سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار اجتماعی

یک قلاده خرس سیاه بلوچی به زیستگاه طبیعی خود در رودان بازگشت

[ad_1]

ایسنا/هرمزگان یک قلاده خرس سیاه بلوچی که صبح امروز وارد مدرسه ای در شهرستان رودان شده یود، پس از بیهوشی به زیستگاه طبیعی خود در شهرستان رودان منتقل شد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان عصر امروز (6 شهریورماه) در جمع خبرنگاران، گفت: صبح امروز بدنبال دریافت خبری مبنی بر ورود یک خرس سیاه بلوچی به محوطه آموزشی هنرستان کشاورزی بخش مرکزی روستای آبنمای شهرستان رودان، گروهی از اداره کل حفاظت محیط زیست بندرعباس به شهرستان رودان اعزام شد.

میثم قاسمی افزود: پس از انجام اقدامات اولیه خرس بیهوش شد، و عملیات رهاسازی در زیستگاه طبیعی در شهرستان رودان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: شهرستان رودان از زیستگاه‌های اصلی خرس سیاه بلوچی در هرمزگان است که در ماه‌های گذشته شماری از تعارض ساکنان بخش‌های مختلف این شهرستان با این گونه در معرض تهدید، وجود داشته است.

قاسمی ادامه داد: محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودان برای حفاظت از این خرس مذکور و جلوگیری از خسارت احتمالی به شهروندان، گشت و کنترل شبانه روزی را در روزهای آینده ادامه می‌دهند.

این مقام مسئول بیان کرد: خرس سیاه آسیایی به عنوان یکی از کمیاب‌ترین و آسیب پذیرترین گونه‌ها در جهان و ایران بشمار می‌رود و بر اساس لیست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت در آستانه انقراض قرار دارد و ازسوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان نماد زیستی هرمزگان معرفی شده است.

وی در پایان گفت: مناطق پراکنش خرس سیاه بلوچی در هرمزگان از شهرستان‌های شرقی شامل رودان، بشاگرد و میناب تا منطقه حفاظت شده باز در غرب استان و نیز ارتفاعات شهرستان حاجی آباد در شمال هرمزگان است.

انتهای پیام

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا