سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دانستنی و اطلاعات عمومیمطالب جالب

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می‌رسند!

[ad_1]

 آیا به فیلم‌های علمی تخیلی علاقه دارید؟ کمیک‌های فانتزی چطور؟ کلا هر نوع سرگرمی که ارتباطی با واقعیت نداشته باشد؟ اگر جوابتان مثبت است، پس جای درستی آمده اید. اما فیلم‌ها، کمیک‌ها و بازی‌ها تنها منابع سرگرم‌کننده برای شما نیستند. چیز‌های زیادی هر روز اتفاق می‌افتاد که به همان اندازه عجیب هستند. حتی برخی از آن‌ها از فیلم‌های تخیلی هم عجیب‌تر هستند. مثلا آیا می‌دانستید استخوان هایتان از فولاد هم قوی‌تر هستند؟

شاید برخی اوقات فکر کنید دنیای ما خسته‌کننده است، اما ما به شما ثابت می‌کنیم که این طور نیست.

زمانی از وزغ‌ها برای تشخیص بارداری استفاده می‌شده است

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

تا دهه ۱۹۶۰، آزمایش تشخیص بارداری در بریتانیا با فرستادن ادرار زنان به آزمایشگاه انجام می‌شد. در آنجا ادرار زن را به وزغ تزریق می‌کردند. دانشمندان چند ساعت وزغ را بررسی می‌کردند. اگر تخم می‌گذاشت زن باردار بود و اگر نه، نبود.


چین سفر در زمان را در فیلم‌ها ممنوع کرده است

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

در چین سفر در زمان واقعا محبوب نیست. دولت چین سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت همه فیلم‌هایی که سفر در زمان را نمایش می‌دهند ممنوع کند. چرا؟ چون این فیلم‌ها به حقایق تاریخی مرتبط با رژیم کمونیستی چین بی‌احترامی می‌کنند.


کوتاه‌ترین جنگ تاریخ ۳۸ دقیقه طول کشید

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

این جنگ بین بریتانیا و زنگبار در ۲۷ آگوست ۱۸۹۶ اتفاق افتاد و بین ۳۸ تا ۴۵ دقیقه طول کشید و تا به امروز کوتاه‌ترین جنگ تاریخ به شمار می‌آید.


تنقیه دود زمانی «ناجی زندگی» بوده است

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

در دهه ۱۷۰۰ مردم اعتقاد داشتند که تنقیه دود می‌تواند جان انسان را نجات دهد، به ویژه جان قربانیان غرق شده را. پزشکان دود تنباکو را به گلو یا مقعد فرد هدایت می‌کردند و فکر می‌کردند این کار ریه‌ها را تحریک می‌کند تا دوباره کار کنند.


روی زحل و مشتری، باران الماس می‌بارد

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

محققان ناسا گمان می‌کنند که روی مشتری و زحل باران الماس می‌بارد. داده‌های جَوی جدید از این دو سیاره نشان داده که کربن به شکل کریستالی در آن فراوان است. طوفان‌های رعد و برق متان را به دوده‌ای تبدیل می‌کنند که به شکل قطعات گرافیتی متبلور می‌شود و به شکل الماس می‌بارد.


زمانی یک اسب سناتور رم بود

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

کالیگولا امپراتور رومی بود که بیشتر به خاطر دیوانگی‌هایش او را به خاطر می‌آورند. همه گزارش تاریخی به جا مانده، او را یک فرد کاملا دیوانه و بی‌رحم توصیف کرده اند. یکی از احمقانه‌ترین اقدامات او این بود که اسب خود را سناتور رم کرد.


یک زن می‌تواند بوی پارکینسون را حس کند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

اگرچه آزمایش قطعی تشخیص پارکینسون وجود ندارد، اما یک نفر وجود دارد که می‌تواند بوی آن را حس کند. یک زن بریتانیایی به نام «جوی میلن» قبل از اینکه علائم این بیماری مغزی ظاهر شوند، آن را با بینی خود تشخیص می‌دهد.


بزاق شما می‌تواند دو استخر شنا را پر کند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

هر فرد به طور میانگین، روزانه ۲ لیتر بزاق تولید می‌کند. اگر فرض کنیم ۸۰ تا ۸۵ سال عمر می‌کنید، آن قدر بزاق تولید می‌کنید که نه یکی، بلکه دو استخر شنا را پر کنید!


اختاپوس سه قلب دارد

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

اختاپوس‌ها علاوه بر اینکه بسیار انعطاف پذیر هستند، دو قلب بیشتر از شما دارند. اختاپوس دو قلب دارد که خون را به آبشش‌ها پمپاژ می‌کند، و قلب سوم خون را در بقیه بدن به جریان می‌اندازد. جالب است بدانید اختاپوس ۹ مغز و خون آبی رنگ دارد.


کلئوپاترا مصری نبود

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

کلئوپاترا مشهور‌ترین شخصیت مصر در طول تاریخ است. همچنین زیباترین ملکه تاریخ مصر است. اما کلئوپاترا اصلا مصری نبوده است! او اصالت یونانی دارد و زبان مادری او هم یونانی بوده است.


گاو‌ها هم مثل انسان دوست صمیمی دارند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

فکر می‌کنید فقط خودتان بهترین دوست دارید؟ اشتباه می‌کنید، گاو‌ها هم دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که گاو‌ها در کنار بهترین دوستانشان نسبت به گاو‌هایی که نمی‌شناسند احساس راحتی بیشتری دارند. ضربان قلب آن‌ها به طرز قابل‌ توجهی پایین می‌آید و استرس کمتری را در کنار دوستانشان تجربه می‌کنند.


گاو‌ها هم مثل انسان لهجه محلی دارند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

داشتن دوست صمیمی تنها شباهت گاو‌ها به انسان نیست. به گفته متخصصان و کارشناسان زبان، گاو‌ها با لهجه‌های متفاوتی بسته به زادگاهشان «ماع ماع» می‌کنند. این تحقیق در سال ۲۰۰۶ انجام شد، بعد از این که دامداران گفتند که گاوهایشان متفاوت از هم «ماع ماع» می‌کنند.


نوزادان اشک نمی‌ریزند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

برخلاف باور عموم، نوزادان نمی‌توانند درست گریه کنند. نوزاد اولین اشک‌هایش را بین یک تا سه ماهگی می‌ریزد. بنابراین، هنوز فکر می‌کنید چرا نوزادان با صدای بلند گریه می‌کنند؟ چون این تنها راه آن‌ها برای شکایت کردن یا متوجه کردن والدینشان است.


زنبور‌ها بمب را تشخیص می‌دهند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

زنبور‌ها شگفت انگیز هستند. این چیزی است که همه حشره شناسان به شما می‌گویند. آن‌ها علاوه بر تشخیص سرطان قبل از اینکه برای انسان کشنده باشد، می‌توانند مواد منفجره را هم شناسایی کنند. زنبور‌ها به کمک حس بویایی خود می‌توانند بو‌هایی را تشخیص دهند که انسان یا حتی سگ نمی‌توانند.


مغز انسان تنها مغزی است که کوچک می‌شود

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

مغز ما همان چیزی است که ما را متمدن‌تر و به طور کلی برتر از سایر حیوانات کرده است. این همان چیزی است که علم به ما آموخته و به نظر می‌رسد تا حدی درست باشد. متاسفانه مغز انسان تنها مغزی است که با افزایش سن کوچک می‌شود. به عبارت دیگر، انسان‌ها تنها موجوداتی هستند هر چه پیرتر می‌شوند کندذهن می‌شوند.


ژوزف استالین قبل از اینکه فتوشاپ وجود داشته باشد، فتوشاپ می‌کرد

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

استالین، دیکتاتور شوروی عاشق عکس گرفتن از خودش بود. او آن قدر عکس را دوست داشت که قبل از اینکه فتوشاپ وجود داشته باشد آن‌ها را ویرایش می‌کرد. مورخان می‌گویند که استالین اغلب عکس کسانی که مرده بودند یا از حزب کمونیست برکنار شده بودند را از عکس‌های خود حذف می‌کرد.


کفش پاشنه بلند در اصل برای مردان طراحی شده بود

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

امروزه زنان دوست دارند این کفش‌ها را بپوشند. اما کفش پاشنه بلند در اصل برای مردان طراحی شده است. در قرن دهم، سوارکار‌های ایرانی کفش پاشنه بلند می‌پوشند، اما نه برای اینکه قدشان بلندتر شود. کفش پاشنه بلند به آن‌ها کمک می‌کرد حالت خود را حفظ کنند و راحت‌تر بتوانند با تیر و کمان شلیک کنند.


خوردن جگر خرس قطبی انسان را می‌کشد

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

دانشمندان هشدار می‌دهند که خوردن ۳۰ تا ۹۰ گرم از جگر خرس قطبی شما را می‌کشد. چون مقدار کشنده‌ای ویتامین آ وارد سیستم بدن شما می‌شود. جگر خرس قطبی آنقدر رتینول دارد که برای انسان کشنده است.


مهمانداری که از سقوط ۱۰هزار متری جان سالم به در برد

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

تا به حال نام «ونسا وولویک» را شنیده اید؟ این زن صربستانی یک ابرقهرمان واقعی بود. او در سال ۱۹۷۲ به عنوان مهماندار کار می‌کرد و تنها بازمانده سانحه هوایی آن سال بود. باور کنید یا نه، او از ارتفاع ۱۰هزار متری بدون چترنجات سقوط کرد و زنده ماند!


یک نوع ماهی وجود دارد که بیرون از آب زندگی می‌کند

حقایقی عجیبی که تخیلی به نظر می رسند

۹۹.۹درصد از ماهی‌ها در آب زندگی می‌کند به جز یکی! یک گونه باستانی از ماهی‌ها به نام شش‌ماهی می‌تواند بیرون از آب زندگی کند. شش‌ماهی به دلیل مکانیزم تنفسی بسیار پیچیده اش، بدون هیچ مشکلی هم درون آب و هم خارج از آن زنده می‌ماند.

منبع: list25

برترین‌ها

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا