سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینماسینمای جهان

رومن پولانسکی «من متهم می‌کنم» را کارگردانی می‌کند

رومن پولانسکی فیلمساز سرشناس و جنجالی قرار است فیلم جدیدش را درباره مردی که می‌کوشد شهرت و حیثیتش را بازگرداند، کارگردانی کند. آنچه اغلب رسانه‌ها درباره این خبر برجسته کرده‌اند آن است که این نخستین فیلم پولانسکی بعد از آغاز جنبش #MeToo و تلاش برای منزوی کردن و مجازات مردان متهم به آزار جنسی است.

475857

پولانسکی سال‌هاست که به اتهام تجاوز جنسی از آمریکا فراری است و حتی چند سال پیش در سوییس دستگیر شد تا به آمریکا بازگردانده شود، اما نهایتا آزاد شد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، او می‌خواهد فیلم «من متهم می‌کنم» را درباره زندگی واقعی سروان آلفرد دریفوس بسازد؛ یک سرباز فرانسوی یهودی که به جاسوسی برای آلمان متهم شد و محاکمه‌اش در سال‌های آخر قرن نوزدهم در پاریس به نقل محافل تبدیل شده بود.

ژان دوژاردن بازیگر فرانسوی برنده اسکار که با فیلم «آرتیست» مشهور شد، در فیلم پولانسکی نقش افسر اداره ضدجاسوسی فرانسه را بازی خواهد کرد که بعد از محکوم شدن دریفوس توانست ثابت کند او بی‌گناه است.

نام انگلیسی فیلم «رابطه دریفوس» اعلام شده و کمپانی فرانسوی لجند فیلمز آن را تهیه می‌کند. عنوان «من متهم می‌کنم» از اثر مشهور امیل زولا نویسنده فرانسوی گرفته شده است.

ایندیپندنت نوشته علاقه رومن پولانسکی به این داستان به شکل واضح شخصی است، چون شهرت او به عنوان فیلمساز زیر سایه اتهام تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ قرار گرفت و همواره زیر سوال بوده است. او در همه این سال‌ها کوشیده فیلم بسازد و برای «پیانیست» هم جایزه اسکار گرفت.

چند ماه پیش و بعد از ظهور جنبش مقابله با آزار جنسی در هالیوود، آکادمی اسکار عضویت پولانسکی را لغو کرد و او در واکنش تهدید کرد که درباره این اقدام پیگیری قانونی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا