سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونگوناگونمجله فرهنگ و هنر

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

[ad_1]

روزنامه خراسان: طبق برنامه، قرار است فردا نخستین قسمت از سریال نمایش خانگی «قورباغه» در پلتفرم نماوا منتشر شود.

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

این سریال ۱۶ قسمتی تازه‌ترین مجموعه داستانی نمایش خانگی پس از پایان «هم‌گناه» است که به خلوتی دو ماهه نمایش خانگی پایان خواهد داد. هم‌اکنون «آقازاده» تنها سریال شاخص در حال توزیع در شبکه نمایش خانگی است که در قسمت‌های پایانی قرار دارد.

 

یک داستان معمایی

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

با توجه به آن چه در تیزر‌های «قورباغه» دیده می‌شود، ظاهرا این سریال ماجرایی معمایی و جنایی دارد و داستان آن به باند‌های تولید و توزیع مواد مخدر می‌پردازد و از این نظر حال‌وهوایی نزدیک به «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» ساخته قبلی این کارگردان دارد. آن‌طور که از اخبار رسمی «قورباغه» برمی‌آید، داستان این سریال به نویسندگی هومن سیدی، درباره جوانی به نام «نوری» (با بازی نوید محمدزاده) است که همراه با دو دوستش وارد یک باند مواد مخدر و با ماجرا‌هایی روبه‌رو می‌شود.

 

حضور ستاره‌های محبوب

 

«قورباغه» نخستین حضور نوید محمدزاده در یک سریال است و از این نظر، اهمیت دارد. آخرین نقش‌آفرینی این ستاره سینما در یک محصول نمایشی، به اکران عمومی فیلم «سرخ‌پوست» در سینما‌ها در تابستان ۹۸ بازمی‌گردد؛ بنابراین بیشتر از یک سال است که محمدزاده فیلمی روی پرده نداشته و هوادارانش را در انتظار تازه‌ترین اثر خود گذاشته است. صابر ابر، فرشته حسینی، سحر دولتشاهی و هومن سیدی هم چهره‌های شناخته‌شده گروه بازیگران «قورباغه» را تشکیل می‌دهند.

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

حضور این چهره‌ها شانس بالایی را برای موفقیت «قورباغه» رقم زده است. مهران غفوریان نیز در این سریال حضور دارد و با توجه به تنها یک فریم تصویری که از او منتشر شده، به نظر می‌رسد با یک نقش‌آفرینی متفاوت، مخاطبان را غافلگیر کرده است. آناهیتا افشار، نوید پورفرج و چند چهره تازه از دیگر بازیگران «قورباغه» هستند که به نظر می‌رسد برخی از آن‌ها در نقش‌های اصلی جلوی دوربین رفته‌اند. از افشار و پورفرج هیچ تصویری منتشر نشده است.

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

بازار آماده است

 

«قورباغه» در شرایط خاصی به بازار نمایش خانگی وارد خواهد شد. بیشتر از دو ماه از پایان توزیع «هم‌گناه» و «دل» گذشته است و «آقازاده» به کارگردانی بهرنگ توفیقی که هم‌اکنون در پلتفرم‌های آنلاین یکه‌تازی می‌کند، در هفته‌های پایانی توزیع قرار دارد؛ بنابراین تا حدود یک ماه دیگر «قورباغه» می‌تواند به محصول بی‌رقیب نمایش خانگی بدل شود.

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

اگرچه همین حالا نیز با توجه به آن که «آقازاده» در روز‌های پایانی است، دیگر رقیبی برای «قورباغه» محسوب نمی‌شود. همچنین در ماه‌های اخیر استقبال از «آقازاده» به عنوان محصولی با مایه‌های سیاسی، نشان داد مخاطب عام نمایش خانگی به چیزی غیر از عاشقانه‌های لاکچری نیز روی خوش نشان می‌دهد. نخستین سریال هومن سیدی که مانند آخرین فیلم سینمایی‌اش فضایی جنایی دارد، می‌تواند از این موضوع استفاده مناسبی کند. به علاوه سیدی نشان داده رگ خواب مخاطب عام را به خوبی می‌شناسد و در ژانر خودش، خبره است.

 

نماوا می‌تواند؟

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

در این میان دو مخاطره مهم «قورباغه» را تهدید می‌کند. نخست آن که این مجموعه به طور انحصاری در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود. اگرچه این پلتفرم با برنامه «همرفیق» و سه مجموعه «قورباغه»، «سیاوش» و «گیسو» برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار سرمایه‌گذاری کرده، اما برآورد‌ها نشان می‌دهد که سهم کنونی نماوا از بازار پلتفرم‌های آنلاین، حدود نصف رقیب اش فیلیمو است. از آن جا که توزیع دی‌وی‌دی نیز بسیار محدود شده، تنها امید سازندگان «قورباغه» به نماواست.

 

مخاطرات یک پرونده قضایی

 

مخاطره دوم «قورباغه»، ارتباط (حداقل) ذهنی است که میان این سریال و یک متهم فساد اقتصادی برقرار شده. نام این مجموعه چندین بار در ارتباط با سیدمحمد امامی متهم پرونده فساد در بانک سرمایه مطرح شده است. حتی عده‌ای گفتند یکی از آن سه سریالی که این متهم در دادگاه خود اعلام کرده بود در حال ساخت دارد، همین مجموعه است. با این حال علی اسدزاده تهیه‌کننده «قورباغه» این موضوع را تکذیب و اعلام کرده که این پروژه، با سرمایه‌گذاری پلتفرم نماوا ساخته شده است.

 

هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی

 

با این حال سازمان سینمایی برخلاف فیلم‌های سینمایی، پروانه مالکیت سریال‌های نمایش خانگی را منتشر نمی‌کند و نمی‌توان این ادعا‌ها و شایعات را بررسی کرد. در ماه‌های اخیر بحث ارتباط میان تعویق زمان توزیع سریال «قورباغه» با دادگاه مذکور نیز مطرح شد که هیچ‌گاه تأیید یا تکذیب نشد. به هر تقدیر گره خوردن نام این سریال به نام متهم بدنام اقتصادی، ممکن است در استقبال مخاطبان تأثیر منفی بگذارد.

[ad_2] منبع:برترنیها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا