سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونگوناگونمجله فرهنگ و هنر

معرفی پادکست؛ کُرُن،، رادیو دیو، آلبوم، بی‌پلاس و ساگا

[ad_1]

پادکست‌ها همدم تازه‌ی خیلی‌ها شده‌اند، فایل‌های صوتی که به شدت فراگیر شده و می‌شود در هر موقعیتی آن را گوش کرد، به نوعی ناجیان زمان، چیزی برای فرار از احساس بطالت.

پادکست‌ها گفتگو‌های رادیواینترنتی هستند که می‌توانید فایلشان را دانلود و سرفرصت گوش کنید. کلمه‌ی پادکست (Podcast) از ترکیب دو واژه‌ی پاد (Pod) و برودکست (broadcast) تشکیل شده است. منظور از پاد همان دستگاه‌های آی‌پاد است. به این معنی که پادکست محتوایی قابل‌حمل است و می‌توانید در هرجایی به آن گوش کنید.

چند پادکست را در اینجا معرفی کرده‌ایم.

رادیو دیو

پادکست

رادیو دیو بی‌شک یکی از متفاوت‌ترین پادکست‌های فارسی برای شنیدن است. پادکستی که در آن یک موضوع خاص از دنیای ادبیات، موسیقی، سینما یا فرهنگ و آداب‌ورسوم خطه‌ای از ایران یا جهان، در قالب کلمات به تصویر کشیده می‌شوند. افرادی که به فرهنگ و هنر ایران و جهان علاقه دارند، رادیو دیو را از دست ندهند.

پادکست


ساگا

پادکست

پادکستی که در آن افسانه‌ها و اسطوره‌های سرزمین‌های دور را به زبان امروز می‌شنوید. داستان‌هایی که ممکن است بعضی‌هایشان را بشناسید و دوست دارید بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و ممکن است بعضی داستان‌ها را برای اولین بار بشنوید. اپیزود‌های پادکست ساگا عناوینی مثل اساطیر یونان، اساطیر مصر، اساطیر هند و … دارند.

پادکست


پرچم سفید

معرفی پادکست؛ کُرُن،، رادیو دیو، آلبوم، بی‌پلاس و ساگا

پرچم سفید روایتی هست از سیاه‌ترین اتفاقی که در تاریخ بشریت افتاده؛ روایتی از داستان جنگ. پرچم سفید به موضوع جنگ می‌پردازد و روایتی از داستان جنگ‌های ویرانگر دنیا را به دنبال‌کنندگان خود ارائه می‌کند. بر اساس آنچه گردانندگان این پادکست فارسی اعتقاد دارند، پرچم سفید نمادی برای درس گرفتن از جنگ است و به پایان دادن آن‌ها امید دارد.

پادکست


آلبوم

پادکست

هر آلبوم موسیقی برای خودش داستان و هویتی دارد. در پادکست آلبوم سعی شده تا به معرفی آلبوم‌های موسیقی و داستان آنها پرداخته شود. در این پادکست، هر بار یک آلبوم موسیقی انتخاب می‌شود و تک‌تک آهنگ‌های آن را می‌شنوید. نقد و بررسی که همراه با این شنیدن هست، باعث می‌شود که تمام حوادث جاری در آهنگ از جلوی چشمتان مانند یک فیلم سریع بگذرد و حس و حال خواننده را بهتر درک کنید.

پادکست


بی پلاس

پادکست

بی پلاس نیز یکی دیگر از ساخته‌های علی بندری است و از جمله بهترین پادکست‌های فارسی به شمار می‌رود که در آن خلاصه کتاب‌های غیرداستانی به فارسی تعریف می‌شود. البته بر اساس آنچه سازندگان این پادکست فارسی در سایت خود نوشته‌اند، اپیزود‌های آن‌ها جایگزین کتاب‌خواندن نیستند، بلکه هدفشان آن است که خلاصه کتاب به شکلی بیان شود که کاربران علاقه‌مند به خواندن کتاب مربوطه شوند.

پادکست


کُرُن

پادکست

پادکست کُرُن با محوریت موسیقی سنتی یکی از حرفه‌ای‌ترین پادکست‌های حوزه موسیقی است و بردیا دوستی در هر اپیزود آن به بررسی و تحلیل یکی از قطعات موسیقی ایرانی می‌پردازد. معمولا اپیزود‌های کُرُن کوتاه و حدود ۲۰ دقیقه و شنیدن آن‌ها لذت‌بخش است.

پادکست

[ad_2] منبع:برترنیها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا