سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار ورزشی

زمان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ مشخص شد

[ad_1]

لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ والیبال از خرداد ۱۴۰۱ پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که فرمت لیگ ملت های والیبال تغییر کرده و قرار است این فرمت جدید در سال ۲۰۲۲ اعمال شود.

در قالب جدید لیگ ملت‌های والیبال،  ۱۶ تیم مردان و ۱۶ تیم زنان در قالب دو گروه ۸ تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند و سپس هشت تیم برتر از دو گروه وارد مرحله حذفی این رقابت ها می‌شوند.  

با ایجاد تغییرات جدید، هر تیم ۱۲ بازی در مرحله گروهی طی مدت سه هفته انجام می‌دهد. هر کدام از تیم‌ها در مدت زمان یک هفته (سه شنبه تا یک شنبه)، چهار بازی را انجام خواهند داد.

در فینال لیگ ملت‌های والیبال شاهد حضور هشت تیم قدرتمند که مستقیم به مرحله حذفی صعود کرده‌اند، خواهیم بود. برای مشخص شدن فینالیست چهار بازی در یک چهارم نهایی، دو بازی در نیمه نهایی و مسابقات رده بندی و فینال جداگانه برگزار می‌شود.  

قوانین اعلام شده ابهامات زیادی دارد اما با این وجود، تاریخ برگزاری این رقابت‌ها مشخص شد که به شرح زیر است: 

هفته اول زنان، ۹ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

هفته اول مردان، ۱۶ تا ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

هفته دوم زنان، ۲۳ تا ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

هفته دوم مردان، ۳۰ خرداد تا ۵ تیر ۱۴۰۱

هفته سوم زنان، ۶ تا ۱۲ تیر ۱۴۰۱

هفته سوم مردان، ۱۳ تا ۱۹ تیر ۱۴۰۱

مرحله نهایی زنان، ۲۰ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۱

مرحله نهایی مردان، ۲۷ تیر تا ۲ مرداد ۱۴۰۱

تاکنون میزبان لیگ ملتهای ۲۰۲۲ والیبال مشخص نشده و به نظر می رسد که در هفته های آتی فدراسیون جهانی والیبال از کشور های درخواست کننده، میزبان این رقابت‌ها را مشخص می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا