سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار ورزشی

استقلال خوزستان در آستانه انصراف از لیگ قهرمانان آسیا

57435890

در آستانه آغاز دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا، قهرمان لیگ پانزدهم در شرایط اسف‌بار مالی قرار دارد و تاکنون نتوانسته اقدامات لازم برای سفر به امارات را انجام دهد.

عبدالکاظم طالقانی درباره وضعیت استقلال خوزستان برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: متاسفانه این تیم شرایط خوبی ندارد و احتمالا نتواند در مسابقات آسیایی شرکت کند. این موضوع به دلیل نبود نقدینگی در باشگاه است و آنها پولی برای خرج کردن ندارند. احتمالا به دلیل فراهم نشدن منابع مالی استقلال خوزستان از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دهد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد: مسئولان ذیربط در جریان باشند که استقلال خوزستان پولی ندارد و باید در مسابقات آسیایی شرکت کند. من این موضوع را از الان می‌گویم تا چند هفته بعد مانند اتفاقی که برای تراکتورسازی و استقلال تهران رخ داده بود برای استقلال خوزستان هم تکرار نشود.

او ادامه داد: اگر بازی نخست استقلال در ایران بود می‌توانستیم به هر طریقی که شده بازی را برگزار کنیم اما آنها در بازی نخست میزبان هستند و حضور در کشور خارجی نیازمند منابع مالی زیادی است. شرایط این تیم بسیار بحرانی است و از مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش می‌خواهم که به این وضعیت رسیدگی کنند. آنها هیچ پولی در باشگاه ندارند و نمی‌توانند از پس هزینه‌های خود بربیایند. تاکنون استاندار خوزستان سه میلیارد تومان برای آنها فراهم کرده اما برای مسابقات آسیایی پولی وجود ندارد.

طالقانی در پاسخ به این سوال که آیا مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال از این موضوع خبر دارد؟ گفت: او از این موضوع خبر دارد اما فدراسیون هم شرایط مالی مناسبی ندارد و نمی‌تواند کمکی به استقلال خوزستان انجام دهد. اگر این اتفاق ادامه پیدا کند استقلال خوزستان هم مثل تراکتورسازی و استقلال تهران محروم می شود.

رییس هیات فوتبال خوزستان در واکنش به اینکه آیا در فاصله یک هفته تا برگزاری نخستین بازی این تیم بلیت هواپیما و هتل رزرو شده است، گفت: دو روز پیش با مدیرعامل آنها صحبت کردم و او تاکید کرد که هیچ پولی در باشگاه وجود ندارد تا بتوانند بلیت و هتل را تهیه کنند. تا جایی که می‌دانم تا امروز هم هیچ اتفاقی نیفتاده است. مسئولان نسبت به این شرایط آگاه باشند.

او همچنین درباره برگزاری مجمع این فدراسیون و تصمیماتی که در آن اتخاذ خواهد شد، گفت: بالاخره مجمع باید برگزار می شد و دست‌اندرکاران فدراسیون تمهیدات لازم را برای این موضوع می‌اندیشند. یکی از مهم‌ترین موضوعات انتخاب دو نایب رییس فدراسیون فوتبال است.

طالقانی همچنین درباره عملکرد علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در موضوع محرومیت استقلال تهران و تراکتورسازی نیز گفت: من از این موضوع خبر ندارم و اسدی در این باره باید صحبت کند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه آیا برای سمت محمود اسلامیان که پیش از این عضو موقت هیات رییسه فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود تصمیم‌گیری خواهد شد؟ گفت: اسدی به عنوان مدیر اجرایی در این باره باید پاسخ بدهد. من نمی‌دانم که این موضوع هم در مجمع مطرح خواهد شد یا نه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا