقد CNN در بخشی از نوشته‌ی خود درباره‌ی این فیلم آورده است: «بزرگ و پرجنب‌وجوش، در هایتس تمام ویژگی‌های یک فیلم مفرح تابستانی را دارد و در آن حساسیت‌های لین-منوئل میرندا و صحنه‌های پرزرق و برق کارگردان «آسیایی‌های خرپول» به چشم می‌خورد.»

دنباله‌ی انیمیشن محبوب «اسپیریت: اسب سیمارون» با نام «اسپیریت رام نشده» (Spirit Untamed) با ۱.۶ میلیون دلار فروش و یک رتبه تنزل در قیاس با هفته‌ی گذشته به مکان هفتم جدول رضایت داده است. باکس آفیس موجو رقم فروش اسپیریت رام نشده در آمریکا و بازارهای بین‌المللی را تا به امروز ۱۳.۸ و ۵.۳ میلیون دلار اعلام کرده است.

این انیمیشن نسخه‌ی فرعی برای انیمیشن اصلی به شمار می‌رود که بر اساس داستان «اسپیریت: سوارکار آزاد» از نتفلیکس ساخته شده است. در این انیمیشن لاکی پرسکات از شهر محل زندگی خود به یک شهر کوچک مرزی نقل مکان می‌کند و زندگی‌اش پس از آشنایی با یک اسب برای همیشه دست‌خوش تغییر می‌شود.

12 یتیم توانا و فیلم محافظ همسر هیتمن

میزان فروش فیلم «۱۲ یتیم توانا» (۱۲ Mighty Orphans) نسبت به هفته‌ی قبل ۲۴۵ درصد افزایش یافته و با ۸۷۰ هزار دلار درآمد این فیلم از جایگاه دوازدهم باکس آفیس به رتبه‌ی هشتم رسیده است. ۱۲ یتیم توانا به کارگردانی تای رابرتز و بر اساس فیلم‌نامه‌ی اقتباسی از رابرتز، لین گاریسون و کوین میر بر اساس کتاب غیرداستانی «۱۲ یتیم توانا: داستان واقعی الهام‌بخش» ساخته شده است. لوک ویلسون، ونیسا شاو، وین نایت، جیک آستین واکر، جیکوب لوف لند، لوی دیلن، رابرت دووال و مارتین شین در فیلم ورزشی ۱۲ یتیم توانا ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم «درب بعدی خانه: دیدار با سیاه‌پوستان ۲» (The House Next Door: Meet the Blacks 2) توانسته این هفته نیز با ۶۰۴ هزار دلار فروش خود را در جمع پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران در سینماهای آمریکا حفظ کند. در خلاصه داستان رسمی «درب بعدی خانه: دیدار با سیاه‌پوستان ۲» آمده: «هنگامی که کارل بلک، نویسنده‌ی پرفروش و محبوب همراه با خانواده‌اش به خانه‌ی دوران کودکی خود نقل مکان می‌کند، باید با همسایه‌های عجیب و غریبش متحد شود تا به جنگ یک دلال که ممکن است خون‌آشام باشد، بروند.»

تا به این ساعت تنها ۲ بررسی قابل اعتنا برای این فیلم منتشر شده که هر دو نگاهی متوسط به آن دارند و در پایگاه آی‌ام‌دی‌بی نیز بر اساس کم‌تر از ۱۰۰ رای امتیاز ۳۷ از ۱۰۰ برای «درب بعدی خانه: دیدار با سیاه‌پوستان ۲» به ثبت رسیده است.

فیلم خشم مردانه با بازی جیسون استاتهام در هفتمین هفته‌ی اکرانش با ۴۴۸ هزار دلار فروش در مکان دهم جدول قرار گرفته است. خشم مردانه بازسازی فیلم فرانسوی «کامیون حمل پول» محصول ۲۰۰۴ است و داستان مرد مرموزی را به تصویر می‌کشد که در یک شرکت حمل پول کار می‌کند و هر هفته وظیفه دارد صدها میلیون دلار را با یک کامیون حمل پول، در سطح لس‌آنجلس جابه‌جا کند. از میان بازیگران این فیلم می‌توان به جیسون استاتهام، هولت مک‌کالانی، اسکات ایستوود و جفری داناوان اشاره کرد. فیلم خشم مردانه پس از ۴۵ روز نمایش در سینماهای آمریکا و سایر کشورهای جهان به ترتیب ۲۶.۸ و ۶۸.۳ میلیون دلار فروخته است.

امتیاز جدیدترین ساخته‌ی گای ریچی که او را بیشتر به خاطر «قاپ‌زنی» و «شرلوک هولمز» به خاطر می‌آوریم در راتن‌تومیتوز، متاکریتیک و IMDB به ترتیب ۶۶ از ۱۰۰، ۵۷ از ۱۰۰ و ۷۵ از ۱۰۰ است. پری نمیرف، در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده: «شروع امیدوار کننده خشم مردانه به یک خشونت توخالی تبدیل می‌شود که این بیشتر به خاطر ساختار پیچیده‌ی داستان است که چندان هوشمندانه نیست.»

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
محافظ همسر هیتمن
The Hitman’s Wife’s Bodyguard
۱ ۱۱.۶ ۱۷.۰۲
یک مکان ساکت ۲
A Quiet Place Part II
۴ ۹.۴ ۱۲۵
پیتر خرگوشه ۲: فراری
Peter Rabbit 2: The Runaway
۲ ۶.۱ ۲۰
احضار: شیطان مرا وادار کرد
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
۳ ۵.۱ ۵۳.۶
کروئلا
Cruella
۴ ۵.۱ ۶۴.۷
در هایتز
In the Heights
۲ ۴.۲ ۱۹.۶
اسپیریت رام نشده
Spirit Untamed
۳ ۱.۶ ۱۳.۸
۱۲ یتیم توانا
۱۲ Mighty Orphans
۲ ۰.۸ ۱.۲
درب بعدی خانه: دیدار با سیاه‌پوستان ۲
The House Next Door: Meet the Blacks 2
۲ ۰.۶ ۲.۰۱
خشم مردانه
Wrath of Man
۷ ۰.۴ ۲۶.۸

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

[ad_2] منبع:دیجی کالا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا