سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینمااخبار مشاهیر خارجیپیشخوان اروپاسینمای جهان

کارگردان فیلم مومیایی با بازی تام کروز می گوید این فیلم “بزرگترین شکست” زندگی او بود

هیچ فیلمی فاجعه‌بارتر از مومیایی ۲۰۱۷ نیست، که منتقدان در بدو اکران آن را مرده اعلام کردند. این فیلم باعث شد یونیورسال 95 میلیون دلار از دست دهد و برنامه‌های فرانچایز «جهان تاریک»  را به هم ریخت.

در یک مصاحبه جدید در پادکست Bingeworthy Playlist، الکس کورتزمن  کارگردان فیلم در مورد راه اندازی مجدد مومیایی با بازی تام کروز صحبت کرد و آن را ” بزرگترین شکست زندگیش” خواند، اما افزود که این تولید یک تجربه  ارزشمند بود.

کورتزمن گفت: “من این دیدگاه را دارم که شما از موفقیت هایتان چیزی یاد نمی گیرید و همه چیز را از شکست هایتان یاد می گیرید.” و این احتمالاً بزرگ‌ترین شکست زندگی من بود، چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه‌ای. برای میلیون‌ها چیز در مورد آن پشیمان هستم، اما هدایای زیادی به من داد که به طرز غیرقابل بیانی زیبا هستند.»

او ادامه داد: “من تا زمانی که آن فیلم را ساختم کارگردان نشدم، و دلیلش این نبود که خوب کارگردانی شده بود دلیلش این بود که فیلم خوبی از آب درنیامد. اگر آن را تجربه نکرده بودم،  نمی دانستم کارگردانی به چه معناست.”

در فیلم مومیایی، کروز در نقش یک گروهبان ارتش ایالات متحده نقش آفرینی کرد که به طور تصادفی شاهزاده احمنت (سوفیا بوتلا) نامیرا مصر باستان را در جهان رها کرد. پس از اکران، ورایتی گزارش داد که کروز “کنترل بیش از حد” روی فیلم داشت، “در اصل همه کلاه ها را بر سر داشت و حتی کوچکترین تصمیمات را در صحنه فیلمبرداری دیکته می کرد.”

این گزارش می افزاید که کورتزمن، که قبلا هرگز فیلمی را در این مقیاس بزرگ کارگردانی نکرده بود، “در تلاش بود تا خودش را با محدوده پروژه تطبیق دهد” و در عوض کروز اساساً کنترل را بر عهده گرفت.

در حالی که کورتزمن از آن زمان تا به حال هیچ فیلم بلندی را کارگردانی نکرده است، او اخیراً  کارگردانی سریال جدید  The Man Who Fell to Earth را بر عهده گرفت ، ادامه فیلمی به همین نام در سال 1976 که او با همکاری جنی لومت ساخته بود.

«به همان اندازه که [مومیایی] از بسیاری جهات وحشیانه بود، بسیار سپاسگزارم که به من این فرصت داده شد تا این اشتباهات را انجام دهم، زیرا این کار مرا به آدمی سختگیر تبدیل کرد. کورتزمن در پادکست گفت: این فیلم من را به یک فیلمساز شفاف تری تبدیل کرد. “و این یک هدیه واقعی بوده است، و من همیشه آن هدایا را احساس می کنم، وقتی احساسی دارم که درست نیست، دیگر در مورد آن ساکت نیستم. .”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا