سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینماسینمای ایران

گزارش فروش سینمای ایران؛ شروع قوی آشغال های دوست داشتنی

سینمای ایران در این هفته از آن ثبات چند هفته‌ی گذشته‌اش خارج شد. رتبه‌ی اول این هفته در اختیار تازه‌اکران «آشغال‌های دوست داشتنی»، ساخته‌ی محسن امیر یوسف است. این فیلم سینمایی بالاخره شش سال پس از تولید اکران شد و در این هفته با در اختیار داشتن فقط ۵۳ سینما به درآمد هفتگی ۹۷۲ میلیون تومان دست پیدا کرد. «آشغال‌های دوست داشتنی» که شهاب حسینی، صابر ابر و نگار جواهریان را در تیم بازیگری‌اش دارد از تازه‌اکران‌های پرسروصدای این روزها است. اما این فیلم  به زودی در مقابل فیلم‌های ویژه اکران نوروز قرار می‌گیرد و به احتمال بالا تحت تاثیر آن نوبت اکران، در زمینه فروش به مشکل برخواهد خورد. این فیلم سینمایی تاکنون توانسته نظرات مثبتی از سوی بیشتر منتقدان دریافت کند. فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» بنابر گفته‌های سازنده‌اش درباره وحدت ملی است اما توقیف شش ساله‌ی این فیلم نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. رتبه دوم این هفته گیشه سینمای ایران در اختیار فیلم «پارادایس»، ساخته‌ی علی عطشانی است. این فیلم کمدی در هفته اخیر ۱۰۸ سینما در اختیار داشت و به فروشی معادل ۵۶۴ میلیون تومان دست پیدا کرد. این فیلم سینمایی حالا به مجموع درآمد ۲ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است.

 

رتبه سوم این هفته در اختیار «قانون مورفی» ساخته‌ی رامبد جوان است. این فیلم سینمایی که چندهفته‌ی اخیر را در بالای جدول سپری کرده بود، حالا به رتبه سوم سقوط کرده است. «قانون مورفی» این هفته در ۱۶۸ سینما به نمایش درآمد و ۵۰۵ میلیون تومان فروخت. «قانون مورفی» حالا به درآمد کلی ۸ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان دست پیدا کرده است. فیلم سینمایی «هت‌تریک» دیگر تازه‌اکران این هفته است. این ساخته‌ی رامتین لوافی در این هفته رتبه چهارم را در اختیار دارد، در ۷۲ سینما به نمایش درآمده است و ۳۴۵ میلیون تومان فروخته است. «هت‌تریک» امیر جدیدی و پریناز ایزدیار را در فهرست بازیگرانش دارد. این فیلم سینمایی در ژانر کمدی تولید نشده است و از طرفی نزدیک به اکران نوروزی روی پرده رفته است، در نتیجه شانس بالایی برای بقا در نیمه‌ی بالای جدول ندارد. رتبه پنجم این هفته در اختیار یک تازه‌اکران دیگر است. فیلم سینمایی «جن زیبا» ساخته‌ی بایرام فضلی با بازی فرهاد اصلانی و نورگل یشیلچای که قرار بود یکی از فیلم‌های پرفروش سال باشد، پس از نمایش در ۵۵ سینما کارش را با افتتاحیه ضعیف ۲۱۵ میلیون تومان آغاز کرد.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیف نام فیلم هفته فروش هفتگی
۱ آشغال‌های دوست داشتنی ۱ ۹۷۲,۱۸۹,۰۰۰
۲ پارادایس ۴ ۵۶۴,۲۵۰,۰۰۰
۳ قانون مورفی ۷ ۵۰۵,۴۳۵,۰۰۰
۴ هت‌تریک ۱ ۳۴۵,۱۹۵,۰۰۰
۵ جن زیبا ۱ ۲۱۵,۹۷۶,۰۰۰
۶ تخته گاز ۶ ۱۹۳,۸۵۲,۰۰۰
۷ بمب؛ یک عاشقانه ۱۱ ۹۰,۹۱۲,۰۰۰
۸ ماموریت غیر ممکن ۱ ۸۹,۲۹۷,۰۰۰
۹ سوء تفاهم ۱ ۸۱,۴۹۷,۰۰۰
۱۰ مارموز ۱۰ ۷۷,۶۲۷,۰۰۰

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا