سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین المللپیشخوان ترکیه

اردوغان: پس از برگزاری انتخابات در سوریه از آنجا خارج می‌شویم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه می گوید زمانی که مردم سوریه انتخابات خود را داشته باشند آنگاه ترکیه آنجا را ترک می کند.

880x495_cmsv2_e3e6a04d-4454-5261-8611-714171cd4adc-3358330

رئیس جمهوری ترکیه گفت که ترکیه با «دعوت مردم بی‌گناه سوریه» به آنجا دعوت شده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین مدعی شد که آمریکا با «گروه‌های تروریستی در سوریه همکاری می‌کند». او گفت: « ۱۹ هزار تریلی حامل سلاح، مهمات و ادوات نظامی به سوریه ارسال شده است. توسط چه کسی؟ توسط آمریکا».

اردوغان که روز پنج‌شنبه در همایش بین‌المللی «تی‌‌.آر‌‌.تی ورلد» با موضوع «بازاندیشی صلح و امنیت در جهان از هم‌ گسیخته» در استانبول سخن می‌گفت، انتقاداتی را نیز متوجه ترکیب شورای امنیت سازمان ملل متحد کرد و گفت که این سازمان به «اصلاحات ساختاری» نیاز دارد.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به این که بسیاری از مشکلات جهان مانند مساله فلسطین و اسرائیل، وضعیت افغانستان، یمن، سوریه و مانند آن با ترکیب کنونی شورای امنیت به «مسائل لاینحل» تبدیل شده‌اند گفت: «در حال حاضر ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل هستند و بایستی همه این اعضا به شکل دوره‌ای به عنوان عضو دائم در شورای امنیت جای بگیرند. اگر این راهکار اجرا نشود نمی‌توان انتظار داشت که عدالت جهانی از سوی ۵ کشور برقرار شود.»

اردوغان که به تازگی از دیداری سه روز از آلمان به ترکیه بازگشته است، همچنین گفت نشانه‌هایی از نزدیک شدن به زمان «فروپاشی» اتحادیه اروپا را مشاهده می‌کند.

رئیس جمهوری ترکیه درباره «جنگ تجاری» موجود بین ترکیه و آمریکا نیز گفت که آنکارا هرگز در این نبرد عقب نخواهد نشست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا