سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپادانستنی و اطلاعات عمومیسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

محققان پیشنهاد می کنند که بعد از صبحانه قهوه بنوشید.

 نوشیدن یک قهوه غلیظ بعد از یک خواب نامناسب در شب شروع عادی خیلی  از افراد در صبح است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که بهتر است قبلش یک لقمه غذا بخورید.

یک مطالعه نشان داده است که ناشتا نوشیدن قهوه میتواند تأثیر منفی بر  قند خون داشته باشد – یک عامل خطر برای دیابت و بیماری های قلبی.

پروفسور جیمز بتس ، استاد و مدیر مرکز تغذیه ، ورزش و متابولیسم در دانشگاه باث در انگلیس گفت: “ما می دانیم که تقریبا نیمی از ما صبح که بیدار می شویم  قبل از هر کار دیگری قهوه می نوشیم و  هرچه احساس خستگی کنیم قهوه قویتر می شود”.

“تاکنون دانش محدودی در مورد آنچه این کار بر روی بدن ما انجام می دهد  داشتیم، به ویژه برای کنترل متابولیسم و ​​قند خون .”

برای تحقیق ، محققان دانشگاه باث 29 زن و مرد سالم را مجاب کردند که در سه آزمایش مختلف شبانه شرکت کنند.

در یکی از آزمایشها شرکت کنندگان تقریباً از ساعت 11 شب تا ساعت 7 صبح  خواب طبیعی داشتند و از آنها خواسته شد که هنگام بیدار شدن از خواب یک نوشیدنی شیرین مصرف کنند.

آنها سپس یک خواب شبانه مختل را تجربه کردند ،  که محققان هر ساعت و به مدت پنج دقیقه آنها را با ارسال پیامک که باید پاسخ دهند بیدار می کردند – و پس از بیدار شدن از همان نوشیدنی شیرین استفاده می کردند.

در یک شب دیگر ، شرکت کنندگان همان اختلال خواب را تجربه کردند اما این بار ابتدا 30 دقیقه قبل از مصرف نوشیدنی شیرین ، یک قهوه سیاه غلیظ خوردند. 

آنها متوجه شدند که یک شب خواب بد ، در مقایسه با خواب شبانه طبیعی ، باعث کاهش وضعیت گلوکز خون و پاسخ انسولین در شرکت کنندگان نمی شود – اگرچه تحقیقات قبلی حاکی از آن است که از دست دادن ساعات زیادی از خواب یا بسیاری از  کم خوابی ها می تواند تأثیر منفی داشته باشد.

با این حال ،خوردن قهوه سیاه غلیظ  قبل از صبحانه ، به میزان قابل توجهی پاسخ گلوکز خون را حدود 50٪ افزایش داد – این نشان می دهد که اتکا به قهوه پس از یک شب بد برای جلوگیری از خواب آلودگی می تواند توانایی بدن شما را در تحمل قند صبحانه کاهش دهد.

او گفت : “مطمئناً ، اگر صبحانه ای مصرف کنید که دارای کربوهیدرات کمتری باشد ، به ویژه قند ، مطمئناً این میزان قند خون را که بعد از خوردن می بینیم کاهش می دهد (یا حتی از بین می برد).

به گفته او ، یک نتیجه اطمینان بخش از این مطالعه این بود که یک شب خواب مختل تاثیری در کنترل سوخت و ساز بدن شما ندارد.

او گفت: ممکن است به افراد توصیه شود که  یک ساعت قبل از صبحانه غنی از کربوهیدرات یک قهوه غلیظ مصرف نکنند. در حالی که تیم از قهوه سیاه برای آزمایش استفاده کردند ، او گفت که احتمالاً همان تأثیر با قهوه لاته هم دیده می شود. 

اینکه قهوه برای شما مفید است یا نه یکی از بحث های بزرگ پزشکی بوده است. با مرور مقاله علمی مربوط به قهوه که در مجله پزشکی بریتانیا در سال 2017 منتشر شد ، مشخص شد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه سیاه در روز بیشترین مزایای سلامتی را برای شما فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا