سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

با یک متخصص پزشکی مشورت کنید تا به شما کمک کند تا تگ های پوستی تان را با موفقیت و ایمنی بردارید.

اسکین تگ با خال یا زگیل متفاوت است و باید قبل از اقدام به برداشتن یکی از آنها به درستی تشخیص داده شود.
اسکین تگ ، که به آنها آکروکردن نیز گفته می شود ، رشد گوشتهای اضافه است و خیلی شایعه. نیمی از بزرگسالان در دوره ای از زندگی خودشان با آن روبرو می شوند. 

حتی تا زمانی که آن را با انگشتان احساس نکنید ممکن است متوجه نشوید: برآمدگی کوچکی از پوست که اغلب در  زیر بغل ، کشاله ران ، گردن یا پلک ها ظاهر می شوند. آنها معمولاً بدون علامت هستند اما در صورت التهاب یا تحریک می توانند دردناک شوند.

در اینجا نحوه شناسایی تگهای پوستی و نحوه خلاص شدن از آن آورده شده است.

علت ایجاد اسکین تگ چیست؟

علت ایجاد اسکین تگ ناشناخته است. با این حال ، متخصصان معتقدند اصطکاک بین چین های پوست در ایجاد آنها نقش دارد.

این ممکن است به شما توضیح دهد که چرا اسکین تگها  در افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر دیده می شود. به نظر می رسد با افزایش سن  ایجاد اسکین تگها نیز افزایش می یابد.

 تگهای پوستی به طور مساوی در زنان و مردان ایجاد می شود. 

چگونه اسکین تگ را شناسایی کنم؟

اسکین تگ معمولاً هم رنگ با بقیه پوست شماست. به طور معمول به نظر می رسد یک تکه پوست شل است که توسط ساقه به بدن شما متصل شده است و شما اغلب می توانید آن را با انگشتان خود به عقب و جلو تکان دهید.

اندازه اسکین تگها ممکن است متفاوت باشد و اغلب دسته ای هستند.، جویس دیویس ، دکتر ، متخصص پوست در  نیویورک می گوید:” من تا به حال اسکین تگ تکی ندیده ام.  آنها همچنین بر خلاف زگیل ، سطح صاف دارند ، که به طور معمول خشن یا موجدار است “

زگیل ها نیز در چین های پوست به وجود می آید. اما می دانیم که در اثر عفونت ویروسی در لایه بالایی پوست شما ایجاد می شود و برخلاف اسکین تگها  ، مسری هستند.

اسکین تگها نیز با انواع دیگر زائده های پوستی متفاوت است: خال ، یا نیوس. برخلاف اسکین تگها ، برخی از خال ها می توانند منجر به سرطان پوست شوند. اندازه خال ها ممکن است متفاوت باشد و می توانند هر سایه ای از رنگ صورتی یا قهوه ای داشته باشند ، در حالی که اسکین تگ معمولاً همرنگ پوست طبیعی شما هستند. 

چگونه می توانم از اسکین تگ خلاص شوم

برای خلاص شدن از شر اسکین تگ ، به دنبال یک متخصص پوست باشید.

توجه به این نکته مهم است که شما به هیچ وجه نیازی به برداشتن تگهای پوستی ندارید  آنها بی ضرر هستند. علاوه بر این ، به دلایل متعدد ، متخصصان برداشتن اسکین تگها را در خانه توصیه نمی کنند.

دیویس می گوید: “اسکین تگ  رگ خونی در داخل دارد، بنابراین اگر آن را بردارید می تواند خونریزی کند.” و هرچه ساقه تگ پوستی بزرگتر یا گسترده تر باشد ، احتمال خونریزی زیاد آن بیشتر است.

جیسون کلارک ، MD ، استادیار متخصص پوست ، بخش ایموری ، و متخصص پوست ، می گوید: “شما ممکن است از مقدار خونریزی کاملاً متعجب شوید.”

به علاوه ، اگر ابزاری که برای از بین بردن آن استفاده می کنید الوده باشد ، ممکن است دچار عفونت شوید. 

برای جلوگیری از ایجاد زخم و عفونت ، به پزشک مراجعه کنید که چندین گزینه حذف تگ پوستی  برای شما وجود دارد: 

بریدن
فریز کردن
سوزاندن  ( cauterising)

دیویس طرفدار بریدن یا سوزاندن است  تا فریز کردن.. او به طور معمول زیر تگ پوستی بی حسی موضعی تزریق می کند ، با قیچی استریل شده تگ را بر می دارد و سپس پایه را برای جلوگیری از خونریزی می سوزاند. او می گوید این یک روند بسیار سریع است. 

او می گوید: “اگر خیلی ظریف است ، مثل اینکه روی پلک باشد ، آن را با بی حس کننده بی حس می کنم و سپس آن را می سوزانم..” “به این ترتیب ، شما فقط یک پوسته کوچک دارید.”

دلیل دیگر مراجعه به متخصص پوست این است که می توانید تشخیص صحیحی را بدست آورید. کلارک می گوید ، این تگ پوستی ممکن است فقط یک تگ پوستی باشد ، اما  ممکن است چیز خطرناک تر هم باشد.

یک نکته دیگر که باید به آن توجه کنید: اگرچه تگ های پوستی پس از برداشته شدن دوباره رشد نمی کنند ، اما این امر مانع رشد تگهای  جدید نمی شود. او می گوید: “من می توانم آنچه را که تو دمار بردارم.” “اما من نمی توانم از رشد موارد جدید جلوگیری کنم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا