سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
توریسم و گردشگری

جاذبه‌های زمستانی قزاقستان؛ اسکی و پرواز

به منطقه کوهستانی سیم‌بلاغ آمده‌ایم که مرکز ورزش‌های زمستانی است.

با پرواز بر فراز کوهستان شروع می‌کنیم؛ تجربه‌ای که همیشه در ذهن شما خواهد ماند. این پرواز در زمستان ۱۵ دقیقه طول می‌کشد حال آنکه در فصل گرم می‌توان تا نیم ساعت از آن بهره برد.

اوژنی اورسکین مدیر مدرسه پروازی ساموریک می گوید:«سیم‌بُلاغ مرتفع‌ترین نقطه قزاقستان برای پاراگلایدر است. ارتفاع قله ۳۲۰۰ متر از سطح دریاست. بلندترین و طولانی‌ترین پروازهای ما اینجا و در میان این کوه‌ها انجام می‌شود. من حدود سی سال پرواز کرده‌ام. از بچگی دوست داشتم خلبان شوم و زمانی خواندم که پاراگلایدر انسان را یک قدم به آسمان نزدیکتر می‌کند و این شد که تصمیم گرفتم به سراغ این ورزش بروم.»

اما وقتی پایمان به زمین می‌رسد کفش‌های مخصوص راه رفتن روی برف می‌پوشیم و بعد اسکی‌کنان از کوه پایین می‌رویم تا به تماشای غروب آفتاب در کوهستان بنشینیم.

در پایان این سفر زمستانی‌ هیچ سرگرمی‌ای بهتر از اسکی روی یخ در شب نیست.

پیست اسکی مِدِئو با ۱۶۹۱ متر ارتفاع از سطح دریا یکی از معروفترین پیست‌های اسکی روی یخِ جهان است. دست کم ۱۲۵ رکورد جهانی این رشته در پیست مِدِئو ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا