سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارپیشخوان اروپامجله فناوری و دانش

استارشیپ ایلان ماسک روز دوشنبه برای پرواز آزمایشی آماده است

ایلان ماسک  آماده است تا موشک غول پیکر استارشیپ ضد زنگ خود را برای یک پرواز آزمایشی – احتمالاً در روز دوشنبه – که هدف آن حمل انسان به مأموریت اکتشاف فضایی است، از زمین بلند کند.

پائولو لوزانو، مدیر آزمایشگاه نیروی محرکه فضایی MIT به نقل از NPR گفت: “این یک موشک بسیار پیچیده است و دارای اجزای بسیار مختلف است.” این بزرگترین موشک فضایی است که تا به امروز ساخته شده  و اگر همه موتورها عملکرد خوبی داشته باشند موفق خواهد بود.

ماسک یک سال پیش در حالی که در مقابل استارشیپ ایستاده بود گفت: “در نهایت خورشید منبسط خواهد شد و تمام حیات را نابود می کند. بسیار مهم و ضروری است که ما به گونه ای چند سیاره ای تبدیل شویم.”

به گفته ماسک که مدیرعامل توییتر و تسلا هم هست، استارشیپ به عنوان یک وسیله نقلیه چند سیاره ای کار خواهد کرد که به فضانوردان و آژانس های فضایی اجازه می دهد محموله های خود را با هزینه ای ارزان حمل کنند. او همچنین معتقد است استارشیپ او افراد را به مریخ خواهد برد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا