سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونمجله سینمایی

احتمال حضور شخصیت های Marvel و DC در یک فیلم

[ad_1]

جیمز گان می‌گوید که با مدیران Marvel و DC برای ساخت یک فیلم با حضور شخصیت‌های هر دو دنیا، صحبت کرده است و آنها نیز به این موضوع علاقه نشان داده‌اند.

کمیک‌های دو کمپانی مارول و دی‌سی، محبوب‌ترین کتاب داستان‌های مصور دنیا محسوب می‌شوند که شخصیت‌های ابرقهرمانی زیادی در آنها حضور دارد و تاکنون فیلم‌های بسیاری از آنها ساخته شده است.

شخصیت‌هایی چون مرد آهنی (Iron Man)، مرد عنکبوتی (Spider-Man)، کاپیتان آمریکا (Captain America)، ثور (Thor) و گروه مردان-ایکس (X-Men) از جمله معروف‌ترین شخصیت‌های کمیک‌های مارول محسوب می‌شوند.

در کمیک‌های دی‌سی نیز شخصیت‌هایی چون سوپرمن (Superman)، بتمن (Batman)، زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman)، جوکر (The Joker) و گرین لنترن (Green Lantern) حضور دارند.

با وجود اینکه این شخصیت‌ها در فیلم‌هایی زیادی حضور داشته‌اند، تاکنون سابقه نداشته است که شخصیت‌های هر دو دنیا در یک فیلم و یا سریال، در کنار یکدیگر حضور پیدا کنند.

البته این موضوع در کمیک‌ها رخ داده است و تاکنون چندین بار شخصیت‌های دو دنیا، در کنار یکدیگر دیده شده‌اند که آخرین مورد آنها، در سال ۲۰۰۴ رخ داد که تیم انتقام‌جویان (The Avengers) در مقابل تیم لیگ عدالت (Justice League) قرار گرفت.

تقابل سوپرمن در مقابل اسپایدرمن! برای نخستین بار، در سال ۱۹۷۴ بود که کمیکی با حضور شخصیت‌هایی از هر دو دنیا، منتشر شد …

از آن زمان به بعد و با وجود ابراز علاقه طرفداران کمیک‌ها، حتی در کمیک‌ها نیز شاهد تقابل شخصیت‌های این دو دنیا در کنار یکدیگر نبوده‌ایم.

اما اکنون جیمز گان (James Gunn) که سابقه ساخت فیلم براساس شخصیت‌های هر دو دنیا را در کارنامه دارد، گفته است که اخیرا با مدیران هر دو کمپانی درباره احتمال ساخت یک فیلم با حضور شخصیت‌هایی از هر دو دنیا (کراس اوو) صحبت کرده است.

گان که دو نسخه نخست نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) را برای مارول ساخته و فیلم جوخه انتحار (The Suicide Squad) وی از روی شخصیت‌های دی‌سی نیز به زودی منتشر خواهد شد، فاش کرده که مدیران هر دو کمپانی، علاقه‌مند به رخ دادن چنین اتفاقی هستند:

درباره احتمال ساخت اینجور فیلمی با مدیران مارول و دی‌سی صحبت کردم. اونا هم مثل همه، مشکلی با رخ دادن این اتفاق ندارن.

اینکه بتونم مارول و دی‌سی رو در یک فیلم داشته باشم، ایده بسیار جذابی برای من محسوب می‌شه. اما اینکه اینجور فیلمی ساخته بشه یا نه، جوابش رو نمی‌دونم.

گان درباره اینکه اگر این اتفاق رخ دهد، دوست دارد کدام شخصیت‌ها را وارد فیلم کراس اور خود کند نیز، نظر جالبی می‌دهد:

هارلی کوئین (Harley Quinn) از دی‌سی و گروت (Groot) از مارول.

هر دو شخصیت، نقش مهمی در فیلم‌های ابرقهرمانی که گان ساخته، داشته‌اند. مارگو رابی (Margot Robbie) در جوخه انتحار در نقش هارلی کوئین بازی کرده است و وین دیزل (Vin Diesel) نیز در نگهبانان کهکشان، وظیفه صداپیشگی شخصیت گروت را بر عهده داشته است.

با این حال، گان می‌گوید که ساخته شدن چنین فیلمی، اتفاقی نیست که به راحتی رخ دهد چرا که موانع قانونی زیادی بر سر راه وجود دارد:

می‌دونم که ایده ساخت یک فیلم مشترک، برای مدیران هر دو کمپانی هم هیجان انگیز هستش. این موضوع چیزی هستش که همه رویاش رو داریم.

اما این که آیا بتونیم از پس موانع بر بیاییم و از دیوار برلینِ وکلا عبور کنیم تا بتونیم این فیلم رو بسازیم… نمی‌دونم اما اگه بشه، فوق‌العاده میشه.

بر سر راه رخ دادن این اتفاق، موانع قانونی زیادی وجود دارد که بخش اعظم آنها به مسائل مالی مربوط می‌شود. این که سهم هر کدام از این دو کمپانی چقدر خواهد بود و کدام کمپانی حرف آخر را در انتخاب عوامل سازنده فیلم خواهد زد و مسائل این چنینی، همان دیوار برلینی است که گان از آن سخن گفته است.

باید دید که آیا در نهایت رویایی قدیمی علاقه‌مندان به ژانر ابرقهرمانی؛ پرسودترین ژانر تاریخ سینما، به حقیقت خواهد پیوست و شاهد ساخت فیلمی با حضور شخصیت‌های دی‌سی و مارول خواهیم بود یا که خیر؟

منبع: مصاحبه جیمز گان با کانال Jake’s Takes

.
نقل از سینما-فارس

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا