سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله پزشکی و سلامت

کشف دلائل ژنتیکی بی اشتهایی

[ad_1]
بی اشتهایی,دلیل بی اشتهایی,کشف دلیل بی اشتهایی

یک تحقیق تازه نشان می‌دهد بی اشتهایی تنها دلایل ذهنی ندارد و هشت ژن خاص در بدن انسان می‌توانند به علت تاثیرگذاری بر روی فرایندهای متابولیک عامل بی اشتهایی باشند.

بررسی مفصلی که در مورد ریشه‌های ژنتیکی بی اشتهایی صورت گرفته ثابت می‌کند این مشکل تنها دلائل و عوامل روان‌شناختی ندارد و یک بی نظمی متابولیک محسوب می‌شود.

ژن های شناسایی شده در بدن که مرتبط با موضوع بی اشتهایی هستند وظیفه چربی سوزی، کنترل فعالیت های فیزیکی و غیره را بر عهده دارند و اخلال در هر یک از آنها می تواند موجب بی نظمی در خورد و خوراک یا بی اشتهایی شود.

برای انجام این بررسی 100 دانشمند از نقاط مختلف جهان با یکدیگر همکاری کرده اند و داده های ژنتیکی نزدیک به 17 هزار نفر را در 17 کشور جهان مورد بررسی قرار داده اند.

برخی از ژن های شناسایی شده که به مساله بی اشتهایی ارتباط دارند بر روی شرایط روانی افراد مانند افسردگی، شیزوفرنی یا جنون جوانی و غیره نیز تاثیر می گذارند. دانشمندان امیدوار هستند تا با اصلاح ژن های یادشده بتوانند مشکل بی اشتهایی را در برخی افراد حل کنند، به خصوص که بی توجهی به نقش متابولیسم تا به امروز باعث شده بود تا مقابله با بی اشتهایی امکان پذیر نباشد.

فارس

[ad_2]

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن