سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینمااخبار فرهنگی و هنریسینمای ایران

چرا فیلم‌های هنر و تجربه شانس حضور در اسکار را ندارند؟

نویسنده فیلم سینمایی «به همین سادگی» معتقد است، آثار سینمایی هنر و تجربه شانسی برای حضور در اسکار ندارند.

14-8-24-102211img_0678نویسنده فیلم سینمایی «به همین سادگی» معتقد است، آثار سینمایی هنر و تجربه شانسی برای حضور در اسکار ندارند.

شادمهر راستین تصریح کرد: براساس آیین نامه اسکار، اولین ویژگی یک فیلم برای حضور در این آکادمی، اکران یک هفته‌ای اثر در کشور سازنده است.

او افزود: این فیلم باید در جدول زمانبندی اکران عمومی به مدت یک هفته کامل حضور داشته باشد و صندلی‌های سالن نمایش به صورت بلیت فروشی در اختیار تماشاچی قرار گرفته باشد.

راستین با بیان اینکه اکران فیلم ها در بخش هنر و تجربه به نوعی نمایش به حساب می آیند، تاکید کرد: چنین اکرانی، اکران عمومی محسوب نشده و آن اثر نمی تواند به عنوان نامزد اسکار انتخاب شود.

این نویسنده و منتقد سینمایی با بیان اینکه برخی نسبت به این موضوع آگاه نیستند، افزود: بسیاری از فیلم های مناسب برای ارسال به اسکار به دلیل حضور در بخش هنر و تجربه از راهیابی به اسکار بازماندند.

او استاندارد بودن یک فیلم از لحاظ تکنیک را هم از دیگر ویژگی های فیلم سینمایی مناسب برای معرفی به اسکار ذکر کرد.
در سایت رسمی آکادمی علوم وهنرهای سینمایی اسکار آخرین فرصت برای ارائه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) از سوی کشورهای مختلف و سینماگران، 12 مهر ماه – سوم اکتبر 2016 – اعلام شده است.

مراسم اعطای جوایز هشتاد ونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار هشتم اسفند سال جاری 26 فوریه 2017  برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا