مجله سینمایی

بهترین فیلمهای کوتاه

طول یک فیلم باید مستقیماً با استقامت مثانه انسان مرتبط باشد». در حالی که نیازی نیست هر 20 دقیقه از سرویس بهداشتی استفاده کنیم، مطمئناً، خیلی خوب است که مغزتان را برای دو ساعت خاموش کنید و خود را در یک فیلم سینمایی غرق کنید.

اما گاهی اوقات، شما فقط می خواهید یک فیلم را بدون استفاده از سرویس بهداشتی تماشا کنید. این چند عنوان بهترین گزینه برای شما هستند.

برای مطالعه ادامه اسلاید را به طرفین ورق بزنید

“بالون قرمز” (1956)

این فیلم کوتاه داستان یک پسر و بادکنک جادویی اش یکی از زیباترین، مبتکرانه ترین و شناورترین فیلم های ساخته شده است. هر بار که آن را می بینیم لبخندی بر لبانمان می آورد.

“شب و مه” (1956)

کارگردان فرانسوی آلن رنه یک سال تمام طول کشید تا این فیلم 30 دقیقه ای را که تنها 10 سال پس از وقوع هولوکاست را روایت می کند، جمع آوری کند. این یکی از جسورانه ترین کارهای سینماست، چرا که حتی امروز هم در صحبت درباره اتفاقات روی پرده مردد هستیم.

چراغ خاموش (2013)

در مورد کابوس ها، آیا چیزی ترسناک تر از چراغ خاموش وجود دارد؟  این فیلم کوتاه خیلی وحشتناک است

سایه‌های نیمروز

فیلم کوتاه الکساندر حمید الهام بخش بسیاری از فیلم‌های بلند بوده است. همسرش این ایده داستان علمی-تخیلی رویایی و سیاه و سفید را که تقریباً به طور کامل بدون صدا روایت می شود، در سر او انداخت. قرار است با تکرار تصاویر، احساس گرفتار شدن در یک کابوس را به تصویر بکشد.

“باران” (1929)

به مدت 11 دقیقه، مردم را تماشا می کنیم که با چتر در اطراف راه می روند و سعی می کنند از آبی که از بالا می آید طفره بروند. این یک نگاه هیپنوتیزم کننده به روزهایی است که خیابان ها پر از چاله است

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا