سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دسته‌بندی نشده

جورج آر آر مارتین می گوید رمان بعدی آواز یخ و آتش «کاملاً متفاوت» با بازی تاج و تخت خواهد بود.

جورج آر آر مارتین، نویسنده، اخیراً در مورد پیشرفتش در کتاب «بادهای زمستان»، ششمین کتاب از مجموعه «آواز یخ و آتش» خود که الهام‌بخش سریال پرطرفدار HBO است، وبلاگی منتشر کرده است.

مارتین 73 ساله روز جمعه در وب‌سایتش نوشت: «بله، برخی از چیزهایی را که در HBO در بازی تاج و تخت دیدید، در «بادهای زمستان»هم خواهید دید (البته شاید نه به روش‌های مشابه). “اما بسیار متفاوت خواهد بود.”

A Dance With Dragons، آخرین کتاب منتشر شده از مجموعه آواز یخ و آتش *A Song of Ice and Fire*، در سال 2011 منتشر شد  همان سالی که Game of Thrones برای اولین بار در HBO پخش شد. اما سریال به سرعت به کتاب‌های موجود رسید و در نهایت از آن‌ها سبقت گرفت و دیوید بنیوف و دی.بی. وایس سه فصل پایانی این سریال هشت فصلی را بر اساس طرح کلی مارتین از وقایعی که قرار است در کتاب‌های هنوز منتشر نشده رخ دهد  نوشتند

مارتین نوشت: «رمان‌ها بسیار بزرگ‌تر و  پیچیده‌تر از سریالها هستند. ” چیزهایی که در HBO اتفاق افتاد در کتاب ها اتفاق نمی افتد. و برعکس.”

اگرچه او هیچ اسپویلری را فاش نکرد، اما مارتین نوشت که برخی از شخصیت‌هایی که از نمایش جان سالم به در برده‌اند در این صفحه چندان خوش شانس نخواهند بود .من می توانم هفته آینده دوباره نظرم را تغییر دهم، با فصل بعدی که می نویسم. این باغبانیه.”

مارتین مدت‌هاست روند نوشتنش را به‌عنوان باغبانی توصیف می‌کند که چاله‌ای حفر می‌کند، دانه‌ای می‌کارد و منتظر می‌ماند تا ببیند چگونه باد و آب و هوا بر روی جوانه‌ها تأثیر می‌گذارد، برخلاف نویسنده‌ای معمار که کل رمان را قبلاً مانند طرحی ترسیم کرده است. اولین کلمه به صفحه می آید. به دلیل تمایلات باغبانی مارتین، برنامه های نوشتن او می تواند تغییر کند و تغییر می کند.

او می‌نویسد: «داستان‌های من با نوشتنشان رشد و تکامل می‌یابند و تغییر می‌کنند. “من به طور کلی می دانم به کجا می روم، مطمئنا… مقاصد نهایی، سال ها در ذهن من بوده اند… .»

در پایان، مارتین تصدیق می‌کند که نمی‌تواند همه را راضی کند: نه همه خوانندگان، نه همه بینندگان، “بدون شک وقتی کارم تمام شد، بحث های زیادی در مورد اینکه کدام نسخه از داستان بهتره، وجود خواهد داشت.” “برخی از مردم کتاب من را دوست خواهند داشت، برخی دیگر سریال را ترجیح می دهند. و این خوبه. شما پول  پرداخت می کنید و انتخاب می کنید.”

خانه اژدها، پیش درآمد بازی تاج و تخت  قرار است ماه آینده از شبکه HBO پخش شود. بازیگرانی چون اما دارسی، اولیویا کوک، مت اسمیت، پدی کانسیدین، استیو توسن، و ریس ایفانس  به ایفای نقش پرداخته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا