سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینماسینمای ایران

گزارش فروش سینمای ایران؛ از صدرنشینی قانون مورفی تا شروع قوی پارادایس

در گزارش فروش این هفته‌ی سینمای ایران، تقریبا اتفاق قابل توجه‌ای نسبت به هفته پیش رخ نداده‌ است. در این هفته فیلم سینمایی «قانون مورفی» ساخته‌ی رامبد جوان در چهارمین هفته اکرانش در ۱۸۴ سینما با فروش یک میلیارد و ۲۲۴ میلیون تومانی خود، حالا به فروش کلی ۶ میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان رسیده است. این فیلم کمدی در چند هفته گذشته صدرنشین گیشه سینمای ایران بوده و به نظر تا آغاز اکران نوروزی در قسمت بالای جدول باقی خواهند ماند. رتبه دوم این هفته اما در اختیار یک تازه اکران به نام «پارادایس» است. فیلم سینمایی «پارادایس» ساخته‌ی علی عطشانی در اولین هفته اکرانش با ۶۹ سینما به فروشی ۶۸۴ میلیون تومان رسید و به جایگاه دوم گیشه تکیه زد. این فیلم ایرانی که در ژانر کمدی جلوی دوربین رفته است جواد عزتی و مهران رجبی را به عنوان بازیگر دارد. این فیلم سینمایی می‌تواند شانس بالایی برای فروش داشته باشد.

 

رتبه سوم این هفته در اختیار «تخته گاز» ساخته‌ی محمد آهنگرانی است که در سومین هفته اکرانش در ۱۰۴ سینما به نمایش درآمد و ۳۰۰ میلیون تومان فروخت. این فیلم سینمایی با این حساب به فروش کلی ۹۶۴ میلیون تومان فروخت. تخته گاز در ژانر کمدی ساخته شده است و با حضور بازیگرانی مانند سام درخشانی و کامبیز دیرباز شانس به نسبت بالایی برای فروش قوی دارد. جایگاه چهارم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «کلمبوس» ساخته‌ی هاتف علیمردانی است. این فیلم سینمایی در هشتمین هفته اکرانش در ۸۵ سینما داشت و ۲۸۷ میلیون تومان فروخت و تاکنون به صورت کلی ۴ میلیارد و ۴۳۶ میلیون تومان کسب کرده است. جایگاه پنجم این هفته در اختیار «مارموز» ساخته‌ی کمال تبریزی است. فیلم سینمایی «مارموز» در این هفته با سقوط آزاد از رتبه سوم به رتبه پنجم و از ۴۳۰ میلیون تومان به ۲۴۰ میلیون تومان با افت قابل توجه‌ای مواجه شده است. همانطور که اشاره شد فیلم سینمایی «مارموز» در این هفته ۲۴۳ میلیون تومان فروخته است. فیلم سینمایی «مارموز» حالا به درآمد کلی ۶ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان رسیده است. به این ترتیب از رتبه اول تا پنجم این هفته در اختیار ژانر کمدی است. در ادامه نیز می‌توانید به مرور ده فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کنیم.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیف نام فیلم هفته فروش هفتگی
۱ قانون مورفی ۴ ۱,۲۲۴,۷۳۲,۰۰۰
۲ پارادایس ۱ ۶۸۴,۵۲۲,۰۰۰
۳ تخته گاز ۳ ۳۰۰,۷۵۰,۰۰۰
۴ کُلمبوس ۸ ۲۸۷,۲۶۸,۰۰۰
۵ مارموز ۷ ۲۴۳,۵۷۷,۰۰۰
۶ بمب؛ یک عاشقانه ۸ ۲۲۵,۸۵۳,۰۰۰
۷ دزد و پری ۲ ۵ ۱۷۷,۷۳۷,۰۰۰
۸ درساژ ۳ ۹۶,۲۳۸,۰۰۰
۹ اتاق تاریک ۶ ۷۴,۸۷۱,۰۰۰
۱۰ پاستاریونی ۹ ۶۱,۸۷۹,۰۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا