سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار ورزشی

نتایج نمایندگان ایران در روز هشتم بازی‌های المپیک توکیو

[ad_1]

در هشتمین روز بازی‌های المپیک توکیو ورزشکاران ایران در سه رشته مسابقه دادند که دختران در تیراندازی و حسن تفتیان در دوومیدانی در مرحله مقدماتی متوقف شدند.

به گزارش ایسنا، در هشتمین روز از بازی‌های المپیک توکیو 2020 ورزشکاران ایرانی در سه رشته تیراندازی، بسکتبال و دوومیدانی مسابقه دادند که تیم ملی بسکتبال ایران با سه شکست متوالی از دور رقابت ها کنار رفت.

فاطمه کرم زاده و نجمه خدمتی در تیراندازی و حسن تفتیان در دوومیدانی در دور مقدماتی متوقف شدند.

* بسکتبال:

تیم ملی بسکتبال ایران امروز (شنبه) ۹ مرداد ۱۴۰۰، در آخرین بازی خود در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف تیم ملی فرانسه رفت که با نتیجه ۷۹ – ۶۲ تن به شکست داد.

ملی پوشان تیم ملی ایران با سه شکست متوالی، به کار خود در المپیک پایان دادند. تیم ملی ایران پیش از این با دو شکست مقابل تیم‌های جمهوری چک با نتیجه 78 – 84 و مقابل آمریکا با حساب 66 – 120 از صعود به دور بعد بازمانده بود.

در این دیدار حامد حدادی بهترین بازیکن زمین شد و صمد نیکخواه بهرامی از احتمال خداحافظی اش خبر داد.

تیم ملی بسکتبال ایران

*تیراندازی:

نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده دو ملی پوش تیراندازی ایران در مرحله مقدماتی تفنگ 50 متر سه وضعیت زنان بودند که با قرارگیری در رده هجدهم و بیست و دوم در مرحله مقدماتی متوقف شدند و به فینال نرسیدند. به این ترتیب کار این دو ورزشکار در المپیک توکیو به پایان رسید.

پیش از این نجمه خدمتی که اولین ایرانی بود که توانست سهمیه المپیک توکیو را کسب کند در میکس تفنگ بادی در کنار مهیار صداقت در رده پانزدهم ایستاده بود. فاطمه کرم زاده نیز در تفنگ بادی در رده بیست و سوم قرار گرفته بود.

نجمه خدمتی
فاطمه کرم زاده

* دوومیدانی:

حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران در گروه ششم مرحله مقدماتی دوی 100 متر با ثبت زمان 10.19 ثانیه چهارم شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

او با نفر سوم گروه خود که به نیمه نهایی رسید تنها دو صدم ثانیه فاصله داشت. این دونده در رتبه بندی نهایی و بین 59 ورزشکاری که برایشان رکورد ثبت شده است، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت.

در رقابت‌های دوی 100 متر 62 دونده در هفت گروه حضور داشتند که یک نفر مسابقه خود را آغاز نکرد و دو نفر دیگر هم با انجام خطا از سوی داور اخراج شدند.

انتهای پیام

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا