سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینمای ایران

ایوبی ادعای ضیاءالدین دری درباره مخالفت خود با اکران «خانه پدری» را رد کرد

روز گذشته ضیاءالدین دری از اعضای سابق شورای پروانه نمایش، صحبت‌هایی را در مورد توقیف فیلم «خانه پدری» مطرح کرد. کارگردان «کیف انگلیسی» مدعی شد که در سال 92 و قبل از تشکیل گروه هنر و تجربه اعضای شورای پروانه نمایش به این اجماع رسیدند که فیلم «خانه پدری» با رده بندی سنی به نمایش درآید، اما حجت الله ایوبی پس از تماشای آن گفت که فیلم کیانوش عیاری قابل پخش نیست. حالا ایوبی می‌گوید صحبت‌های دری به هیچ عنوان صحت ندارد.

image_13960518307_khanepedari32

بیش از یک سال از تغییر اعضای شورای پروانه نمایش با حکم حجت الله ایوبی رییس وقت سازمان سینمایی می‌گذرد. ضیاءالدین دری عضو سابق شورا پروانه نمایش روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اعضای این شورا در سال 92 به این نتیجه رسیده بودند که فیلم «خانه پدری» با قید رده بندی سنی به نمایش درآید اما ایوبی به این دلیل که فرزندش بعد از تماشای «خانه پدری» حالش بد شده بود٬ این فیلم را غیر قابل پخش عنوان کرد.

اما حجت الله ایوبی، در رابطه با صحبت‌های ضیاءالدین دری به سایت سینماسینما می‌گوید: «معلوم است که این حرف صحت ندارد. فکر می‌کنم این موضوع و پاسخ این سوال آنقدر واضح است که نیاز به توضیح دیگری ندارد.»

ضیاءالدین دری در مصاحبه خود اعلام کرد که در سال 92 قرار بود «خانه پدری» در سینماهای کشور به نمایش درآید. این در حالی است که گروه هنر و تجربه از سال 93 شروع به فعالیت کرد و تنها دو روز به اکران فیلم کیانوش عیاری پرداخت.

امیر حسین علم الهدی رییس شورای سیاست گذاری گروه هنر و تجربه درباره ادعاهای عضو سابق شورای پروانه نمایش می‌گوید: «به نظرم خود آقای ایوبی بهتر از هر کسی می‌توانند به این ادعا پاسخ دهند، اما مسئله‌ای که برای این فیلم اتفاق افتاد این بود که شورای پروانه نمایش در سال ۹۴، پروانه نمایش این فیلم را اختصاصی برای هنر و تجربه و با محدودیت سنی زیر ۱۶ سال صادر کرد.»

علم‌الهدی در ادامه افزود: «آقای دری عضور شورای پروانه نمایش بودند و صحت و سقم این قضیه را باید خود آقای ایوبی بگویند٬ ولی می‌دانم که سال ۹۴ شورای پروانه نمایش، پروانه این فیلم را برای نمایش در سینماهای هنر و تجربه صادر کردند. با شناختی که من از دکتر ایوبی دارم این بحث برای خود من پذیرفتنی نیست.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا