سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله سریال و تلویزیون
موضوعات داغ

۱۰ تجدید دیدار برتر و هیجان انگیز که در فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones رخ خواهد داد!

کمتر از ۱۰ روز تا شروع فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) باقی مانده است تاکنون چند تیزر منتشر شده، عکسهایی از فصل جدید و البته مصاحبه های بازیگران بوده است که هیجان برای شروع فصل هشتم را دوچندان کرده است. هنگامی که از پیش بینی فصل هشتم صحبت میکنیم، اولین چیزی که به ذهن ما خطور میکند تجدید دیدار شخصیت هایی است که برای مدت طولانی از هم دور بوده اند. برای مثال آریا و جان و یا برن و جان ؛ آنها تقریبا ۶ فصل ازهم دور بوده اند. مجله Entertainment Weekly (انترتینمنت ویکلی) قبلا ثابت کرد که تعدادی از این تجدید دیدارها از فصل اول را در سکانس های ابتدایی فصل جدید مشاهده خواهیم کرد. بنابراین, بدون هیچ معطلی درباره جزئیات این ۱۰ تجدید دیدار بحث میکنیم،

۱- سانسا استارک و سندور کلگین:

میدانم که افراد زیادی هستند که طرفدار و دنباله رو تئوری San-San هستند (تئوری ای که اعتقاد بر وصال! و به هم رسیدن سانسا و سندور در پایان داستان اشاره دارد) اما خارج از آن موضوع، من معتقدم که دیدن تجدید دیدار این دو شخصیت میتواند بسیار هیجان انگیز باشد. هر دوی این شخصیت ها یکدیگر را ازفصل دوم تاکنون ملاقات نکرده اند، جایی که کار سندور در کینکز لندینگ با عنوان “سگ شکاری” تمام شد و به سانسا پیشنهاد داد که با او همراه شود. دیدن عکس العمل سندور هنگام ملاقات با “پرنده کوچکش” بسیار جالب خواهد بود.

۲- جان اسنو و سمول تارلی

جان و سم (که هر دوی آن‌ها از خانوادهای‌شان طرد شدند) یک رابطه‌ی دوستانه مستحکم و صادقانه را به اشتراک گذاشته‌اند. درحالی که می‌توان انتظار داشت که سم پس از فهمیدن اعدام پدر و برادرش توسط دنریس دچار شکستگی می‌شود، اما ما همچنان در فصل جدید به او و فرمانده‌ی سابق نگهبانان شب امیدواریم. آن‌ها از زمان اعزام سم به سیتادل برای تبدیل شدن به استاد (استاد نگهبانان شب) از یکدیگر دور بوده‌اند‌. پس از این‌که سم و برن هویت واقعی جان را متوجه شدند، نمی‌توان منتظر دیدار بین آن‌ها باقی ماند.

۳- تیریون لنیستر و سانسا استارک

این‌دو که زمانی زن و شوهر بودند بعد از “عروسی بنفش” در فصل چهارم یکدیگر را ملاقات نکرده اند. تیریون در اکثر مواقع دربرابر سانسا مهربان بود. حتی وقتی که تایوین لنیستر او را مجبور به ازدواج با سانسا کرد، تیریون همواره با سانسا مهربان بود و هیچگاه خودش را به او تحمیل نکرد. اما مرگ جافری و ازدواج سانسا با رمزی آنها را کیلومترها دور ازهم قرار داده است. اگرچه تیریون در فصل هفتم صحبت کوتاهی درباره سانسا با جان انجام داد ، اولین تجدید دیدار بین این دو کاراکتر پس از مدت‌ها سیار جالب خواهد بود.

۴- برن استارک و تیریون لنیستر

این دو کاراکتر تنها یک ملاقات کوتاه در فصل اول داشتند، جایی که تیریون یک هدیه با طراحی زین مانند به او داد که به او کمک میکرد اسب سواری کند. اما در تجدید دیدار آنها در فصل هشتم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا برن از او تشکر خواهد کرد و رفتار سخاوتمندانه ای خواهد داشت یاهمچنان “کلاغ سه چشم” بودن را ادامه میدهد؟

۵- برن استارک و جیمی لنیستر

اولین قسمت از فصل اول سریال با برملا شدن حقیقت برای بینندگان سریال درباره جیمی و خواهرش سرسی لنیستر و سقوط برن از یک برج بلند پایان می یابد. جیمی لنیستر تغییر شدیدی در شخصیت خود داشته، درواقع در حال رسیدن به رستگاری است. اما، آیا این رستگاری کافی است؟ آیا برن بعد از تجدید دیدار، او را به خاطر تلاش برای کشتنش خواهد بخشید؟

۶- آریا استارک و سندور کلگین

اجازه دهید نگاهی به ماجراجویی آریا در طول سریال بیندازیم، او همراه با سه مربی بوده است که سعی داشتند با بازگرداندن او به خانه از استارک‌ها پول دریافت کنند. آریا نه تنها چگونگی انتقام گرفتن از جنایت‌های علیه خوانواده‌اش را آموخت بلکه این موضوع را که دنیا چقدر بی‌رحم بوده را نیز متوجه شد. یکی از این مربیان، سندور کلگین بود که در ابتدا آریا را ربوده بود. اما در ادامه آن‌ها تبدیل به دو همراه شدند و ما حتی باید شاهد مبارزه آن‌ها در کنار یکدیگر باشیم. در ابتدا بودن نام سندور در لیست مرگ آریا (لیست معروف انتقام وی) باعث شد تا آریا او را درحالی که پس از مبارزه با برین از تارث زخمی شده بود، رها کند تا بمیرد. مطمئن نیستیم که آریا چه عکس‌العملی پس از دیدن او نشان خواهد داد. حتی پس از قسمت پایانی فصل هفتم، تجدید دیداری که بسیار مشتاقش هستیم قوت بخشیده شد وقتی که سندور فهمید آریا سالم و زنده در وینترفل است، لبخند مغرورانه‌ای به برین زد.

۷- آریا استارک و گندری

آریا رفتار دوستانه ای با گندری در طول مسیر سفرش به سمت دیوار در فصل اول داشت. آنها در طول مسیر همراهان خوبی برای هم بودند تا اینکه آنها با برادران بدون پرچم و مخصوصا جادوگر قرمز (ملیساندرا) دیدار کردند. هنگامی که ملیساندرا، گندری را برای مراسم عجیب و غریبش گرفت، راه آریا و گندری از هم جدا شد و داستان آریا درنهایت با سگ شکاری خاتمه یافت. دیدن تجدید دیدار انها بسیار جالب خواهد بود و آیا باید این ایده را در ذهن داشته باشیم که هردو باهم کارشان را به اتمام میرسانند؟

۸- برن استارک و جان اسنو

برن همانند آریا به جان اسنو نزدیک بود. آن‌ها از فصل اول، و سفر جان به سمت دیوار تاکنون از هم دور بوده‌اند. اگرچه یک تجدید دیدار بین آن‌ها زمانی که برن در قلعه کرستر گیر افتاده بود و در قالب سامر (دایر ولف برن که در حالت وارگ قرار داشت) شاهد خیانت جان به وحشی‌ها بود، اتفاق افتاد. اکنون که برن همراه با سم تارلی هویت واقعی جان را متوجه شده‌اند ، ما همگی برای دیدن افشا شدن این راز هیجان زده هستیم.

۹- برن استارک و تئون گریجوی

اگرچه تئون ممکن است درحال سفر برای نجات خواهرش, یارا گریجوی باشد, با این حال اگر افکار مشتاق ما تبدیل به این واقعیت شود که او صحیح و سالم به وینترفل میرسد, تجدید دیدار وی با استارک ها ارزش دیدن را خواهد داشت.  اگرچه من نسبت به برخورد او با سانسا و یا آریا نظر خوبی ندارم, اما مشتاقانه منتظر ملاقات تئون با برن هستم. تئون در فصل دوم به راب استارک خیانت کرد و سزای کارش را مخصوصا با رفتار دوستانه ای (!!) که رمزی با او داشت چشید! آیا برن او را به خاطر دست داشتن در قتل سر رودریک و همچنین خیانتش به استارک ها خواهد بخشید؟

۱۰- آریا استارک و جان اسنو

پس از جدایی آن‌ها در فصل اول، این دو خواهر برادر (و در واقع پسر عمه دختر دایی) بعد از به اشتراک‌گذاری یک سکانس، دیگر با هم دیده نشده‌اند. همان صحنه‌ای‌ که جان برای خداحافظی به ملاقات آریا می‌آید و Needle را به او هدیه می‌دهد، و اگر شما کتاب را مطالعه کرده باشید، Needle رابه عنوان تنها فاکتور انسانی در آریا خواهید یافت که پس از ضربه‌های روحی که در کودکی از آن‌ها رنج می‌برد برایش باقی مانده است. در کتاب، هنگامی که از او خواسته شد که قبل از تمریناتش با مرد بدون چهره متعلقات و اموالش را دور بیندازد، افکاری بسیار احساسی در ذهن آریا شکل می‌گیرد، و بین این دوراهی قرار دارد که آیا Needle را نیز دور بیندازد یا نه؟ شما متوجه خواهید شد که او Needle را به تک تک اعضای خانواده از جمله جان پیوند داده است. ما قبلاً شاهد یک تجدید دیدار بسیار گرم بین جان و سانسا در فصل ششم بودیم و بیشتر از این برای تجدید دیدار جان و آریا نمیتوانیم صبر کنیم؟ می‌توانیم؟ (@Westerosir)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا