سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارپیشخوان اروپاگزارشگوناگون

بر اساس این گزارش ، سیاهپوستان آمریکایی به دلیل مصرف بیش از حد مسکن های مخدر سریعتر از سفیدپوستان جان خودشان را از دست می دهند.

بر اساس گزارشها سیاهپوستان آمریکایی در مقایسه با سفیدپوستان همسنشان بیشتر جانشان را به علت اوردوز مسکن های مخدر دار از دست می دهند. این مساله بیانگر این است که باید توجه ویژه ای به “رویکرد بهداشت عمومی ضد نژادپرستانه” شود.

براساس یافته های تازه منتشر شده ، میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مسکن های مخدر دار برای آفریقایی_ آمریکایی ها بیشتر از سایر گروه ها بوده است.

این یافته ها داده ها و گواهی نامه های مرگ از چهار ایالت – کنتاکی ، اوهایو ، ماساچوست و نیویورک – را مورد بررسی قرار داده است.

به گفته نویسندگان این مطالعه ، دلایل اختلاف آمار مرگ بین سیاهپوستان و سفید پوستان ، متنوع است. به دلیل انگ ها و عدم دسترسی سیاهپوستان به مراقبت های بهداشتی ، به آنها برای تسکین دردهایشان این نوع مسکنها تجویز می شود و هنگامی که با مصرف آنها به مشکل بر می خورند , کمتر به درمان اعتیاد آنها پرداخته می شود.

دکتر نورا ولکو ، رئیس NIDA ، می گوید: “اگر شما سیاهپوست آمریکایی هستید و اختلال مصرف مسکن مخدر دار دارید ، احتمال اینکه برای این مشکلتان  دارویی تجویز شود, بسیار کمتر است. این تبعیض است.”

بر اساس این مطالعه ، فنتانیل عامل اصلی مرگ این گروه از سیاهپوستان آمریکایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا