سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار بین المللاخبار حوادثاخبار سیاسیخبر های داغ

حمله آشکار روسیه به هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده

پس از برخورد یک جت جنگنده روسی با پهپاد آمریکایی از ناتو خواسته شده است تا واکنش نشان دهد.

توبیاس الوود نماینده محافظه کار رئیس کمیته منتخب دفاع این حادثه را “حمله‌ای آشکار بر فراز حریم هوایی بین المللی” توصیف کرد. نماینده پارلمان بورنموث شرق در پاسخ به این سوال که آیا ناتو نیاز به اقدامی برای جلوگیری از تشدید تنش دارد، گفت که این عمل نباید بدون عواقب باقی بماند.

تصاویری دراماتیک از این سقوط که روز سه شنبه بین یک جنگنده روسی و یک پهپاد تجسسی آمریکایی بر فراز دریای سیاه رخ داد، توسط فرماندهی اروپایی ارتش آمریکا منتشر شد. این ویدیو اخیراً از طبقه بندی خارج شده است. فرماندهی اروپای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو جت جنگنده سوخو ۲۷ روسیه یک پهپاد MQ-9 آمریکایی را که در حریم هوایی بین‌المللی بر فراز دریای سیاه فعالیت می‌کرد را در طی مداخله ای غیرایمن و غیرحرفه‌ای نابود کردند.

دوربین روی این پهباد نشان می دهد که قبل از نزدیک شدن هواپیمای جنگنده سوخو SU-27 روسی هنگام رهگیری پهپاد آمریکایی سوخت را تخلیه می کند. آقای الوود به دیلی اکسپرس گفت که این حادثه باورنکردنی بازتابی از این است که چگونه یک حادثه محلی می تواند تنش ها را تشدید کند و یک درگیری گسترده تر ایجاد کند. این حادثه نشان می دهد که چگونه جنگ هواپیماهای بدون سرنشین ماهیت درگیری را تغییر می دهد. اگر هواپیما سرنشین دار بود، روسیه سوخت نمی ریخت. اما این یک حمله آشکار بر فراز حریم هوایی بین‌المللی بود و نباید بدون عواقب بگذرد. این پهپاد هنوز بازیابی نشده است و مشخص نیست که آیا بازیابی خواهد شد یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا