سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاتوریسم و گردشگری

رکورد تاریخی گردشگران پاریس: بیش از ۱۷ میلیون نفر در ۶ ماه

شمار گردشگرانی که در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی از پاریس و حومه آن دیدن کردند به ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.

کمیته گردشگری استان «ایل دو فرانس» به مرکزیت پاریس با اعلام این خبر، آمار ذکر شده را یک رکورد تاریخی خوانده است.

فرانسه سال‌هاست که به عنوان نخستین مقصد گردشگری در جهان شناخته می‌شود و شهر پاریس در این میان با جاذبه‌های بی‌شمارش، پربازدیدترین شهر جهان به شمار می‌رود.

به گزارش مسئولان گردشگری پاریس، آمار جدید نه تنها آمار پایین گردشگران در سال‌های گذشته را جبران کرده، بلکه نشانگر شد بی‌پیشینه گردشگران ورودی به این منطقه است.به دنبال وقوع سلسله حملات تروریستی در فرانسه از سال ۲۰۱۵ به بعد آمار گردشگران این کشور با افت شدیدی روبرو شده بود. اما از سال ۲۰۱۷ بار دیگر شمار خارجیانی که به فرانسه آمدند، به شدت فزونی گرفت.

 880x495_cmsv2_c7cd2892-72c8-50cc-9f8f-456517dfee21-3289914

یشترین بازدیدکنندگان از پاریس در شش ماه نخست ۲۰۱۸ را گردشگران خارجی تشکیل می‌دهند و در این میان آمریکایی‌ها با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در مقام اول قرار دارند. بعد از آمریکایی‌ها به ترتیب بریتانیایی‌ها و آلمانی‌ها در رده‌های بعدی قرار دارند.

در عین حال شمار گردشگران چینی و ژاپنی در پاریس اندکی کاهش یافته است. گردشگران این دو کشور در سال‌های اخیر به شدت به پاریس علاقه‌مند بوده‌اند به طوری که شمار اتباع چینی که در ده سال اخیر از پاریس و حومه آن دیدن کرده‌اند در مجموع ۳۶۱ درصد رشد داشته است.

والری پکرس، استاندار «ایل دو فرانس» با ابراز خرسندی از بالا رفتن شمار گردشگران پاریس در عین حال می‌گوید: «خیلی خوب است که گردشگران دوباره به استان ما بازگشته‌اند، اما این بدان معنا نیست که ما به همین دلخوش باشیم، زیرا رقبای سرسختی در جهان داریم.»

آمار گردشگران در شش ماه نخست امسال در پاریس در حالی افزایش یافته است که کارکنان راه‌آهن این کشور به مدت سه ماه در اعتصاب بودند و بخش مهمی از حمل و نقل عمومی این کشور به دلیل این اعتصاب مختل شده بود.

808x539_cmsv2_88e8aee4-7e4d-5b3e-8b62-326df830f560-3289914

بر اساس گزارش کمیته گردشگری «ایل دو فرانس» درآمد حاصل از گردشگری در این استان در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو تخمین زده می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰۰ میلیون یورو افزایش داشته است.

شمار گردشگران خارجی در تابستان به چندین برابر افزایش می‌یابد. هنوز آمار گردشگران تابستانی در پاریس منتشر نشده، اما مسئولان این شهر نسبت به افزایش آمارهای در تابستان و حتی پس از باز شدن مدارس در پاییز بسیار خوش‌بین هستند.

فرانسه در سال‌های اخیر بیش از ۸۰ میلیون نفر گردشگر خارجی در هر سال داشته است. آمار گردشگران ورودی فرانسه در سال ۲۰۱۶، ۸۲ میلیون نفر بود و در سال ۲۰۱۷ از ۸۷ میلیون نفر گذشت.

دولت فرانسه در حال برنامه‌ریزی برای جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی در سال ۲۰۲۰ است.

808x1092_cmsv2_d6767e96-afce-5508-a44f-000965d9ca16-3289914

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا